دستگیره رمزدار

دستگیره رمزدار


دستگیره رمزدار :

دستگیره رمزدار یکی از آن نوع قفل‌هایی است که هرگز در مورد آن فکر نمی‌کنید، تا زمانی که امنیت فضای داخل شما به خطر بیفتد. این قفل الکترونیکی درب ورودی که براساس مکانیزم خاصی کار می‌کند، به غیر حفظ ایمنی می‌تواند فواید بیشمار دیگری نیز داشته باشد. درواقع، هوشمند‌سازی فضاهای مختلف اعم از مسکونی، اداری و تجاری، دو مقوله اصلی یعنی امنیت و راحتی را توأمان به همراه دارند. پس چه چیزی می‌تواند بهتر از یک دستگیره رمزدار باشد!

دستگیره رمزدار چیست؟

این دستگیره نوعی از قفل‌های دیجیتالی که برحسب نوع دسترسی که دارند، به قفل رمزدار مشهور است. از نظر ظاهری، قفلی است که در قسمت پایین خود دارای دستگیره است و در قسمت بالا، از یک صفحه کلید فشاری یا لمسی پشتیبانی می‌کند. صفحه کلید فشاری به صورت چندین دکمه برجسته است که بر روی‌شان، یکسری اعداد و حروف نقش بسته است. صفجه کلید لمسی همان قابلیت گوشی‌های همراه است که برای باز کردن‌شان، نیاز است کاربرد پین کُد یا رمز عبور خود را وارد کند. ساختار این دستگیره بسیار ساده است، اگر رمزی که کاربر وارد می‌کند با داده‌های داخل کامپیوتر قفل مشابه باشد، اجازه دسترسی صادر می‌شود.

چرا باید از قفل درب رمز دار به جای قفل های قدیمی استفاده کنیم ؟

همه ما می دانیم که قفل های کلیدی چه قدر ما را دچار دردسرهای مختلف میکنند . مثلا جا ماندن کلید پشت درب ممکن است ساعت ها وقت ما را بگیرد و مجبور به صرف هزینه زیادی صرف کلید ساز یا تعویض قفل کنیم و در نهایت چند وقت دیگر ممکن است مجدد گرفتار همین مشکل شویم . یا هر روز مجبور هستیم در هنگام خارج شدن از خانه این دغدغه را داشته باشیم که کلیدمان را جا نگذاریم و یک دسته کلید سنگین را با خودمان در طول روز این ور و آن ور ببریم . اما پیشرفت تکنولوژی در صنعت قفل سازی کار ما را این روزها راحت کرده است و با یک انتخاب هوشمندانه می توانیم برای همیشه از دردسر قفل های کلید خلاص شویم .بله قفل هوشمند یا قفل دیجیتال رمز راه حل رهایی از این قفل های قدیمی است.

فواید دستگیره رمزدار

در زیر برخی از مزایای شگفت‌آور دستگیره‌های رمزدار آورده شده‌اند:

راحتی و سهولت در استفاده

راحتی شاید برجسته‌ترین مزیت استفاده از دستگیره رمزدار باشد. بدون اینکه نیازی به استفاده از کلید فیزیکی باشد، می‌توان تنها با اعمال رمز عبور، اقدام به باز کردن درب کرد. با این حال، برخی از دستگیره های الکترونیکی دارای قابلیت دوگانه هستند، یعنی هم امکان استفاده از صفحه کلید را دارند و هم هم کلید فیزیکی. همچنین، هنگامی که فرد از فضا خارج می‌شود، دستگیره به طور خودکار درب را قفل می‌کند.

برنامه‌های از پیش تعیین شده

کنترل دسترسی تعیین شده در زمان، یکی از برجسته ترین مزایای استفاده از دستگیره رمزدار است. صاحبان مشاغل می‌توانند برای داشتن نظارت دقیق بر دسترسی کارمندان به مناطق خاصی از محل کار، مدت زمانی را برای قفل یا باز بودن درب تعیین کنند. همچنین، صاحبان خانه می‌توانند اطمینان حاصل کنند که همیشه درب ورودی منزل‌شان در شب به طور خودکار قفل می‌شود. امکان تعیین برنامه‌های از پیش تعیین باعث می‌شود که سرعت انجام کارها و  شرایط نظارتی محیط در بهینه‌ترین وضعیت خود قرار گیرند.

افزایش امنیت

دستگیره‌های رمزدار از امنیت بالاتری برخوردار هستند، زیرا تکنولوژی ساخت آن پیچیده و غیرقابل نفوذ است. قفل‌های مکانیکی به راحتی توسط سارقین باز می‌شوند، و حتی امکان گم کردن کلید و جا گذاشتن کلید در محیط داخل وجود دارد. اما دستگیره رمز دار با استفاده از پین کُد کار می‌کنند، بنابراین سارقین تنها می‌توانند به رمز عبور فرد دسترسی داشته باشند. حتی پیشرفته ترین دستگیره‌های الکترونیکی دارای قابلیت استفاده از گوشی همراه هستند. به این صورت که کاربر می‌توان دستگیره درب را با استفاده از گوشی و پلتفرم‌های وای فای و بلوتوث باز کرده و ببندد.

تغییر مداوم رمز عبور

پین کُد دستگیره رمزدار را می‌توان به راحتی تغییر داد. هنگامی که مردم احساس می‌کنند که ممکن است کد دسترسی آنها به سرقت برود، همیشه می‌توانند کدها را در هر زمان تغییر دهند. علاوه بر این، اگر مالک خانه تصمیم بگیرد که ملک خود را بفروشد یا خانه را به دیگران اجاره دهد، همیشه می‌توانند به افراد جدید که در آنجا زندگی می‌کنند اجازه دهند تا از کد دسترسی جدید برخودار شوند، بدون آنکه نیاز به تغییر کامل قفل باشد!

