اجزاء قفل هوشمند دیجیتال را بشناسیم

قفل دیجیتال الکترونیکی

قفل دیجیتال الکترونیکی


قفل هوشمند دیجیتال

قفل دیجیتال الکترونیکی از طریق یک جریان الکتریکی کار می کند. قفل های هوشمند الکترونیکی به عنوان دستگاه های مستقلی با پنل های داخلی می توانند به یک سیستم کنترل مرکزی متصل شوند که فقط صاحبان خانه به آن دسترسی داشته باشند. قفل های دیجیتال الکترونیکی از مزیت دیگری برخوردار هستند که قادر به کنترل از راه دور هستند. آنها را می توان از راه دور کنترل کرد تا قفل شوند. قفل های هوشمند دیجیتال الکترونیکی از طریق آهن ربا یا موتورهای کوچک عمل می کنند که با تأمین یا قطع برق، قفل را فعال می کنند. برای کار با قفل می توان از یک سوئیچ روشن و خاموش معمولی استفاده کرد یا از یک سیستم بیومتریک پیچیده تر برای دسترسی به قفل می توان استفاده کرد.

بیومتریک در قفل های دیجیتال الکترونیکی چیست؟

بیومتریک نوعی نرم افزار شناسایی در سیستم های امنیتی است. قفل های دیجیتال الکترونیکی هنگام استفاده از نرم افزار شناسایی که شامل اسکن اثر انگشت، اسکن عنبیه، شناسایی صدا یا اسکن شبکیه است، از فناوری بیومتریک استفاده می کنند. در ابتدا اثر انگشت صاحب خانه در سیستم کار می کند. سپس با استفاده از این الگو به عنوان راهنمایی برای باز کردن قفل هنگام تهیه اثر انگشت صحیح استفاده می شود.

برنامه های الکترونیکی به طور فزاینده ای باعث پیشرفت تکنولوژی هستند و برخی از طریق کنترل از راه دور از طریق برنامه ای که می تواند با سایر عناصر یک سیستم اتوماسیون خانگی ادغام شود، کنترل می شوند. بنابراین صاحبان خانه می توانند هر وقت لازم باشد با استفاده از یک برنامه تلفن همراه ساده، اموال خود را کنترل کنند.

 عوامل تاثیر گذار بر قیمت قفل هوشمند دیجیتال:

قفل هوشمند نه تنها به تفاوت بین قفل های مکانیکی سنتی اشاره دارد، بلکه همچنین بر اساس ساختار قفل سنتی، همراه با فناوری بیومتریک، از سطح بالاتری از فناوری برخوردار است.  قفل هوشمند قفلی است که از لحاظ شناسایی کاربر، امنیت و مدیریت آن هوشمندتر است و یک جزء اجرایی در سیستم که، کنترل دسترسی را قفل می کند. متفاوت از قفل های مکانیکی سنتی، ساختار قفل هوشمند دیجیتال ، قفل های کامپوزیتی با ایمنی، راحتی و فناوری پیشرفته هستند. استفاده از کلیدهای غیر مکانیکی به عنوان یک فناوری بالغ برای شناسه کاربر، مانند: قفل اثر انگشت، کنترل دسترسی عنبیه (نوع بیومتریک، امنیت بالا، کارت مغناطیسی، کارت RF  .

ساختار قفل هوشمند از فرمول های مکانیکی، مادربردهای الکترونیکی، جمع کننده اثر انگشت و سایر اجزا تشکیل شده است. همکاری بین این مؤلفه ها، به قفل درب، هوش بیشتری می بخشد.

اجزاء قفل هوشمند دیجیتال :

1 پانل

مواد استفاده شده در پنل قفل هوشمند موجود در بازار عبارتند از: آلیاژ روی، فولاد ضد زنگ، آلیاژ آلومینیوم، پلاستیک و غیره.

2 بدنه قفل

جنس بدنه قفل دیجیتال هوشمند عمدتا از جنس استیل است اما از جنس پلاستیک فشرده نیز هست. بدنه قفل عمدتا به دو نوع تقسیم می شود: بدنه قفل استاندارد ( فولاد ضد زنگ) و بدنه قفل غیر استاندارد ( پلاستیک فشرده ).

3 صفحه کنترل

برد مدار، هسته قفل هوشمند است و کیفیت برد مدار بر عملکرد قفل هوشمند تأثیر می گذارد.

4 موتور

موتور مورد استفاده یک موتور کوچک است که به  قفل هوشمند متصل است و انرژی بسیار کمی را مصرف می کند. هنگام استفاده از رمز عبور یا کارت یا اثر انگشت برای باز کردن آن، صدای چرخش موتور را خواهید شنید.

5 دسته

دسته ها  دارای به دو دسته بلند و دستگیره گرد تقسیم می شوند و بسته به نیازهای مختلف می توان دسته های مختلف قفل هوشمند دیجیتال را انتخاب و خریداری کرد.

6 دایره تزئینی

همه قفل های هوشمند مجهز به حلقه های تزئینی نیستند، و قفل های هوشمند با حلقه های تزئینی حتی گران تر به نظر می رسند، اما در واقع روی قیمت تاثیر زیادی ندارند.

