قفل دیجیتال چیست؟ همه چیز درباره ی قفل دیجیتال

قفل دیجیتال چیست

قفل دیجیتال یکی از انواع قفل هایی می باشد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی جایگزین قفل ها و کلید های معمولی و قدیمی نیز شده است .استفاده از کلید برای باز و بسته کردن قفل در ها قرن هاست که انجام می گیرد . بر اساس تاریخ و تحقیقات انجام شده مصریان باستان از اولین افرادی بودند که از قفل و کلید برای بازو بسته کردن در ها استفاده می کردند . قفل دیجیتال توسط رمز ،کارت و یا اثر انگشت باز می شود و دیگر نیازی به استفاده از کلید های پر دردسر نمی باشد .

قفل دیجیتال - رایکا هوم

قفل دیجیتال چیست ؟

قفل دیجیتال از انواع قفل های الکترومکانیکی می باشد که بدون نیاز به کلید و با دیگر روش های دسترسی می توان آن را کنترل کرد .از دلایلی که باعث شده است قفل دیجیتال یکی از امن ترین مدل های قفل موجود در جهان شمرده شود بدنه ی بسیار مقاوم و سیستم های هوشمند امنیتی آن نیز می باشند . قفل دیجیتال برای نصب نیاز به سیم کشی داخلی برق ندارد و از باتری های قلمی تغذیه می کند . این نوع قفل ها را می توان بر روی انواع در ها نصب کرد .

قفل دیجیتال برای ساختمان هایی که نیاز به یک وسیله قابل اطمینان برای کنترل دسترسی دارند اما تخصیص کلید و یا کارت غیر عملی است و حجم ورود و خروج افراد به ساختمان بالا می باشد، به عنوان یک راه حل امنیتی کم هزینه و آسان پیشنهاد می شود. همچنین قفل دیجیتال بدون نیاز به استفاده از کلید، راهی برای ورود و خروج به محل کار، خانه ها و مدارس فراهم می کنند.

قفل دیجیتال مزایای زیادی نسبت به قفل کلید دار دارد. امکان کنترل دسترسی دقیق تر را فراهم می کند، این اطمینان خاطر را فراهم می کند که یکپارچگی یک ساختمان یا منطقه هرگز به خطر نیفتد. و مزایای بی شمار دیگری که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

قفل دیجیتال - رایکا هوم

انواع قفل دیجیتال و کاربرد آنها

دسته بندی اول از قفل دیجیتال شامل دو نوع می باشد که نوع اول برقی بوده که برق مورد نیاز خود را از برق یا باتری تامین می کند و نوع دوم نوع مکانیکی می باشد که برای باز شدن به برق نیازی ندارند.

دسته بندی دوم  از قفل دیجیتال شامل سه نوع می باشد که نوع اولی صفحه کلید الکترونیکی می باشد که برای باز کردن آن از کد ورود استفاده می شود. نوع دوم این قفل ها از خصوصیات بیومتریک مانند اثر انگشت برای ورود استفاده می شود. و در نوع سوم از کارت های هوشمند برای ورود استفاده می شود که بیشتر در هتل ها و ساختمان های اداری کاربرد دارد.

بسته به مدل انتخاب شده، می توان این نوع قفل را روی طیف وسیعی از درب ها از جمله درب های UPVC، درب های چوبی، درب های آلومینیومی و شیشه ای و درب های خارجی نصب نمود. این نوع قفل ها به طور معمول در ساختمان های عمومی مانند بیمارستان ها، دفاتر و مدارس و حتی منازل استفاده می شوند.

ویژگی های قفل دیجیتال :

قفل های دیجیتال به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد فنی و امنیتی در سراسر جهان طرفداران و خریداران زیادی دارد .از ویژگی های آنها می توان به امنیت بالای ورودی های آن ، داشتن آسایش و آرامش برای کاربران و متصل شدن به خانه ی هوشمند اشاره کرد .

• امنیت بالای ورودی های قفل دیجیتال

استفاده از کلید برای افراد دردسر هایی را به همراه داشته و مشکلاتی جبران ناپذری همانند هزینه ی زیاد گم شدن کلید ، شکستن کلید ،کپی شدن بسیار آسان کلید های گم شده و یا به سرقت رفته به همراه دارد .این مشکلات سبب شد با گذشت زمان قفل های دیجیتالی جایگزین قفل های قدیمی و کلید ها شوند .هک کردن پنل های دسترسی قفل های هوشمند بسیار سخت و دشوار بوده و دسترسی به آن ها برای دزد ها دشوار بوده و حتی نا ممکن می باشد .

