اشتباهات دکوراسیون

اشتباهات دکوراسیون


همه ما اشتباه می‌کنیم. وقتی نوبت به دکوراسیون منزل می‌رسد نیز امکان اشتباه وجود دارد. حتی طراحان داخلی نیز مرتکب چنین اشتباه‌هایی می‌شوند، پس نیازی نیست احساس بدی داشته باشید؛ فقط باید بدانید که اشتباه کرده‌اید. اشتباهات دکوراسیون

البته دانستن این موضوع نیز کار آسانی نیست اما نکات زیر به شما کمک می‌کند تا متوجه اشتباهات گذشته‌تان بشوید و در تجربه‌های بعدی آن‌ها را تکرار نکنید. هیچ‌گاه برای بهتر کردن دکوراسیون منزل دیر نیست.

طراحی جداگانه هر اتاق

خوب است که هر اتاقی را متفاوت و منحصربفرد طراحی کنید اما نباید در این کار زیاده‌روی کنید. خوب نیست که هیچ‌یک از اتاق‌ها با دیگری نکته اشتراکی نداشته باشند. باید با استفاده از رنگ‌ها یا روش‌های دیگر بین اتاق‌ها سطحی از هماهنگی ایجاد کنید، چرا که کل خانه به شما تعلق دارد و باید آن را مخصوص خودتان کنید تا احساس راحتی داشته باشید.

رنگ کردن دیوارها قبل از انتخاب اثاثیه

این مورد بین اشتباهات دکوراسیون خیلی رایج است. بیشتر افراد هنگام دکوراسیون منزل انقدر مشتاقند که کنترل خود را از دست می‌دهند و بدون توجه به اسباب و اثاثیه‌شان یکی از رنگ‌های پالت را انتخاب می‌کنند. اینکه می‌گوییم نباید رنگ دیوارها را قبل از خرید اثاثیه انتخاب کنید یک دلیل ساده دارد: اینکه در خرید رنگ برای دیوار حق انتخاب زیادی دارید اما اثاثیه و وسایل تزئینی منزل معمولاً آنقدر تنوع رنگی ندارند که بتوانید آن‌ها را با دیوار ست کنید.

استفاده از وسایل خیلی بزرگ اشتباهات دکوراسیون

اندازه وسایل خیلی مهم است و هنگام خرید باید حتماً اثاثی را انتخاب کنید که ابعادش برای مکان مورد نظرتان مناسب باشد. هیچ‌کس دوست ندارد خانه‌اش کوچک و یا خالی به نظر برسد، پس باید هنگام خرید اسباب منزل این مسئله را مد نظر داشته باشید. شاید یک کاناپه بزرگ در فروشگاه عالی به نظر برسد اما اندازه آن برای فضای خانه شما مناسب نباشد.

اندازه نگرفتن اشیا

مورد قبلی، یعنی اندازه وسایل مشکل دیگری را نیز برای شما به وجود می‌آورد. نمی‌توانید بدون اندازه‌گیری ابعاد اتاق‌ها شروع به خرید وسایل کنید. قبل از خرید هر وسیله‌ای باید متراژ خانه را اندازه بگیرید زیرا اگر روش حدس زدن استفاده کنید ممکن است بعداً پشیمان شوید.

 ست کردن همه وسایل

احتمال انجام دادن این اشتباه در بین اشتباهات دکوراسیون خیلی زیاد است. بعضی از افراد همه وسایل خانه را با هم ست می‌کنند اما این اصلاً کار خوبی نیست. یک دکور داخلی که بیش از حد همه خصوصیاتش مثل هم باشند، هیچ نکته مثبتی به خانه شما اضافه نمی‌کند؛ به جز اینکه نشان می‌دهد شما قوه تخیل ندارید. بنابراین باید کمی به دنبال تنوع باشید.

دنبال کردن مد و فشن

قابل درک است که بخواهید خانه‌تان را طبق آخرین مد روز طراحی کنید اما این مدها می‌آیند و می‌روند و بعد از گذشت چند ماه ممکن است به خودتان بیایید و ببینید هیچ علاقه‌ای به دکور خانه‌تان ندارید. بنابراین بهتر است وسایل و دکوری را انتخاب کنید که با گذشت زمان از مد خارج نمی‌شود.

انتخاب تم اشتباه

صادقانه بگوییم؛ شما هیچ‌گاه نمی‌توانید سالن پذیرایی‌تان را با تم ساحل
دریا تزئین کنید، مگر اینکه خانه‌تان در نزدیکی دریا باشد. همچنین
در یک شهر شلوغ و پرتردد هیچ‌وقت نمی‌توانید منظره زیبایی
برای آپارتمانتان داشته باشید. بنابراین باید با توجه به شرایط تم مناسبی برای خانه‌تان انتخاب کنید.

تست نکردن رنگ قبل از نقاشی دیوارها

یکی دیگر از مهم‌ترین اشتباهات دکوراسیون که معمولاً مرتکب می‌شوید، این است که قبل از رنگ‌آمیزی دیوارها، آن را روی قسمت کوچکی از خانه تست نمی‌کنید؛ مخصوصا در انتخاب جدیدترین رنگ های ساختمانی می‌توانید مطمئن شوید که رنگ انتخابی‌تان برای خانه مناسب است. در این مرحله باید نور خانه را نیز در نظر بگیرید. رنگ دیوار در شب و روز ممکن است متفاوت باشد پس باید آن را هم مقابل نور مصنوعی لامپ‌ها و هم مقابل نوز طبیعی خورشید تست کنید.

