قفل هوشمند چیست؟

قفل هوشمند چیست؟

تصور کنید دست های شما پر از مواد غذایی است که از فروشگاه خرید نموده اید، و نزدیک درب ورودی می شوید، قفل هوشمند شما را تشخیص می دهد و به طور خودکار درب را باز می کند. یا شاید خانواده شما، دوستان، میهمانان، مشتریان یا ارائه دهندگان خدمات می خواهند وارد منزل شما شوند، ولی شما در خانه نیستید. بنابراین فقط کد ورود را برای آنها ارسال می کنید. یا شاید شما از خانه دور هستید و می خواهید بدانید چه افرادی وارد خانه می شوند، یا اینکه هنگام باز شدن هشداری برای شما ارسال شود.

قفل هوشمند همه این عملکرد ها را با هم ترکیب می کند و به لطف ترکیبی از فناوری های بی سیم از جمله بلوتوث و WiFi است به شما این امکان را می دهد که این قفل را از هر جایی کنترل کنید.

شاید شما نیازی به این نوع قفل نداشته باشید، اما مطمئنا زندگی شما را آسان تر می کند و مقوله کنترل و امنیت را در محل سکونت خود را هنگامی که در خانه نیستید، افزایش می دهد.

 

قفل هوشمند چیست؟ - رایکا هوم

قفل هوشمند چیست؟

قفل هوشمند ، به وسیله الکترونیکی برای محافظت از درب ورودی ساختمان ها گفته می شود که با استفاده از فناوری وای فای و بلوتوث این امکان را برای کاربران فراهم می کند که با ارسال سیگنال های امن و کلیدهای دیجیتالی که از طریق نصب برنامه بر روی گوشی هوشمند، کامپیوتر و یا هر وسیله دیگری صورت می گیرد، قفل درب ورودی ساختمان را از راه دور کنترل نمایند و حتی باز و بسته کنند.

باید بدانید که قفل هوشمند نه تنها باعث می شود امنیت خانه ها و اماکن تجاری افزایش یابد، بلکه می تواند آسایش و راحتی را در رفت و آمد کاربران به ارمغان آورد. همچنین قفل هوشمند می تواند درب را برای مراجعه کنندگان از هر فاصله ای باز کند.
استفاده از گوشی هوشمند، ورود و خروج افراد مختلف را کنترل می کند و اگر نیاز شود می تواند دسترسی متفاوت و برنامه ریزی شده ای را برای کاربران عملی کند. قفل هوشمند هر نوع ورودی و خروجی را ثبت می کند که از ویژگی های مثبت آن به شمار می رود.

در ضمن رایکا هوم از برندهایی می باشد که می توانید از کیفیت مطلوب، دقت در سرعت عمل و عدم دریافت هزینه جانبی آن مطمئن باشید و برای محیط و فضای ساختمان خود در جهت تهیه قفل هوشمند از آن استفاده کنید.

عملکرد قفل هوشمند

قفل هوشمند را می توان پس از نصب و جفت شدن از طریق بلوتوث با تلفن همراه، بدون کلید باز و بسته کرد. بسته به نوع و مدل و مجموعه ویژگی های این نوع قفل، می توان با تکان دادن یا چرخاندن تلفن همراه جلوی قفل، لمس قفل با انگشت، نزدیک شدن به درب یا حتی صحبت کردن، قفل را باز کرد. قفل هوشمند را می توان طوری برنامه ریزی کرد که هنگام ترک خانه به طور خودکار پشت سر شما قفل شود.

جالب است بدانید قفل هوشمند از قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است که هیچ یک از قفل های قدیمی و مکانیکی این قابلیت ها را ندارند.

 

در صورتی که از گوشی های هوشمند و یا دیگر روش ها دسترسی مانند رمز، کارت و اثر انگشت استفاده کنید، به کلید های مکانیکی نیازی پیدا نمی کنید.
ویژگی کنترل از راه دور قفل هوشمند باعث می شود که در صورت باز بودن درب منزل و پشت در ماندن اعضای خانواده و …هیچ مشکلی پیش نیاید و با داشتن این قفل حل همه آن ها از راه دور امکان پذیر است.

