دکوراسیون اتاق مطالعه

دکوراسیون اتاق مطالعه


دکوراسیون اتاق مطالعه :

آثار معماری داخلی به قدری غنی است که حتی در فضاهای کوچک می توان دکوراسیون مؤثر و کارآمد ایجاد کرد.هنگام طراحی اتاقهای مطالعه ، معمولاً یک مفهوم رسمی و ناپسند ایجاد می شود.امروزه با گسترش دکوراسیون اتاق مطالعه ، فضایی کاربردی تر و متنوع تر ایجاد می شود.آیا دوست ندارید هر زمان که می خواهید در یک زمینه خاص کار کنید و هر وقت خواستید از کارتان لذت ببرید؟

اتاق های مطالعه مناطقی هستند که می توانید با تمرکز روی موضوعی که می خواهید با آن سر و کار داشته باشید و با افزایش خلاقیت خود بهره وری را افزایش دهید.در حالی که وقت خود را در اینجا می گذرانید ، باید احساس راحتی کنید اما متناسب باشید.البته بدیهی است که برای تزئین اتاق مطالعه صندلی و یک میز در یک اتاق خالی کافی نخواهد بود.از رنگ هایی که در این اتاق استفاده خواهید کرد تا مواد اولیه مبلمان مورد استفاده شما ، تمام جزئیات مهم هستند.

کافی است که یک فضای کوچک کتابخانه ایجاد کنید تا اتاق کار شما نفس بکشد. در اینجا پیشنهادات ساده ای برای دکوراسیون وجود دارد که می توانید برای ایجاد چنین محلی در خانه خود استفاده کنید.

ساده بودن رنگ ها و خصوصا رنگ سفید برای ذهن شما مفید خواهد بود. :

ایجاد فضای کاری سفید چندان دشوار نخواهد بود.  برای اینکه یک اتاق مطالعه به سبک دکوراسیون مدرن داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از ایده پردازی‌های ساده بهره ببرید.کافی است دیوار را کاملاً سفید رنگ کنید ، کفپوش ها را با رنگ سفید جایگزین کنید و یک میز سفید داشته باشید.هنگام تزئین یک اتاق مطالعه حتما از نور روز نهایت استفاده را ببرید.کمبود نور در یک اتاق مطالعه باعث کسالت و خواب آلودگی میشود .

برای کف اتاق مطالعه استفاده از کاشی و سرامیک یکی از بهترین گزینه ها میباشد به این دلیل که باعث ایجاد محیطی گرم و دنج و البته جلوه ای تمیز و پاکیزه در اتاق می شود. سعی کنید برای کامل شدن این حس از وسایلی مدرن و امروزی در دکوراسیون اتاق بهره ببرید. برای مثال بهتر است فضای خالی روی دیوار ها را با قفسه ها و باکس های چوبی و جعبه ای به محلی برای نگهداری کتاب ها تبدیل کنید. نصب کردن یک تابلوی هنری یا عکس هایی که با دوستانتان دارید بروی دیوار برای ایجاد احساس بهتر در اتاق نیز مفید خواهد بود.

 

یک صندلی مطالعه راحت انتخاب کنید :

یک دکوراسیون منزل خوب از طریق وسایل راحت به دست می آید.در هنگام خرید صندلی مطالعه دقت کافی به خرج دهید که صندلی کاملا راحت باشد.شما میتوانید ساعت های طولانی از کتاب خواندن و مطالعه با یک صندلی راحت کمال لذت را ببرید .فراموش نکنید صندلی مطالعه باید از لحاظ مدل، شکل و ابعاد، مناسب اندام شما باشد. اگر از صندلی پایه دار استفاده می کنید، باید زیرپایی مخصوص داشته باشد. از گزینه هایی که در بازار موجود است، موردی را انتخاب کنید که با سلیقه و بودجه شما هماهنگی داشته باشد.

به هماهنگی  کتابخانه و میزمطالعه  توجه کنید :

کتابها عناصری هستند که به محیط خود آرامش می بخشند.به طور طبیعی ، دکوراسیون اتاق مطالعه بدون کتاب قابل بررسی نیست.این ایده خوبی خواهد بود که یک کتابخانه داشته باشید که بتوانید تمام کتاب های خود را به درستی در آن قرار دهید.

مدل های میز نیز نقش مهمی در طراحی این منطقه دارند.هیچ کس نمی تواند ضمن کار در یک میز کاملاً تنگ ، ایده های خلاقانه ایجاد کند.در صورت لزوم می توانید یک میز با کشو انتخاب کنید که می تواند با استفاده از این مناطق منظره شلوغ را از بین ببرد.یک میز کاربردی با کشو های زیادی نیز به شما امکان می دهد تا در حین کار وسایل مورد نیاز خود را جای دهید.

