تعمیرات مبل

تعمیرات مبل


تعمیرات مبل

اگر روزی که اقدام به خرید مبلمان منزلتان کرده اید به سراغ یک مبل با کیفیت رفته باشید و مبلتان از لحاظ کلاف، رنگ، پارچه و اسفنج کیفیت قابل قبولی داشته باشد تا چند سالی از بابت تعمیرات خیالتان آسوده است ولی شتر تعمیرات مبل بالاخره بالاسر مبل خانه شما هم می خوابد چه مبلی از هر لحاظ باکیفیت داشته باشید چه بی کیفیت. ما در این مطلب قصد نداریم شما را از تعویض مبل قدیمی و خرید مبل نو منصرف کنیم چون هرچه که باشد مبل نو با طراحی روز و متریال جدید لطف دگری دارد.

از آنجا که تعمیر مبلمان عمدتا به 2 دلیل صورت می گیرد یکی فرسودگی مبلمان و دیگری نیاز به تغییر در دکوراسیون داخلی منزل. مورد دوم جز مواردی است که زمان در آن نقشی ندارد.

شما با توجه به بودجه خود هر زمانی که نیاز به تغییر در دکوراسیون داخلی منزل خود ببینید می توانید اقدام کنید، اما در مورد دوم بحث فرق می کند از این رو قبل از هر اقدامی مهمترین نکته ای که باید بدانید زمان انجام تعمیرات است یعنی اینکه مبل من چه موقعی نیاز به تعمیر دارد؟

سر و صدای مبلمان، تخت و مسطح شدن بالشتک ها و تشک ها، رنگ و رو رفتن پارچه یا کهنگی و پاره شدن آن، خراشیدگی و پوسته شدن رنگ، وجود تَرَکها در چوب و باز شدن اتصالات کلاف مبل، اینها همه نشانه این است که مبل شما به یک تعمیرات اساسی نیاز دارد پس هرچه سریعتر اقدام باید کرد.

 

نکته دیگری که در همین ابتدا باید در نظر بگیرید این است که آیا این مبل ارزش تعمیر و احیا را دارد؟

اگر مبل شما کلاف خوبی دارد و بدون هرگونه شکستگی است، می‌توانید به فکر تعمیر آن باشید. کلاف مبل حکم استخوانبندی آن را دارد شما می توانید در صورت نیاز اقدام به تعمیرات جزئی کلاف مبل خود کنید در غیر اینصورت، اگر کلاف نیاز به تعمیرات بسیار دارد یا پوسیده شده است، بهترین کار این است که قید آن مبل را بزنید و به فکرتعویض مبل باشید نه تعمیر.

چندین نکته در زمان تعمیرات وجود دارد که نیاز است آشنایی بیشتری
با این نکات داشته باشیم تا در هزینه و قیمت های تمام شده
صرفه جویی کرده باشیم و از همه مهمتر با بالاترین کیفیت خدمات
را از تعمیر کار خود دریافت کنیم. در زمان تعمیر مبل خود شما می توانید با کمی بررسی برخی از هزینه ها را مشخص کنید.

 

موارد زیر هزینه های هستند که پس از تماس با تعمیرکار مشخص خواهند شد.

1 – هزینه خرید پارچه که به خود شما بستگی دارد .
شما مسئول خرید پارچه برای مبل خود هستید.
ولی حتما از تعمیر کار خود در این رابطه مشاوره های لازم را بگیرید.
این مورد مهم باعث می شود که شاید هزینه های شما کمتر شود و از پارچه یا چرم خوبی برای مبل خود استفاده کنید. برخی از تعمیر کاران مبل با تجربه خوبی که در این زمینه دارند، خرید پارچه مبل شما را خودشان انجام می دهند.

2 – هزینه ایاب و ذهاب نسبت به توافق شما با تعمیر کار صورت می گیرد. در بعضی از مواقع تعمیر کار هزینه ایاب و ذهاب را بر عهده خواهد گرفت

3 – رنگ آمیزی بدنه مبل (در صورت نیاز)

4 – شخص یا شرکت تعمیر کننده : نسبت
به حرفه ای بودن تعمیرکار هزینه خدمات آنها
با سایر تعمیر کارهای دیگر متفاوت می باشد.
می توان به برش پارچه اشار کرد که هر چقدر
برش پارچه مبل شما به خوبی انجام شود،
رویه کوبی مبل شما بهتر انجام خواهد شد. پس توجه داشته باشید که اختلاف قیمت تعمیر کارها با یکدیگر نسبت به این موارد متفاوت است.

