تعمیر قفل دیجیتال

تعمیر قفل دیجیتال

تعمیر قفل دیجیتال


در این پست به موارد خرابی و نحوه تعمیر قفل دیجیتال میپردازیم، نکاتی را با هم بررسی میکنیم که امیدواریم مورد استفاده قرار بگیرد. قفل دیجیتال درب آپارتمان به نوعی قفل هوشمند گفته میشود که به صورت کاملاً الکترونیکی و با استفاده از منبع جریان برق ،کار میکند.

 این مدل قفل های آپارتمانی در سال های اخیر مورد استقبال اکثر خانواده ها قرار گرفته اند چرا که در تأمین امنیت خانه ها و منازل مسکونی بسیار توانمند هستند . انواع قفل هوشمند الکترونیکی درب آپارتمان معمولاً با یک ریموت کنترل برقی کار می کنند اما تدابیر دیگری نیز برای کنترل ورود و خروج به آپارتمان توسط این قفل ها در نظر گرفته شده است .

گام اول تعمیر قفل دیجیتال

تعمیر قفل دیجیتال یا اتوماتیک مانند دیگر لوازم الکترونیکی نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه داشته و لازم به ذکر است که در صورت بروز هرگونه مشکل برای قفل دیجیتال شما حتما باید با متخصصین این امر مشورت نموده و کار تعمیر و خدمات قفل دیجیتال را به آنان بسپارید.

در رابطه با بروز مشکلات احتمالی قفل دیجیتال، اولین مرحله تشخیص و عیب یابی درست در خصوص خطاهای عملکردی قفل دیجیتال است زیرا اگر این مرحله به درستی انجام نگیرد و مشکل به درستی شناخته نشود، راه حل درستی ارائه نخواهد شد بنابراین نه تنها امر تعمیر به درستی انجام نخواهد گرفت بلکه منجر به صرف هزینه های بالایی از لحاظ اقتصادی و زمانی برای مصرف کننده خواهد شد.

مشکلات احتمالی قفل دیجیتال تعمیر قفل دیجیتال

آسیب فیزیکی :

ممکن است زبانه ی قفل به صورت صحیح در قفل الکتریکی جای نگرفته باشد و قفل برقی به دلیل مکانیزم هایی که دارد به خوبی کار نکند و یا جریان برق الکتریکی به صورت کامل به آن نرسد. مشکلاتی مانند شرایط آب و هوایی و اقلیمی ، دماهای بالا و یا پایین ، رطوبت و زنگ زدگی قفل، مشکلات چهارچوب و یا درب ، می تواند بر مشکلات احتمالی قفل الکتریکی و برقی اثر بگذارد.

قطع جریان برق:

مشکلات جریان الکتریکی که به صورت مستقیم می تواند بر روی قفل الکتریکی اثر گذار باشند عبارتند از :

 1.  جریان برق ضعیف باشد .
 2.  مشکلاتی در قطعات برقی وجود دارد.
 3.  استفاده از کابل های بی کیفیتی که نتوانند جریان را به خوبی از خود عبور دهند و یا بیش از حد باریک یا شکننده باشد.
 4. خارج نشدن زبانه قفل: ممکن است به دلیل کابل نامناسبی که استفاده شده است نیروی کافی از سمت منبع به قفل نرسد .

باز نشدن زبانه، مشکلات مربوط به منبع جریان و قفل نشدن از جمله مشکلات مربوط به در هستند که در خوب باز نمی شود، چارچوب آسیب میبیند و یا اینکه لولاها مانع باز و بسته شدن در می شوند.

مراحل عیب یابی قفل دیجیتال  تعمیر قفل دیجیتال

بررسی قراردادن چارچوب در

اول از هر اقدامی می بایست در ها را مورد بررسی قرار دهید که آیا به درستی به چهارچوب متصل شده اند یا نه؟ آیا این در برای این چهارچوب مناسب است یا خیر ؟ و آیا در به خوبی باز و بسته می شود یا نه؟
استفاده از لولا و رنگ مناسب برای در و محلول لاکتیت که باعث پوشانده شدن نواقص موجود بر روی دیوار می شود می تواند بر روی سیستم قفل برقی تاثیر گذار باشد. سپس با تنظیم درها می توانید زبانه را در قفل تنظیم کنید و برای کسب بهترین نتیجه از قفل های هیدرولیک استفاده کنید.