دوام و طول عمر بالا

به دلیل استفاده مکرر، قفل‌های سنتی زود فرسوده و خراب می‌شوند. برای مثال، شکستن تصادفی یک کلید در قفل و عدم داخل رفتن کلید، می‌تواند بسیار دردسرآور باشد. دستگیره‌های رمزدار به طرز چشمگیری از کیفیت بالایی برخودار هستند، زیرا اصطکاک مکرر بین کلید و قفل را ندارند. فشار دادن چند دکمه روی صفحه کلید تمام کاری است که باید انجام دهید. اگر بتوانید بهترین برندهای تولیدکننده دستگیره رمزی را پیدا کنید و از آنها محصول خریداری کنید، صفحه کلید شما برای سال‌های متمادی قابل استفاده خواهد بود.

نکته‌های مهم در خرید دستگیره رمزدار

در زمان خرید ضروری است برخی از موارد مهم را جهت انتخاب بهترین محصول در نظر بگیرید:

مقاومت در آب

این عامل تعیین می‌کند که آیا دستگیره در درب خارجی یا داخلی استفاده خواهد شد. یک دستگیره باکیفیت باید ضد آب باشد. با توجه به اینکه قفل در معرض استفاده مکرر قرار می‌گیرد، مقاومت در برابر رطوبت باید بیشترین اهمیت را داشته باشد. به ویژه برای افرادی که از دستگیره رمزدار در درب حیاط یا درب بیرونی منزل خود استفاده می‌کنند، مقاوت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است.

انعطاف‌پذیری

قبل از خرید، متناسب بودن دستگیره را در نظر بگیرید و تعیین کنید که آیا مطابق با استاندارها شما هستند یا خیر. ویژگی‌های خاص برای جستجوی آن شامل حالت‌های دسترسی و تنظیمات مختلف را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شما ممکن است بخواهید دستگاهی را انتخاب کنید که امکان به طور خودکار قفل شود، یا ممکن است بخواهید امکان تخصیص فضا برای هر کاربر را نیز دارا باشد.

کیفیت

موادی که برای ساخت دستگیره رمز دار استفاده می‌شود، به ماندگاری آن کمک زیادی می‌کند. در حالت ایده‌آل، هیچ کس نمی‌خواهد به دلیل سایش و زنگ‌زدگی، هر ماه قفل‌های درب خود را عوض کند. با توجه به این نکته، قفل‌هایی که از جنس استیل ضد زنگ و روی هستند، به طور معمول بالاترین کیفیت را ارائه می‌دهند. کیفیت بدنه و امکانات مختلف دستگیره باعث می‌شود کاربران بهترین سرمایه‌گذاری را داشته باشند.

چطور  میتوانیم مانع لو رفتن رمز قفل رمزدار شویم؟

بسیاری از افراد در هنگام خرید قفل درب رمزدار این سوال را مطرح کنندکه با
افرادی که عادت به سرک کشیدن در کارهای دیگران را دارند و دائما در
حال فضولی هستند و در هنگام وارد کردن رمز عبور در کنار شان هستند چه کار کنند؟
آیا راهکاری وجود دارد که کاری کنیم که مانع حفظ کردن رمزمان توسط این افراد فضول شویم ؟
باید بگوییم در قفل های رمزی جدید جای نگرانی نیست و تولید کنندگان
 قفل رمز دار درب دیجیتالی جدید یک سیستم ورود رمز گیج کننده تعریف کرده اند که کاملا از لو رفتن رمز شما محافظت می کند .

انتخاب بهترین رمز برای قفل رمزدار

مشخصا امنیت رمز عبور انتخاب شده در دنیای دیجیتال و همین طور قفل
درب رمز دار از حیاتی ترین بخش های تامین امنیت توسط تجهیزات امنیتی رمزی است .
بنابراین انتخاب حرفه ای و هوشمندانه یک رمز عبور مناسب و غیر قابل
هک مهمترین مساله بعد از خرید قفل دیجیتال رمزدار است .

برای انتخاب رمز عبور مناسب برای قفل درب رمزی بهتر است به این موارد بیشتر توجه کنید :
  1.  تا جایی که ممکن است رمز عبورتان کوتاه یا به شکل عددهای با ترتیب و الگوی مشخص مثل 12345 نباشد.
  2.  حتما رمز عبوری را برای قفل درب رمزدار انتخاب کنید که یادآوری و به
    خاطر سپردن آن برای شما و افرادی که به خانه یا محل کار رفت و آمد می کنند راحت باشد.
  3. بهتر است در زمان انتخاب رمز عبور از کلیدهای متوالی یا با الگوی
    مشخص که امکان به یاد سپاری آنها راحت است اصلا استفاده نکنید.
  4.  بهتر است در هیچ کدام از رمز عبورهای تان از جمله رمز قفل رمزی درب
    خانه یا محل کارتان از اعداد مشخص مثل تاریخ تولد یا شماره تلفن های خانه یا محل کار استفاده نکنید .

کلام آخر

اگر به فکر تعویض قفل قدیمی خود هستید، احتمالاً دستگیره رمزدار بهترین انتخاب
برای شما است. این قفل‌ها سال‌ها است که مورد استفاده قرار می‌گیرند،
همه ما آنها را در منطاق تجاری دیده‌ایم. اکنون این قفل‌ها به خانه‌های مسکونی
نیز رسیده‌اند و بسیاری از مردم از تمام مزایایی آنها نهایت استفاده را می‌برند.

برای احساس امنیت و راحتی بیشتر، انواع مختلفی از بهترین دستگیره‌های رمزدار الکترونیکی
در بازار موجود هستند که می‌توان هر کدام از آنها برحسب نیازهای خود خریداری کرد.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!