اهمیت قفل های دیجیتال را بررسی می کنیم

اهمیت قفل های دیجیتال را بررسی می کنیم


اهمیت قفل های دیجیتال : همانطور که می دانید در عصر حاضر و با پیشرفت تکنولوژی، قفلهای جدید روانه بازار شدند. در ساختمان های جدید و در پروژه های ساختمان سازی، سعی در استفاده از قفل دیجیتال دارند. قفل دیجیتال به عنوان یک قفل هوشمند می تواند میزان امنیت ملک شما را افزایش دهد. ملک شما می تواند خانه، ملک تجاری و اداری باشد که شما می توانید در هر یک از این ساختمان ها از آن استفاده کنید.

قفل دیجیتال مخصوص درب می باشد که با نصب، کمترین راهکار امنیتی برای ساختمانهایی که محیط آن غیر قابل اعتماد است، مناسب ترین گزینه برای کنترل دسترسی می باشد. در مکان هایی که تخصیص کلید یا کارت به دلیل تردد بالای افراد در ساختمان غیر عملی می باشد،استفاده از قفل دیجیتال می تواند مناسب ترین گزینه باشد. از جمله این مکان ها می توان به خانه ها، مدارس و مجتمع های تجاری اشاره کرد. علاوه بر این شما دیگر نیازی به حمل مجموعه از کلید نخواهید داشت.

قفل دیجیتال - رایکا هوم
انواع و اهمیت قفل های دیجیتال

دو نوع قفل دیجیتال اصلی وجود دارد:

 قفل الکترونیکی بدون نیاز به برق که به همراه باتری ارائه می شود.
قفل مکانیکی بدون نیاز به دکمه فشار مکانیکی

قفل های الکترونیکی دارای انواع زیر می باشند:

صفحه کلید الکترونیکی که فقط یک کد را در آن وارد می کنید تا دسترسی برای شما باز شود.
بیومتریک که با قابلیت تشخیص اثر انگشت کار می کند.
کارت های هوشمند که غالباً در هتل ها و ساختمان های اداری استفاده می شوند.

قفل دیجیتال روی چه نوع درب هایی قابل نصب است؟

بسته به مدل انتخاب شده قفل  هوشمند را می توان روی انواع درب ها از جمله چوب و UPVC نصب کرد. از جمله این درب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درب های UPVC
 •  درب های چوبی و ام دی اف
 •  درب های آلومینیومی و شیشه ای
 • درهای بیرونی اعم از هر جنسی

تولیدکنندگان اینگونه قفل ها، آنها را متناسب با دامنه وسیعی از امنیت اعم از درب های داخلی و درب های خارجی ارائه می دهند. مقاوم ترین قفل های دیجیتالی قادر به تحمل هرگونه ضربات سخت و خشونت و حملات سنگین می باشد. تست های انجام شده بر روی مواردی از قفل ها را میتوانید در صفحه قفل و دستگیره دیجیتال سایت رایکا هوم مشاهده کنید.

 

قفل دیجیتال - رایکا هوم

مزایای استفاده از قفل دیجیتال

 •  بدون نیاز به استفاده از دسته کلید و دسته کلیدهای یدکی
 • عدم برخورد با مواردی مانند گم شدن کلیدها و ورود ساده بدون کلید
 •  ایده آل برای خانه ها و به ویژه افرادی که شغل آنها ایجاب می کند ساعتها بیرون از خانه باشد. افرادی مانند پرستاران می توانند با وارد کردن کد به
 • صورت عادی، به ملک دسترسی داشته باشند. همچنین اعضای خانواده می توانند از کلید مخصوص خود استفاده کنند و دیگر لازم نیست نگران تغییر کدها باشید.
 •  دسترسی سریع و از هر نقطه ای اعم از دور و نزدیک یکی از ویژگی های خوب قفل دیجیتال می باشد. برخی از آنها از کنترل از راه دور بهره می برند، بنابراین زمانی که باران می بارد، می توانید به سرعت به این ویژگی دسترسی پیدا کنید و درب را زود تر باز کنید.
 •  می توان از اتصالات قفل درب موجود استفاده کرد
 •  استفاده داخلی و خارجی
 • ایده آل برای استفاده در خانه، دفاتر، آپارتمان ها، مدارس، دانشگاه ها و مناطق محدود

قفل دیجیتال - رایکا هوم

بیشترین استفاده قفل دیجیتال در کجاست؟

از این نوع قفلها بطور معمول در ساختمانهای عمومی مانند بیمارستان ها، مطب ها و مدارس مورد استفاده قرار می گیرند که می توانند تعدادی قفل های دیجیتالی را در داخل ساختمان برای تأمین امنیت کامل قسمت های مختلف ساختمان داشته باشند یا برای املاک خانگی که در آن افراد بسیاری به دسترسی مستقل احتیاج دارند.

مقایسه قفل دیجیتال با قفل های سنتی و الکترونیکی

موارد کمی از این دسته قفل ها وجود دارند که می توانند دچار خطا و اشتباه شوند، در نتیجه قفل های دیجیتالی می توانند سالها دوام بیاورند. از آنجایی که عملکرد آنها در مقایسه با گزینه های کنترل دسترسی الکترونیکی پیشرفته مانند بیومتریک یا همان خوانندگان اثر انگشت بسیار ساده است. قفل های دیجیتال به راحتی قابل جابجایی هستند، چرا که کاملاً خودمختار هستند. نیازی به سخت افزار اضافه تر ندارد و برای سیستم هایی با بودجه کم ایده آل می باشند.

قفل دیجیتال - رایکا هوم
قابلیت برنامه ریزی مجدد قفل دیجیتال

این واقعیت که قفل دیجیتال به راحتی و به سرعت قابل برنامه ریزی مجدد است، به این معنا است که در صورت به خطر افتادن امنیت یا تغییر کارمندان می توان امنیت را فوراً برقرار کرد. در مدارس برای کنترل دسترسی از این نوع قفل استفاده می شود، چرا که کدها را می توان در پایان هر ترم مدرسه به روز کرد تا امنیت دوباره برقرار شود.
این امر در مورد امنیت خانه نیز صدق می کند، زیرا معمولاً مراقبان و پرستاران شیفت کاری متغیری دارند اما در مورد کارمندان یک سازمان می توان گفت اگر یکی از کارمندان سازمان را زودتر ترک کند، کد می تواند فوراً تغییر یابد.

از فروشگاه و محصولات متنوع رایکا هوم با ارائه بهترین انواع قفل ها و دستگیره های دیجیتال دیدن کنید.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!