چشمی دیجیتال چیست؟

چشمی دیجیتال چیست؟

تعریف چشمی دیجیتال

چشمی دیجیتال یک سوراخ کوچک است که روی درب ورودی شما نصب می شود و دارای یک لنز از نوع چشم ماهی (زاویه باز) است. مهمترین نکته ای که باید در مورد چشمی ها بدانید این است که به شما اجازه می دهد بدون باز کردن درب، بفهمید که چه کسی جلوی درب منزل شماست. اگر طرف مقابل را نشناختید، می توانید تصمیم بگیرید که آیا درب را باز بکنید یا نه. چشمی درب برای مدت بسیار طولانی وجود داشته است. با وجود اینکه فناوری خاصی در آن بکار نرفته است، اما چشمی درب یک قابلیت امنیتی مناسب برای ساکنین یک خانه است.

چرا باید از چشمی دیجیتال استفاده کرد؟

یکی از قدیمی ترین ترفندها این است که سارقین درب را می کوبند یا زنگ را می زنند تا ببینند کسی در خانه است یا نه. اگر داخل هستید، بهتر است به فرد غریبه آن طرف درب اعتماد نکنید. همچنین عاقلانه است که تا زمانی که مطمئن نشدید چه کسی پشت درب است آن را باز نکنید. اینجاست که چشمی دیجیتال واقعاً مفید واقع می شود. نسل جدید چشمی های دیجیتال با صفحه نمایش بزرگ ارائه می شوند. دیدن مراجعه کننده در یک صفحه نمایش با نور خوب بسیار بهتر از نگاه کردن از سوراخ چشمی است. همچنین به این معنی است که شما تصویری کاملا واضح از کسی که در پشت درب شما ایستاده است، خواهید داشت. نیازی به گفتن نیست که این چشمی به عنوان یک لایه مهم امنیتی برای خانه شما از سوراخ چشمی معمولی بهتر است.

چشمی دیجیتال چیست؟

نمونه ای از چشمی دیجیتال

چشمی دیجیتال چگونه کار می کند؟

چشمی دیجیتال در هر شکل، اندازه و قیمتی ارائه می شود. بیشتر چشمی های دیجیتال به روشی مشابه عمل می کنند. از دید نمای بیرونی درب، این چشمی یک سوراخ کوچک به نظر می رسد. وقتی شخصی درب منزل را می زند، تنها کاری که می کنید این است که دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا ببینید چه کسی پشت درب هست. برخی از چشمی ها قابلیت زوم و بزرگنمایی دارند. اگر فرد، کمی از درب فاصله داشته باشد و شما نیاز به بررسی دقیق تر فرد داشته باشید این قابلیت مفید خواهد بود. بیشتر مدل های جدید قابلیت ضبط تصویر بر روی کارت MicroSD را دارند. دقیقا شبیه به یک دوربین گوشی هوشمند که به شما امکان می دهد فیلم ها را پخش کنید و یا تصاویر ذخیره شده را مشاهده کنید. و در صورت امکان تصاویر را به رایانه یا سایر دستگاه های الکترونیکی خود انتقال دهید.
حالت شب چشمی دیجیتال برای هنگامی که هوا تاریک می شود مفید است. اگر جلوی درب خانه شما تاریک است، می توانید از حالت شب چشمی برای افزایش روشنایی استفاده کنید. همچنین مانند یک تلفن هوشمند، چشمی ها تنظیماتی دارند که هنگامی که یک نفر جلوی چشمی قرار بگیرد، عکس و یا تصویر آن را به همراه تاریخ و زمان ذخیره و یا برای پلیس ارسال کند. برخی از چشمی های دیجیتال از حسگر ضربه بهره می برند. به طوریکه به محض ضربه زدن به درب شروع به ضبط خودکار تصویر فرد مراجعه کننده می کنند.

چشمی دیجیتال چیست؟

نمونه ای از چشمی دیجیتال

در كجا باید از چشمی دیجیتال استفاده كرد؟

اگر بیش از یک درب دارید که به آن مراجعه می شود، بهتر است بر روی هر دو درب نصب کنید. اکثر آپارتمان ها فقط یک درب ورودی دارند. اگرچه بعضی از خانه ها دارای درب های کناری و ورودی پشتی هستند که تماس گیرندگان به آنجا نیز مراجعه می کنند. اما نکته این است که همه درب های خود به ویژه ورودی اصلی را به چشمی دیجیتال مجهز کنید.

 

چشمی دیجیتال چیست؟

چه زمانی باید از چشمی دیجیتال استفاده کرد؟

وقتی صحبت از امنیت خانه می شود، ایده خوبی است که عادت های ایمنی خوبی در خود ایجاد کنید. هر بار که شخصی مراجعه می کند، از چشمی دیجیتال استفاده کنید. فقط چند ثانیه طول می کشد تا ببینید چه کسی آن طرف درب است. حتی اگر منتظر شخصی هستید، قبل از باز کردن درب نگاهی به چشمی بیندازید. اغلب اوقات افراد لایه های اضافی ایمنی و امنیتی را نصب می کنند و سپس در استفاده از آنها کوتاهی کرده و یا اینکه از آنها به درستی استفاده نمی کنند.

 

نمونه های عرضه شده در رایکا هوم :

 

چشمی های دیجیتال

چشمی دیجیتال برند CR مدل xp-yc

چشمی دیجیتال برند CR مدل vp-yc

چشمی دیجیتال برند CR مدل wp-yc

چشمی دیجیتال برند CR مدل zp-yc 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!