7 صفحه نمایش

این نمایشگر دارای صفحه نمایش آبی و سفید است و قفل هوشمند با صفحه نمایش بصری باعث می شود کارآیی آن آسان تر شود اما همه قفل های هوشمند مجهز به نمایشگر نیستند.

9 ماژول اثر انگشت

ماژول اثر انگشت قفل هوشمند عمدتاً به دو نوع تقسیم می شود، یک سر اثر انگشت نوری و یک سر اثر انگشت نیمه هادی. به طور کلی، قیمت یک اثر انگشت نیمه هادی از قیمت یک اثر انگشت نوری بالاتر خواهد بود.

10 سیلندر قفل

سیلندر قفل عامل مهمی در قضاوت قیمت قفل دیجیتال هوشمند است. از آنجا که سطح ایمنی قفل دیجیتال به آن وابستگی زیادی دارد.

11 جای باتری

در حال حاضر، جای باتری قفل هوشمند 4 باتری و 8 باتری است.

درباره نحوه خرید قفل دیجیتال هوشمند :

درباره قفل دیجیتال هوشمند باید گفت که در حال حاضر این قفل ها به طور گسترده ای در دسترس هستند و می توان از آنها برای جایگزینی قفل های مکانیکی سنتی استفاده کرد که تعدادی از مزایای آن را نسبت به انواع سنتی تر بیان خواهیم کرد.

با فن آوری خانه هوشمند و ارائه برخی از مزایای واقعی از نظر راحتی و کارایی، قفل دیجیتال می تواند سطح راحتی بیشتری را به خانه اضافه کند.قفل های هوشمند دیجیتال از نظر قابلیت وهمچنین سهولت در استفاده می توانند انواع مزایا را ارائه دهند. همه چیز از قفل از راه دور تا تشخیص صدا.با این حال، دانستن نحوه خرید قفل هوشمند دیجیتال مناسب می تواند کمی دلهره آور باشد زیرا تنوع محصولات موجود، انتخاب قفل اشتباه را بسیار آسان میکند.

در اینجا ما چند نکته برتر را ارائه می دهیم، ما نحوه خرید بهترین قفل دیجیتال برای خانه شما را توضیح خواهیم داد تا بتوانید قفل مناسب را خریداری کنید و آنچه را که می خواهید خریداری کنید.

خرید قفل دیجیتال هوشمند مناسب:

نکته هایی را که باید در نظر بگیرید
هنگام خرید قفل دیجیتال برای تکمیل جنبه های دیگر در یک خانه هوشمند،موارد بسیاری باید در نظر بگیرید. اگر تازه وارد دنیای قفل های هوشمند شده اید، چند ایراد وجود دارد، بنابراین بهتر است در هنگام خرید قفل دیجیتال هوشمند برای درب خود، آماده باشید و متوجه شوید که چه چیزهایی را باید در مورد آنها بدانید.

مزیت قفل های دیجیتال این است که می توانند راحت تر باشند.آنها لزوما امنیت بیشتری ندارند. اکثر قفل های دیجیتال هوشمند هنوز از مکانیک قفل درب استفاده می کنند، فقط عملکرد و کنترل آنها راحت تر است.
نکته اصلی که باید به خاطر بسپارید این است که با قفل دیجیتال منزل ایمن تری خواهید داشت.

ابعاد را بررسی کنید

اگرچه قفل های دیجیتال هوشمند تقریباً جهانی طراحی شده اند،اما همه درها با این طراحی مطابقت ندارند. بنابراین اغلب برخیاز آنها با روشی کمی غیر استاندارد طراحی شده اند. تمام ابعاد را با دقت،در داخل و خارج بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که قفل هوشمند دیجیتال متناسب با درب شما باشد.

در تئوری، قفل های دیجیتال به گونه ای طراحی شده اند کهمی توانند جایگزینی آسان در هر درب باشند، اما گاهی اوقاتمی تواند نکات کوچکی باشد که بزرگترین مشکلات را ایجاد می کند.قفل های دیجیتال به گونه ای طراحی شده اند که روی درب بتواندبه طور خودکار قفل و باز شود، اما ممکن است برهر درب به درستی کار نکند.یا ممکن است در طول سال ها عملکرد قفل هوشمند دیجیتال با مشکلروبه رو شود و ممکن است نیاز به کمی بروز رسانی داشته باشند تا بتواندعملکرد صحیح خود را داشته باشد. می توان گفت در اکثر موارد اشکالات قابل رفع هستند.

صفحه کلید یا اثر انگشت :

چندین روش وجود دارد که می توان یک قفل دیجیتال را کنترل کرد. صفحه کلید و اثرانگشترایج ترین هستند. صفحه کلید نیاز دارد که شما یک شماره یا کد را به خاطر بسپارید،در حالی که با استفاده از یک تلفن هوشمند می توانید قفل را از راه دور کنترل کنید.آیا می خواهید دوستان، خویشاوندان یا همسایگان هنگام دور بودن از خانه مراقبخانه باشند یا یک دوست ممکن است برای ماندن به خانه بیاید. ممکن استآنها نتوانند برنامه را روی گوشی خود بارگیری کنند تا بتوانند وارد شوند و غیره.
به این جنبه های عملی برای خرید قفل دیجیتال هوشمند باید فکر کرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!