نکات بازسازی خانه

نکات بازسازی خانه


نکات بازسازی خانه:

هر خانه ای در هر دوره و زمانه ای که بنا شده باشد بعد از مدتی عمر خود را کرده و کهنه خواهد شد و یا در صورت حفظ استحکام نیز ساختار و طرح آن قدیمی شده و با مدل های تازه و مدرن متناسب با مد روز همخوانی نخواهد داشت هر چند که شاید در زمان ساخت خود یکی از شیکترین و به روز ترین خانه های ساخته شده بوده است.بازسازی خانه علاوه بر ارضای حس زیبایی پسندی فرد می تواند از بسیاری از خطرات جانی و مالی احتمالی نیز پیشگیری نماید.

با تغییر نیازهای خانواده و همینطور نیاز به تعمیر و نگهداری یک بنا، بازسازی و یا نوسازی اتفاق می افتد گاهی بازسازی بدون در نظر گرفتن همه نیازها و هزینه کل کار و همینطور عدم برنام ریزی مناسب انجام می شود که این اشتباهات، صدمات و تلفات زیادی از نظر مالی و همینطور کیفیت کار ایجاد خواهد کرد. چرا بازسازی می کنید؟ چه چیزی باعث تصمیم گیری شما برای بازسازی شده است؟ آیا مطمئن هستید که می خواهید برخی قسمت های خانه خود را تغییر داده و تمایل دارید برای آن هزینه کنید؟ ارزیابی دلایل بازسازی کاری بسیار اساسی است زیرا تصمیم عجوله و نامعقول خسارات زیادی را در بردارد.

مراحل بازسازی خانه :

1- در نظر داشتن یک نقشه کلی و تعیین نیازها

این مرحله می تواند به صورت نقشه ای بر روی کاغذ پیاده شود. داشتن دقت و رعایت نکات لازم در این مرحله می تواند منجر به تسریع در باقی مراحل بازسازی خانه و یا برعکس موجب سردرگمی و اشتباه در مراحل بعد شود. بهتر است در صورت نداشتن تجربه و مهارت کافی در این زمینه با کارشناسان و پیمانکاران خبره بازسازی منزل مشورت نمایی.

2- محاسبه و تعیین بودجه‌ای منطقی

مرحله بعد از تعیین نقشه اصلی ، برآورد قیمت بازسازی خانه و بودجه بندی می باشد. اگر قرار باشد عملیات بازسازی خانه شما آنقدر خرج بردارد که نتوانید از پس هزینه‌هایش بربیایید، شروع کردن این موضوع اصلا منطقی نیست.این کار هم می تواند توسط یک متخصص بازسازی خانه و هم می تواند توسط خود صاحب خانه انجام شود. در این زمان برآورد هزینه های لازم برای تهیه مواد و مصالح مورد نیاز و هزینه نیروی انسانی لازم برآورد می شود. آنچه که در این مرحله بسیار اهمیت دارد مدیریت درست مخارج هاست که خرید یک خانه کنلگی و بازسازی آن را بسیار به صرفه تر از خرید یک خانه نوساز می نماید.

3- انجام مقدمات بازسازی خانه

پس از طراحی و تصمیم گیری در مورد هدف و نقشه و برآورد هزینه های بازسازی خانه قبل از شروع عملیات بازسازی، باید مقدمات آن را فراهم کرد.استفاده از عایق‌های صوتی و حرارتی را فراموش نکنید. با استفاده از آن‌ها در زمان بازسازی خانه آرامش و آسایش بیشتری را برای خانواده فراهم کنید.با تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های دو یا سه جداره جدید می‌توان پنجره‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر و درنتیجه دید زیباتر و نور بیشتر داشته باشید و در عین‌ حال از ورود و خروج حرارت، صدا، گرد و خاک از بیرون به داخل منزل و برعکس جلوگیری کنید.درصورتی‌که کار بازسازی خانه را به پیمانکار سپرده‌اید سعی کنید در فواصل کوتاه به پروژه سرزده و در صورت عدم رضایت یا تغییر یک قسمت، این موضوع را به پیمانکار اطلاع دهید.سعی کنید منطقی به نقشه خانه نگاه کنید. هیچ‌گاه از یک آپارتمان 7۰ متری نمی‌توان انتظار تبدیل ‌شدن به یک‌خانه ویلایی 170 مترمربعی را داشت.