5 – در صورت نیاز مبل شما به رنگ کاری یا هر موارد دیگری که نیاز به نجاری داشته باشد، هزینه آن به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

هزینه تعمیرات مبل چقدر است؟

در موارد زیر که به آنها اشاره شده است نمی توان هزینه
مشخصی را در نظر گرفت ولی سعی کردیم که حدود
قیمت را مشخص کنیم. تعمیر مبل برای تعمیرکاران مبل
به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند. و بیشتری هزینه
دستمزد را در بر خواهند داشت. به صورت جداگانه به هرکدام می پردازیم. در نظر داشته باشید که امکان دارد مبل شما نیاز به فقط یکی از آنها برای تعمیر داشته باشد.

هزینه رویه کوبی :

دستمزد رویه کوبی یکی از پر هزینه ترین فعالیت ها برای تعمیر مبل است. که بستگی به 2 مورد دارد.

نوع و متراژ پارچه ای که برای رویه کوبی استفاده می شود.
کمترین قیمت پارچه، پارچه یزد است که از متری 50000  تومان تا 120000 تومان قیمت دارد. پارچه های ترک نیز از 100000 تا 500000 تومان در بازار پارچه مبلی موجود هستند.

با توجه به متراژ پارچه برای یک مبل 7 نفره راحتی که حدود 25 متر پارچه مصرف می شود (البته برای مبل راحتی چستر این متراژ گاه به 30 متر هم می رسد) و مبل 7 نفره کلاسیک و استیل حدود 20 تا 23 متر می توانید یک برآورد تقریبی از پارچه داشته باشید. اگر مبل کلاسیک یا استیل شما 8 عدد صندلی غذاخوری هم داشته باشد باید حدود 10 متر به متراژ پارچه اضافه کرد.

 

اجرت رویه کوبی که بسته به حرفه ای بودن استادکار دارد. معمولا برای یک مبل 7 نفره رقمی بین 2 میلیون تا 2500 هزار تومان قیمت داده می شود. برای مبل کلاسیک یا استیل که 8 عدد صندلی اضافه هم داشته باشد این رقم بین 3 تا 4 میلیون تومان است.

توصیه اکید می کنیم که اگر از پارچه های ترک و ایتالیایی می خواهید استفاده کنید حتما از استادکارهای حرفه ای که برای سرویس کامل مبلمان رقم تقریبی 4 میلیون تومان را پیشنهاد می دهند استفاده کنید.

نکات طلایی که قبل از تعمیر مبل حتما باید بدانید

. قبل از سفارش تعمیر مبل خود از تعمیر کار درخواست نمونه کارهای خودش را بکنید.

. عکس کامل مبل خود را برای تعمیرکار خود ارسال کنید.

. مشاوره لازم را در رابطه با خرید پارچه مثل نوع آن یا محل خرید آن را از تعمیرکار خود بگیرید

. مشاوره لازم را در رابطه با خرید پارچه مثل نوع آن یا محل خرید آن را از تعمیرکار خود بگیرید. با توافق بین شما و تعمیرکار، خرید پارچه می تواند از طرف تعمیرکار صورت بگیرد. در غیر این صورت مشاوره کامل در رابطه با نوع پارچه، قیمت پارچه و محل خرید بارچه را از تعمیرکار خود بگیرید.

. پیشنهاد می شود برای مبل هایی که کلاف خوبی ندارند از پارچه گران قیمت استفاده نکنید. از تعمیرکار خود در این زمینه مشاوره بگیرید. به دلیل نوع طراحی مبل، شما به سادگی نمی توانید متوجه شوید که کلاف در چه شرایطی است.

. قبل از ارسال مبل برای تعمیر کار یا زمانی که تعمیر
کار برای دریافت مبل شما می آید، توافق های لازم برای هزینه ایاب و ذهاب را صورت دهید.

. مشخص کنید از چه فوم یا ابری تعمیرکار می خواهد استفاده کند.
فوم سرد، گرم و…. استفاده از نوع اسفنج نیز بسیار مهم است.
پیشنهاد می کنیم از اسفنج های زیر 25 کیلو استفاده نکنید.
اسفنج های 25 کیلویی، 25 کیلویی ویژه، 30کیلویی و 30
کیلویی ویژه بهترین نوع اسفنج هستند که البته هرچه تراکم آنها بالاتر رود قیمت نیز بالاتر می رود.

. آیا کلاف مبل شما را بازسازی ویا تقویت می کند؟
قبل از بازسازی ویا تقویت کلاف با شما هماهنگی های لازم برای هزینه آن صورت می گیرد؟

. بدترین زمان برای تعمیر مبل، روزهای پایانی سال است.
به دلیل محدود بودن زمان و سفارشات زیاد، کیفیت تعمیرکار برای تعمیر مبل شما پایین می آید.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!