چک کردن کابل

 • از کابل هایی که دارای عرض بیشتر از ۰.۲ میلی متر می باشند استفاده فرمایید که بتوانند جریان الکتریکی را به اندازه ی کافی از خود عبور دهند و جریان برق در حد لازم به زبانه ی قفل برسد و عملیات قفل شدن را به خوبی انجام دهد.
 • سپس در حالت قفل بودن در ، با استفاده از دستگاه ولتاژ آن را اندازه بگیرید و سپس از یک باتری بک آپ یا پشتیبان ، برای هر در استفاده فرمایید تا در صورت قطعی جریان برق بتواند انرژی و نیروی لازم را برای بازو و بسته شدن تامین فرمایید.
 • به صورت متناوب بر عملکرد صحیح در نظارت داشته باشید.
 • در صورتی که ذرات چربی بر روی آن ها مشاهده کردید اقدام به تعویض قفل ها فرمایید.
 • اگر زبانه قفل پایین آمده باشد می بایست آن را تعویض کنید.
 • هنگام بسته شدن سریع در باید پیچ های آن تنظیم شود . تعمیر قفل دیجیتال
 • قفل ها از نظر ظاهری مشکل پیدا کرده باشند هرچه سریعتر آن ها را تعویض نمایید .
 •  به طور منظم در را بررسی کنید تا در صورت وجود مشکل آن را رفع کنید.

عوامل موثر بر خرابی قفل دیجیتال

درهای مغناطیسی موجود در بازار از متریال و لوازم مختلفی ساخته شده اند که حاوی آهن، آلومینیوم، روی، مس یا ترکیبی از آلیاژها و فلزات هستند و از مجموعه ای از پیچ، لولا و قطعات مغناطیسی با اندازه های مختلف ترکیب شده اند.
اگر به کارکرد قفل ها آگاه باشید خیلی زود در می یابید که چرا آن قطعه خراب شده است و یا چگونه عیب یابی قفل دیجیتال را می توانید در زمان هایی که بودجه کافی برای تعمیر آن وجود ندارد انجام دهید. از آنجایی که قفل ها به درهای چوبی، پلاستیکی یا فلزی وصل می شوند، استفاده از قطعات مختلف ممکن است امنیت لازم را ایجاد نکرده و مشکل سازی کند.

از جمله موارد موثر بر خرابی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  فصل، آب و هوا
 2.  استفاده مداوم
 3. نظارت غیرصحیح
 4. لوازم ناکافی
 5. نبود جریان برق یا نا آگاهی کافی استفاده کنندگان
می توانند عملکرد این درها را مختل کند گرچه این درها گزینه های امنیتی زیادی دارد اما به دلیل هزینه های وارده ممکن است نتوانید از اغلب آنها استفاده کنید.

نحوه کارکرد قفل الکترونیکی درب آپارتمان

به طور کلی قفل دیجیتال درب آپارتمان از یک مگنت ، یک رشته سیم مارپیچ استوانه ای شکل و یک موتور تشکیل شده است . موتور قفل ، نیروی لازم را برای باز یا بسته شدن قفل هوشمند فراهم می سازد .

هنگامی که سوئیچ قفل روشن می شود ، یک حرکت بیومتریک یا حرکت قطعات داخل قفل انجام می گیرد و به این ترتیب ، تمام قسمت های قفل ، کنترل می شود .

دو مکانیسم اصلی برای انواع قفل هوشمند درب خانه  وجود دارد :

 1. اول ، مکانیسم عمل بر اساس قفل شدن ( عامل بازدارنده ورود به آپارتمان )
 2. دوم ، مکانیسم عمل بر اساس باز شدن قفل هوشمند .

 

قفل الکترونیکی درب منزل چیست ؟

کاربردهای قفل دیجیتال در مکان های مختلف چیست ؟

آشنایی با دستگیره دیجیتال

دستگیره دیجیتال V6 کاداس

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!