بازسازی خانه

تخریب بنا :

بعضی از نکات مهم در بازسازی منازل و  آپارتمان های قدیمی، مرحله تخریب است. تخریب بنا از جهات مختلف یک مرحله حساس در بازسازی خانه های قدیمی است زیرا در این مرحله اگر ملاحظات و دقت های لازم معمول نشود و به ویژه از کارگران ماهر و با تجربه در این امور استفاده نشود بیم آن می رود که مخاطرات جدی جانی و مالی اتفاق بیفتد. این تهدیدها باید مورد نگرش و تامل مجریان قرار بگیرد. مضافاً به اینکه عملیات بازسازی معمولاً موجبات زحمت و آزاد و اذیت همسایه ها را فراهم می سازد و در برخی موارد باعث ایجاد صدمات و خسارات به واحدهای فوقانی یا تحتانی همان ساختمان و یا ساختمان های مجاور خواهد شد. این قبیل صدمات می تواند از نوع روحی و عصبی و یا سلب آسایش و یا حتی بر حسب مورد موجب آسیب های جانی و لطمات جبران ناپذیر نیز بشود.

بررسی محل عبور لوله های برق و آب از کف و دیوار :

نکته بسیار مهم دیگر در عملیات تخریب این است که قبل از اجرای عملیات
تخریب باید محل قرارگیری و موقعیت تاسیسات ساختمان که شامل
لوله های آب سرد و گرم، لوله های سیستم های سرمایش و
گرمایش و رادیاتورها، هرگونه کانال، رادیاتورها، لوله های فاضلاب
و لوله های برق و گاز و احیاناً سیم کشی  های سیم های تلفن،
دوربین های مداربسته، سیستم های هشدار دهنده حریق،
سیستم آتش نشانی و اطفای حریق،  آیفون و سیم کشی
شبکه های رایانه ای و احیاناً انواع سیم کشی ها و کابل کشی هایی
که به اقتضای نوع و سن ساختمان جهت ارتباط با واحدهای فوقانی و تحتانی و نیز ساختمان های مجاور مورد توجه و ملاحظه قرار بگیرد.

گچ کاری و سقف کاذب

بعد از اجرای دیوارهای جدید حالا نوبت گچ کاری و انجام ریزه کاری سقف است.
سقف کاذب در فضای نشیمن و پذیرایی می‌تواند به همراه نورپردازی زیبا طرح داده شود.
سقف کاذب برای سرویس بهداشتی و حمام نیاز به طراحی خاص ندارد،
زیرا در اینجا عملکرد اصلی سقف مکاذب به عنوان مکانی برای عبور لوله‌ها و تأسیسات مد نظر است.

نصب پنجره دوجداره و درب ضد سرقت :

پنجره های دوجداره از نظر تبادل سرما، گرما و سروصدا اهمیت دارد.
تعویض درب های مستعمل اعم از درب داخل ساختمان و درب ضد سرقت
برای درب ورودی در نصب چهارچوب ها گونیا بودن مهم است.
لبه بالایی چهارچوب ها باید هر کدام به تنهایی و همگی با هم در یک تراز باشند.
عرض استاندارد برای حمام و دستشویی بین 70 س.م تا 80 س.م و در صورت محدودیت 65 سانتی متر باشد.

برای اتاق خواب 90 سانتی متر تا یک متر است. عرض استاندارد و برای درب ورودی هم همین حدود است. البته درب های قدیمی 110 سانتی متر یا 120 سانتی متر هم هست. درب حمام و سرویس باید ضد آب (ABS) و عایق استفاده می شود. اگر چهارچوب گونیا نباشد یا تراز نباشد، هنگام نصب درب به ناچار می بایست دور درب برش بخورد که این کار برای درب های ضد آب غیر اصولی است.

