قوانین بازسازی ساختمان ها

قوانین بازسازی ساختمان ها


وقتی فرد و یا افرادی تصمیم به نوسازی و بازسازی منزل و ملک خود می گیرند باید در ضمن فرایند کاری خود اصول و قوانینی را نیز مد نظر داشته و رعایت فرمایند. در بسیاری از موارد اگر افراد اصول و قواعد بازسازی ساختمان را رعایت نکنند مجبور به پرداخت جریمه می کنند. در سایر موارد نیز شاید با رعایت نکردن این قوانین مجبور به تخریب بخش ایجاد شده شوید.بازسازی ساختمان ها

قواعد بازسازی و نوسازی ساختمان ها

به طور کلی باید گفت که برای انجام بازسازی ساختمان در مرحله اول باید نقشه کشی کامل ساختار موجود در ساختمان را تهیه نمایید. در این نقشه باید همه اجزا و لوازم ساختمانی موجود را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

برای بازسازی ساختمان خود باید قواعد و قوانینی را به طور کامل شناخته و به انجام برسانید. به همین دلیل برای آشنایی بیشتر شما در ادامه به معرفی برخی از اصطلاحات و اطلاعات کلی در این رابطه که در بسیاری از منابع آمده است می پردازیم:

 1. قبل از هر چیز باید ملک مورد نظر خود را ببینید تا بتوانید تصمیم به بازسازی ساختمان بگیرید.
 2. احتمالا در زمان بازدید از ملک مورد نظر متوجه خواهید شد که چه قسمت‌ هایی از بنا نیاز به بازسازی دارد.
 3. باید بدانید که شما در این مرحله نقش یک پیمانکار را اجرا می‌ کنید و تمامی اوامر کارفرما را برای طراحی اصول داخلی و خارجی به انجام می رسانید.

مراحلی که باید در بازسازی ساختمان انجام دهید در منابع بسیاری به شکل اختصاصی نام برده شده اند که آنها را می توان اینگونه بیان کرد:بازسازی ساختمان ها 

 • درک و پی بردن به نظر کارفرما و هم چنین ارائه یک طرح پیشنهادی توسط طراح تیم شما برای بازسازی ساختمانی که به شما سپرده شده است و بازسازی نمای ساختمان مورد نظر متناسب با درخواست‌ های کارفرما
 • به توافق رسیدن در رابطه با طرح مورد نظر، سپس انجام هماهنگی ‌های لازم با کارفرما برای ارائه برنامه زمان‌ بندی انجام بازسازی توسط پیمانکار به کارفرما و در نهایت دریافت یک مبلغ به عنوان پیش پرداخت برای شروع فرآیند بازسازی
 • در صورتی که نیاز به ایجاد تغییر در نمای ساختمان دارید باید نمای ساختمان را تخریب نمایید. به دلیل تخریبی که ایجاد می ‌شود باید بخش‌ هایی را که مخصوص رفت و آمد مردم است یک حفاظ بزنید تا عابرین پیاده، ماشین‌ های پارک شده، کارگران در حال کار و ماشین‌ های عبوری دچار آسیب نشوند.
 • شروع به برچیدن شیرآلات، کابینت و وسایل ساختمان و قطع گاز محل بازسازی از فلکه اصلی توسط کارگران ماهر
 • شروع به تخریب دیوارها و کف ساختمان و سرویس ‌های بهداشتی ( در صورت وجود دیوار باربر نیاز به پیمانکار و مهندس عمران باتجربه ضروری است).
 • بازسازی ساختمان ها 
 • تعویض لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی و برق کشی مجدد نسبت به نقشه جدید
 • اجرای سیم کشی برق طبق نقشه‌ های جدید بازسازی ساختمان ها
 • اجرای سیمان‌ کاری و ایزولاسیون پس از خشک شدن سیمان ‌کاری سرویس ‌های بهداشتی و آشپزخانه
 • تعویض در و چارچوب و نصب چهارچوب درها و کمد دیواری و پنجره جدید و نصب شیشه پنجره‌ ها
 • اجرای رابیتس‌ بندی برای سقف جدید و گچ کاری (نورپردازی ) یا اجرای کناف
 • اجرای کف‌ سازی و کاشی‌کاری و سرامیک کاری ساختمان و نصب پله و نماسازی ساختمان
 • اجرای نقاشی ساختمان
 • نصب کابینت آشپزخانه و سقف کاذب حمام و دستشویی
 • نصب کلید و پریزهای ساختمان و تزئینات نورپردازی
 • اجرای کاغذ دیواری و پارکت، سرامیک بین کابینتی و سنگ آنتیک
 • نصب در‌های داخلی ساختمان
 • نصب شیرآلات، سینک و کاسه روشویی
 • نصب در‌های داخلی ساختمان
 • نظافت کلی ساختمان توسط کارفرما و در صورت توافق اولیه با پیمانکار .

