میز روستیک : همه چیزهایی که باید بدانید
بهمن 14, 1398 0

سبک میز روستیک یک سبک متفاوت و بسیار زیبا از دل طبیعت است. سبک های مختلفی در طراحی میز وجود دارد که یکی از آنها به دلیل نوع متریال و چیدمان به روستیک معروف است که به این سبک، سبک چوبی و روستایی نیز می گویند. برای طراحی روستیک به دلیل متریال و مواد و مصالح بکار گرفته شده از طبیعت فضای صمیمی و راحتی بیشتری ایجاد کرده است.

 

میز روستیک - رایکا هوم

چیزهای ضروری در سبک روستیک مشاهده می شود که این عوامل اساسی سبب جذابیت بیشتر می شوند. با ایجاد فضای به سبک روستیک از طریق مبلمان و میز و صندلی های قدیمی چوبی که دستی بر رویش کشیده شده با روکشی از پارچه چهارخانه یا شطرنجی روش بسیار خوبی است برای رسیدن به محیطی روستایی و صمیمی که خواهان زیادی دارد.

محصولات Rustic هرگز جلا خورده و درخشان نیستند چون باید آن سبک طبیعی و سازنده خاص را که در ذات این سبک است را حفظ نماید. ولی این بدان معنی نیست که تنها از وسایل قدیمی برای این تزئین در نظر گرفته شود بلکه می توان ترکیب و تلفیقی از مجموعه های مختلف را که طبیعت را مدنظر داشته باشد در طراحی دکوراسیون روستیک به کار برد.

سبک طراحی میز روستیک چگونه است ؟

در سبک به کار برده شده در طراحی میز روستیک استفاده از رنگ ها معمولا خاموش است و آرامش بخش که از طبیعت برداشت شده است. ترکیب رنگ کرم و طیف روشن سفید یا خاکستری یا ترکیب رنگهای خاکی مانند آجری, قهوه ای, زیتونی و… با ترکیب رنگ های قوی شکلاتی یا خاکستری تیره الهام میگیرند.

برای متنوع کردن سبک دکور روستیک از سبز خزه ای تیره یا سبز مایل به آبی و حتی قرمز سرد مثل شاتوتی و آلبالویی یا قرمز گرم مثل خرمالویی یا قرمز – قهوه ای استفاده و بکار گرفته می شود فیروزه ای هم رنگ مناسب و ایرانی زیبایی است که مکمل کار است.
از جمله ویژگی میز روستیک سطوح ناصاف و بافت دار است. می توانید برای این سبک بجای روغن جلا از روغن تقویت کننده چوب برای افزایش عمراین محصولات استفاده نمود.

دکوراسیون سبک روستیک :

میز روستیک - رایکا هوم
برای بکار بردن سبک دکوراسیون روستیک از جمله میز روستیک در طراحی خانه که حال و هوای جنگلی پیدا کند و نزدیک به این فضا شود از درختان, تنه درختان و چوب برش خورده در جای جای خانه استفاده کنید تا خانه ی شما حس و حال روستایی پیدا کند .با چیدن یک ست صندلی و میز چوبی تفریحی بیرون منزل بر روی تراس و بالکن حال و هوای خانه روستایی را تداعی می کند.

برای ساخت میز چوبی یا Rustic از چوب خام استفاده می شود در سایز و مدل های مختلف عرضه می شود. می توانید با توجه به سلیقه و اصول دکوراسیون داخلی خود نوعی چوب را انتخاب کنید تا میز روستیک شما با آن چوب طراحی بشود.

فرض مثال اگر بدنبال چوب رنگی روشن باشید از چوب درختان بلوط, کاج و توس یا چوب دلخواه خودتان می توانید استفاده کنید. اما اگر دنبال رنگهای تیره باشید از درختان گردو و ماهگونی بهره بگیرید.

میز روستیک چه کاربردهایی دارد ؟

بکار بردن میز روستیک چرخدار برای خانه ها بسیار منحصر بفرد است زیرا در هر خانه ای یافت نمی شود. استفاده از این میز در تزئین منزل زمانی جلوه دارد که دکوراسیون روستیک و دکوراسیون سنتی با هم تلفیق شود.

میز روستیک چرخدار با استفاده از چوب های بازیافتی طراحی می شود. چوب بازیافتی یعنی چوبی که قبلا استفاده شده است و مجددا با کاربری جدید قابل استفاده است.در واقع استفاده از چوبهای بازیافتی تکنولوژی است که دوست داران محیط زیست و بروز دنیا امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است و برای مردم اهمیت دارد.

از قابلیت میز روستیک چرخدار جابجایی و انتقال راحت است که می شود به آسانی از مهمانان پذیرایی کرد.با جابجایی این میز علاقه میهمانان به مواد غذایی ارائه شده رو میز دوچندان می شود و جلوه خاصی دارد برای زمانی که خانه نیاز به تمیز کاری دارد این میز چرخدار به شما کمک می کند.

میز روستیک - رایکا هوم
علاوه بر قدرت جابجایی اسباب و اثاثیه زیبایی و جلوه خاصی به دکوراسیون شما می دهد.
میز چرخدار ویژه مدلی است که برای دکوراسیون سبک روستیک بنا شده است. و می تواند یک تضاد و شگفتی در منزل ایجاد کند. طراحی  که متفاوت به نظر بیاید و توجه افراد را جلب نماید کار راحتی نیست و با بکار بردن چرخ در میز روستیک خارج از چارچوب آن جلوه و زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی می بخشید.

رایکا هوم متخصص در دکوراسیون روستیک – با ما تماس بگیرید