به طور معمول قفل های هوشمند ترکیبی از گزینه های بالا را ارائه می دهند. همچنین همه برنامه های این نوع قفل به شما امکان می دهند کلیدهای مجازی ایجاد کنید که فقط برای مدت زمان مشخصی توسط خانواده، دوستان، مراجعین و یا کارمندان شما قابل استفاده باشد (گیرنده باید برنامه قفل را در تلفن همراه خود نصب کند). این قفل همچنین می تواند در مورد افرادی که رفت و آمد می کنند به شما هشدار دهد و سابقه اینکه چه کسی وارد یا چه زمانی می شود را نگه دارند.

اگر زنگ درب خانه شما تصویری است، می توانید مراجعین را به صورت تصویری مشاهده نموده و اجازه ورود دهید.یک قفل هوشمند برای جایگزینی کمتر از یک ساعت زمان می برد. با کمال تعجب هزینه های این نوع قفل بیشتر از یک قفل کلید استاندارد با کیفیت نیست.

این مدل قفل ها با باتری کار می کنند. باتری ها به طور معمول از شش ماه تا یک سال دوام می آورند. قبل از نیاز به تعویض باتری، قفل با هوشمندی هر چه تمام به شما اخطار می دهد تا قبل از اتمام باتری آن را تعویض کنید. حتی قفل های جدیدتر دارای جک های خارجی برای اتصال یک باتری 9 ولتی به منظور فعالیت اضطراری هستند.

اگر خانه، اداره، دفتر و یا ساختمانی با رفت و آمد بالا دارید، استفاده از یک قفل هوشمند مناسب ممکن است یک ایده هوشمندانه باشد.

 

ویژگی های قفل هوشمند را نام ببرید؟

باز کردن درب بدون کلید مکانیکی:

در صورت داشتن قفل هوشمند، مشکلات استفاده از کلیدها از بین رفته و با رمز، کارت، ریموت، اثر انگشت و تلفن همراه می توان هر قفلی را باز کرد.
اتصال آن به تلفن همراه: همان طور که قبلا گفته شد اتصال این قفل به تلفن همراه باعث کنترل از راه دور می شود و با استفاده از آن امکان ثبت ورود و خروج افراد وجود دارد.

بسته شدن اتوماتیک قفل هوشمند:

اگر مکانیزم قفل اتوماتیک در این قفل به نوعی فعال گردد، می توان با بسته شدن در از قفل بودن آن مطمئن بود.
استفاده از رمزهای امنیتی و یکبار مصرف: رمز امنیتی یکبار مصرف در قفل هوشمند برای افرادی فعال می شود که می خواهند در صورت نبود افراد در منزل درب را باز کنند و از کسانی که حق استفاده از این رمز را دارند، می توان به مهمانان، نظافت چی و … اشاره کرد. بعد از یک بار استفاده از رمز، رمز به طور خودکار از حافظه قفل مورد نظر پاک می شود.

قابلیت اتصال به آیفون تصویری:

با اتصال این قفل با آیفون تصویری، امکان باز شدن درب داخلی هر یک از واحدها، به غیر از درب اصلی و ورودی فراهم می شود.

مجهز به سیستم امنیتی پیشرفته و آلارم های هشدار: سیستم های امنیتی منحصر به فردی بر روی قفل هوشمند فعال می باشد که می تواند در صورت سرقت، آتش سوزی و ….آلارم را به صدا درآورد تا کاربران برای جلوگیری از این حوادث اقدامات لازم را انجام دهند.

استفاده از باتری در قفل هوشمند چه امکانی را فراهم می کند؟

باید بدانید که قفل هوشمند به وسیله باتری تغذیه می شود که استفاده از آن دارای چند مزیت می باشد. یکی از این مزیت ها عدم سیم کشی برق در قسمت در می باشد که اگر سیم کشی صورت گیرد، تاثیر خوبی بر ظاهر درب شما بر جای نمی گذارد.

همچنین باتری هایی که برای این قفل نیاز است از باتری هایی می باشد که همیشه برای خرید در دسترس قرار دارد و در صورت اتمام باتری، قفل هوشمند با آلارمی شما را متوجه می کند تا در صدد تعویض باتری بر آیید.

رایکا هوم عرضه کننده متنوع ترین انواع دستگیرهها و قفل های دیجیتال است.از گالری قفل ها دیدن نمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!