رنگ آمیزی دیوارها و تعیین کفپوش در مرحله بازسازی :

بعد از مراحل اتمام زیرساخت‌ها، حال نوبتِ رسیدگی به ظاهر خانه است. می‌توانید به روش معمول دیوارهای جدید و یا قدیمی خود را رنگ کنید و یا از کاغذ دیواری استفاده کنید. همچنین برای ایجاد نمایی زیبا و منحصربه فرد می‌توانید از آجرنما و یا سنگ برای سطح نهایی دیوار استفاده کنید. در پایان نوع کفپوش خود را تعیین و اجرا کنید، می‌توانید از سرامیک، لمنیت، پارکت و موارد دیگر بهره ببرید.

بهتر است تمام وسایل داخلی آشپزخانه مانند پرده، کف پوش، کابینت، یخچال، اجاق گاز، سینک و … را تعویض نمایید. ایده بازسازی خانه قدیمی با تعویض لامپ ها نیز یک ایده فوق العاده می باشد.

برای بازسازی سرویس بهداشتی ترتیب قرار گیری وان و شیرآلات را تعویض نمایید. خرابی ها را ترمیم کنید. کف پوش و قفسه های سرویس بهداشتی را به روز کنید.

بازسازی اتاق خواب کمد دیواری را در نوع امروزی تهیه کنید. رنگ جذابی برای دکوراسیون اتاق خواب در نظر بگیرید.

درصورتی‌که قصد اجاره خانه کلنگی و یا حتی خرید آن رادارید :

می‌توانید با روش‌های مختلف به بازسازی خانه خود پرداخته
و آن را به محلی برای آسایش و آرامش خانواده خود تبدیل کنید. گاهی ممکن است پس از سال‌ها سکونت در یک ‌خانه از فضای داخلی آن خوشتان نیاید و یا به دلیل فرسودگی تمایل به تعویض خانه داشته اما به دلایلی این کار امکان‌پذیر نیست؛ با بازسازی و نوسازی خانه خود تمام آنچه را در ذهن دارید اجرایی کنید.
حتماً قبل از انجام تغییرات از متخصصین بازسازی خانه مشاوره بگیرید
و در این زمینه تحقیقات لازم را به عمل‌آورید تا زمان اجرا با مشکلات پیش‌بینی ‌نشده
کمتری مواجه شوید. امروزه بسیاری از افراد خرید خانه‌های کلنگی
و بازسازی آن را به خرید خانه‌های نوساز ترجیح می‌دهند
زیرا این خانه‌ها را با نظر و سلیقه شخصی خود می‌توانند تغییر دهند.

 با شرح صفر تا صد مراحل بازسازی خانه، شما حاضر هستید
تا خانه رویایی خود را بسازید. قبل از هرگونه پرداخت هزینه،
نیازهای خود را بررسی کنید. تحقیق در مورد هزینه‌ بازسازی منزل
در زمان تعیین بودجه بسیار مهم است، زیرا این امکان را به شما می‌دهد تا ببینید که آیا به بازسازی کامل و یا جزئی نیاز دارید.

تعداد نیروی کار و میزان مواد مصرفی را نظر بگیرید :

برای مثال جهت ساخت یک دیوار ساده نیاز به شماری کارگر
و مصالح (سیمان، ماسه، آجر) دارید. در پایان، حتماً مقداری
هزینه مازاد برای مواقع ضروری اختصاص دهید تا برای هرگونه اتفاق غیرمنتظره که ممکن است پیش آید آماده باشید.

برآوورد قیمت برای بازسازی خانه از اصول اولیه و بسیار مهم کار است.
زیرا ما هزینه ایی مشخص را برای باز سازی خانه کنار گذاشته ایم و اگر برآوورد قیمت نشود ممکن است ما را به دردسر بیندازد.

اما با در نظر گرفتن شرایط زندگی امروزه و ترافیک، بسیار وقت گیر و سخت است
که بخواهیم به دنبال متریال مورد نظرمان و اطلاع از هزینه ها
راهی مغازه ها و کوچه و خیابان شویم چه بسا که تصمیم باز سازی داشته ایم
ولی زمان کافی جهت دنبال کردن اهداف مان نداشته ایم. ما در اینجا هستیم تا به شما برای برآوورد هزینه ی بازسازی منزل و اداره تان کمک کنیم.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!