اجازه می‌دهید دیگران برایتان تصمیم بگیرند

درست است که مشورت گرفتن خوب است اما نباید بگذارید دیگران
تصمیم نهایی را برایتان بگیرند. هرچه نباشد این شمایید که قرار است
در این خانه زندگی کنید، پس باید در آن احساس راحتی داشته باشید.
بنابراین کافی است استایل شخصی و آنچه که خوشحالتان می‌کند و برایتان مناسب است را پیدا کنید؛ حتی اگر با سنت‌ها و هنجارهای رایج مغایرت داشته باشد.

انتخاب وسیله‌ای که از ته دلتان دوستش ندارید

وقتی کسی می‌گوید «به من اعتماد کنید، مطمئنم که عاشقش می‌شوید»،
نباید به حرف او گوش کنید. به جز خودتان هیچ‌کس نمی‌داند شما به چه علاقه دارید.
دلیل نمی‌شود چون دیگران از یک دکوراسیون خوششان می‌آید شما هم همان نظر را داشته باشید. باید تا جایی که می‌شود حواستان را جمع کنید، قبل از خرید
محصول را دو بار چک کرده و خوب در مورد آن فکر کنید تا آنچه
که خودتان می‌خواهید را انتخاب کنید؛ حتی اگر با اصول و قوانین رایج بقیه خانه‌ها سازگار نباشد.

انتخاب رنگ موردعاقه‌تان به عنوان رنگ اصلی اشتباهات دکوراسیون

احتمال بیشتر شما با این مورد مخالف هستید؛ هر چه نباشد آن رنگ،
رنگ موردعلاقه‌تان است، پس چرا نباید در خانه‌تان هر روز آن را ببینید؟
درواقع ما نمی‌گوییم که نباید از رنگ موردعلاقه‌تان در خانه استفاده کنید،
فقط می‌گوییم نباید آن را به عنوان رنگ اصلی دکوراسیون خانه انتخاب کنید؛
زیرا با این کار اثاثیه منزل به خوبی خودشان را نشان نمی‌دهند. در عوض این کار بهتر است آن رنگ را در مقیاس کوچک و در مکان‌های مختلف خانه به کار ببرید. یکی دیگر از دلایل اینکه نباید رنگی که دوست دارید رنگ اصلی خانه باشد،
این است که اگر آن را مدام اطرافتان ببینید ممکن است زود از آن دلزده شوید.

ترس از رنگ‌های خیلی تیره با خیلی روشن

درست است؛ استفاده از رنگ‌های تیره با خیلی روشن کار ترسناکی است
و هر کسی چنین رنگ‌هایی را برای طراحی داخلی خانه‌اش انتخاب نمی‌کند
اما اگر فقط از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، خانه‌تان منحصربفرد نمی‌شود و خیلی به چشم نمی‌آید. پس نباید از رنگ‌ها ترسی داشته باشید؛ به محض اینکه با آن‌ها اخت شوید متوجه می‌شوید که چقدر جذاب و دوست‌داشتنی هستند. اشتباهات دکوراسیون

انتخاب ظاهر بدون در نظر گرفتن کاربرد

برای انتخاب مبل، لامپ یا میز مورد نظرتان، نباید فقط به ظاهر آن توجه کنید. باید علاوه بر آن مواردی مانند راحتی یا کاربرد وسایل را نیز در نظر بگیرید. کافی است یک دقیقه وقت بگذارید تا ببینید لامپی که انتخاب کرده‌اید نور کافی به محیط می‌دهد، یا اینکه روی مبل موردنظرتان بشینید و ببینید به اندازه کافی راحت است یا خیر.

اشتباهات دکوراسیون با هماهنگ کردن وسایل

وقتی به خرید اثاثیه منزل می‌روید، نباید کل مجموعه را با هم بخرید. وقتی همه اسباب منزل شبیه به هم باشند، هیچ‌کدام به چشم نمی‌آید و خانه‌مان شبیه یکی از صفحه‌های کاتالوگ می‌شود و این اصلاً خوشایند نیست زیرا همه ما می‌خواهیم خانه‌مان خاص و پر از ویژگی‌های مختلف باشد.

چسباندن وسایل خانه به دیوارها

این مورد هم بسیار رایج است. بیشتر ما این کار را انجام می‌دهیم؛
بدون اینکه بدانیم اصلاً گزینه دیگری وجود دارد. وقتی مبل‌ها را به دیوار می‌چسبانید خانه‌تان شبیه به سالن کنفرانس می‌شود و افرادی که روی مبل‌ها می‌نشینند به صحبت کردن با اطرافیانشان ترغیب نمی‌شوند. بنابراین، بخصوص در سالن پذیرایی‌تان باید از این کار دوری کنید.

نورپردازی کم

اینکه بدانید چگونه در نورپردازی منزل تعادل ایجاد کنید کاری دشوار اما
در عین مسئله مهمی است. اگر بیش از حد یا کمتر از مقدار لازم در خانه لامپ نصب کنید، در هر دو صورت در آنجا احساس راحتی نخواهید داشت. برای حل این مشکل، باید از چراغ‌هایی استفاده کنید که نورشان قابل تنظیم است. علاوه بر آن،
چراغ‌های کاربردی و روشنایی مستقیم نیز گزینه‌های خوبی به شمار می‌آیند.

شلوغ کردن اتاق با اثاثیه خیلی زیاد اشتباهات دکوراسیون

بعضی از ما برای این که اتاقمان را راحت‌تر کنیم بیش از حد برای آن اسباب و
وسایل تهیه می‌کنیم ولی درواقع با این کار دچار اشتباه می‌شویم.
نتیجه این کار دقیقاً برعکس است؛ اتاقی که شلوغ باشد خیلی خسته‌کننده‌تر از اتاق‌های ساده‌ای است که فقط لوازم ضروری را در آن جای داده‌اند.اشتباهات دکوراسیون

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!