برای بازسازی منزل خود حساب شده عمل کنید،بهتر است.قبل از هر اقدامی بودجه خود را برای بازسازی منزل تان مشخص کنید،.بودجه بازسازی باید براساس قیمت کل خانه تنظیم شود. به طور مثال اگر در محله شما.قیمت خانه ها متوسط است،.دلیلی ندارد یک آشپزخانه خیلی مجهز و لوکس بسازید.
می توانید پروژه بازسازی منزل تان را به این بخش ها تقسیم نموده و بررسی کنید.که کدام یک در ساختمان شما از اولویت بیشتری برخوردار است.

۱- آشپزخانه را بازسازی کنید

به نظر خیلی از مردم، آشپزخانه قلب خانه است.. پس نوسازی ظاهر آن در تاثیر زیادی در ظاهر خانه و حتی فروش آن دارد..اگر هم بودجه کافی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه ندارید شاید بهتر باشد فقط رویه کابینت، دسته و دستگیره ها، شیر .آب و کاشی پشت اجاق گاز را عوض کنید.. می توانید کمی اضافه کاری کنید و یک تصفیه آب، سطل زباله توکار، چراغ آویز سقفی نصب کنید. کابینت آشپزخانه های امروزی معمولا دو یا سه رنگ متفاوت دارند پس کابینت های موجود را با رنگ های. جدید و متفاوتی که مکمل یکدیگر هستند، متحول کنید.

۲- حمام و سرویس بهداشتی را بازسازی کنید

این روزها تغییر حمام و سرویس شامل تعویض لوله کشی ،. عایق کاری و کاشی کاری تقریبا از اولویت های کار بازسازی است.

۳- تعویض لوله کشی سرد ، گرم و فاضلاب ساختمان
۴- به حداکثر رساندن فضای ساختمان بازسازی ساختمان ها

این مساله برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. در خانه های کوچک. این موضوع ضروری محسوب می شود. خانه های بزرگ. و دلباز همیشه متقاضیان بیشتری دارند. بعضی اوقات تنها با از بین بردن یک دیوار غیرحامل می توان فضایی وسیع و دلباز ایجاد کرد، به خصوص در خانه و آپارتمان های کوچک. .اما هزینه تخریب دیوار حامل را باید از سازنده بپرسید چون این کار معمولا گران تمام می شود،

۵- پوشش مناسب برای کف ساختمان خود مناسب انتخاب کنید

کفپوش، یکی از مهم ترین ویژگی های یک خانه محسوب می شود. می توانید با توجه به بودجه. و دکوراسیون داخلی منزل تان از پوشش هایی .نظیر سرامیک ، سنگ ، پارکت ، لمینت ، کفپوش پی وی سی و موکت استفاده نمایید

۶- نورپردازی مناسب داشته باشید

بخش زیادی از جذابیت یک خانه، به نورپردازی آن بستگی دارد. اگر خانه تان تاریک است، .گزینه های پر هزینه ای مثل اضافه کردن پنجره و .پنجره سقفی (در صورت امکان ) را هم می توانید داشته باشید. اگر چشم انداز زیبایی داشته باشید، شاید به. هزینه اش بیارزد که یک پنجره را بزرگتر کنید و از منظره نهایت استفاده را ببرید.. اگر نور طبیعی در خانه شما ضعیف است می توانید با استفاده از نورهای مصنوعی فضای زیباتری داشته باشید، .برای این کار می توانید از یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت بگیرید .

۷- به مصرف انرژی توجه کنید

با رشد روز افزون مبلغ برق، به روز رسانی تجهیزات بهینه سازی .مصرف انرژی در یک خانه از قبیل پنجره های. یو پی وی سی هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ زیست محیطی تاثیر مثبتی خواهد داشت. در دیوار، کف زمین. و سقف عایق بندی های لازم را انجام بدهید.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!