قفل های دیجیتال تابع نظر شما می باشند یعنی شما می توانید برای وارد کردن رمز عبور خود بعد و یا قبل از رمز اعدادی دلخواه وارد کنید تا در صورت حضور شخصی در کنارتان فرد متوجه ی رمز اصلی شما نشود . سیستم ضد سرقت آن باعث می شود در صورت وارد کردن رمز و یا کارت غیر مجاز و همچنین ضربه زدن به قفل و یا درب ساختمان دستگاه شروع به هشدار دادن کرده و به مدت یک دقیقه غیر فعال نیز می شود .

دوبل کردن رمز ورودی امنیت را بالا تر می برد به این گونه که رمز ورودی و کارت و یا اثر انگشت هردو وارد شوند .قفل دیجیتال دارای اعلان حریق بوده و در صورت تشخیص حرارت بالا در خانه به شما هشدار می دهد .

• ایجاد آسایش و آرامش برای کاربران

قفل خودکار ، آلارم های هشدار ،کنترل ورود و خروج و اعلان حریق از جمله مواردی می باشند که باعث آرامش خیال کاربر از بابت امنیت محل زندگی و یا کار می شود .کار کردن با قفل دیجیتالی بسیار راحت می باشد داشتن ویژگی کنترل صدا در این قفل ها باعث می شود از ناراحتی دیگران در زمان ورود در شب و روز جلوگیری شود .

دستگاه های قفل دیجیتال دارای آلارم باتری می باشند و یک هفته قبل از اتمام باتری ها به شما هشدار می دهند .این نوع قفل ها با استفاده از 4 یا 8 باتری کار می کنند در صورت اتمام باتری ها شما می توانید از یک باتری کتابی 9 ولت استفاده کرده و برق دستگاه را تامین کنید .

از دیگر امکانات این  قفل ها توانایی اتصال به آیفون تصویری و یا خانه ی هوشمند می باشد که می توانید قفل را کنترل کنید .

• متصل شدن به خانه هوشمند

به راحتی می توان قفل دیجیتال را توسط پروتکل های هوشمند و ماژول های خانه ی هوشمند به سایر وسایل الکترونیکی متصل کرد .

قفل دیجیتال - رایکا هوم

مزایای استفاده از قفل دیجیتال در مقایسه با سایر قفل ها

نیازی به استفاده از کلید و یا کارت نیست پس چیزی به نام گم شدن کلید نداریم. با توجه به اینکه برای هر کس می توان دسترسی مجزا تعریف کرد در نتیجه مهمانان مانند پرستاران/مراقبان می توانند با استفاده از کد مهمان وارد شوند و در صورت اخراج و یا انصراف از کار امکان ورود آنها به راحتی قابل حذف شدن هست بدون اینکه در امکان ورود دیگران خللی به وجود آید.

همچنین با استفاده از وسایلی مانند تلفن همراه می توانید قفل دیجیتال را از راه دور کنترل کنید.

این نوع قفل ها به راحتی قابل سازگاری و نصب بر روی هر نوع دربی می باشند، زیرا کاملاً خود ساخته هستند و نیاز به هیچ گونه سخت افزار اضافی ندارند.

همچنین این نوع قفل ها به راحتی و به سرعت قابل برنامه ریزی مجدد هستند، به این معنی که در صورت به خطر افتادن یا تغییر کارکنان، امنیت می تواند بلافاصله برقرار شود.

برای کنترل دسترسی در ادارات و مدارس و… مناسب هستند.

قفل دیجیتال را می توان برای ساعات خاصی و حتی به صورت یک طرفه برنامه ریزی کرد به عنوان مثال می توان عدم امکان ورود در خارج از ساعات اداری را اضافه نمود به طوری که بعد از ساعت خاصی امکان ورود به ساختمان نباشد ولیکن امکان خروج میسر باشد در نتیجه اینکار می تواند امنیت افراد باقیمانده در یک ساختمان را تامین کند.

رایکا هوم با مجموعه ای از بهترین قفل و دستگیره های دیجیتال در خدمت شماست – با مادر تماس باشید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!