کنج اتاق معمولا جای کتابخانه و میز مطالعه است . وقتی به انتخاب این دو مورد مهم توجه می کنید ، می توانید  کارایی بسیار بالایی در دکوراسیون ایجاد کنید.قفسه های کتاب به عنوان مؤثرترین لوازم جانبی برای طراحی دیوار نیاز به توجه دارند . انتخاب درست یک میز با توجه به اندازه اتاق باعث صرفه جویی در فضا می شود.قرار دادن یک میز به اندازه استاندارد در اتاق های کوچک باعث می شود محیط خفه جلوه کند.

برای کتابخانه توصیه می کنیم به جز طرح های ایستاده ، مدل هایی را که می توانید روی دیوار سوار کنید ، اختصاص دهید.قرار دادن صندلی مطالعه در مقابل قفسه کتاب در یک مکان روشن خود باعث افزایش راندمان می شود.ارتفاع سطح میز مطالعه شما باید کمی بالا باشد تا به راحتی بتوانید بنشینید و کمر شما در وضعیت درست قرار گیرد. در این حالت نیز می توانید آرنج دست خود را روی میز قرار دهید و ریلکس باشید. اگر ارتفاع میز و صندلی شما استاندارد باشد شما دیگر شانه های خود را به جلو خم نمی کنید و یا پاهایتان از سطح زمین فاصله نخواهند داشت.

هنگام انتخاب لوازم جانبی از اغراق خودداری کنید :

اگر شما هم یک اتاق مطالعه و هم یک گوشه مطالعه دارید ،
ماندن در کانون دکوراسیون ساده مفید است.وسایل تزئینی که
باعث احیای اتاق و افزایش تحرک می شود نیز می تواند کار و
خوانش شما را تقسیم کند.هنگام ساخت دکوراسیون اتاق مطالعه ،
به جزئیاتی توجه می شود که باعث پریشانی یا افزایش کارایی نمی شود.

می‌توانید یک پوستر زیبا به دیورا بزنید یا چیزی دست‌ساز و تزئینی که خودتان ساخته‌اید
را به دیوار وصل کنید. نحوه‌ی تزئین کردن دیوارها بیشتر به
سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد.دقت داشته باشید که در هر مورد،
استفاده از لوازم زیبا و اکسسوری دکوراسیون که جلوه‌های بصری جذاب‌تری را خلق می‌کنند، می‌تواند نمای اتاق را زیباتر سازند.

 

منطقه مورد مطالعه و کتابخانه باید از هم تفکیک شود :

هنگام خواندن کتاب ، شما نمی خواهید که چشمان شما دائماً
گرفتار وسایل الکترونیکی شوند.برای غنی سازی دکوراسیون
می توانید دو بخش را با استفاده از قفسه پایه یا جداکننده جدا کنید.
نحوه چیدمان کتاب در قفسه‌ها با توجه به ابعاد و اندازه و مدل آن‌ها انجام می‌گیرد.

پرده های رنگ تیره را ترجیح دهید :

انتخاب پرده همچنین جزئیات مهمی برای دکوراسیون اتاق مطالعه است.
اگرچه ما همیشه طرفدار ایجاد یک فضای جادار با پرده های رنگی روشن هستیم ،
اما باید وقتی در رابطه با اتاق مطالعه صحبت کنیم از این ایده خودداری کنیم.
وقتی برای فکر کردن به یک محیط کم نور نیاز دارید ، پرده های
پس زمینه تاریک به شما امکان می دهند این محیط را در طول روز ایجاد کنید.
تنها کاری که باید بکنید این است که پرده ها را بکشید و شروع به تفکر کنید.
با این وجود ، می توانید رنگ هایی را انتخاب کنید که برای موضوع دکوراسیون محیط مناسب باشد.

مبلمان منحصر به فرد :

دکوراسیون اتاق مطالعه باید با سبک زندگی و نیازهای کاربر آن هم‌خوانی داشته باشد.
از همین رو اگر از مبلمان سفارشی استفاده کنید،
گزینه‌های زیادی برای طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه پیش رو خواهید داشت.
با مبلمان سفارشی می‌توانید از فضای اتاق حداکثر استفاده را ببرید و تمام جزئیات و المان‌های مد نظرتان را در آن به کار ببرید.

اتاق مطالعه یک فضای خاص جهت فعالیت‌های درس خواندن و مطالعه است.
بسته به گروه سنی افراد که در اتاق مشغول مطالعه هستند،
می‌توان دکوراسیون داخلی این فضا را تنظیم کرد. توجه به عناصر
طراحی دکوراسیون داخلی متناسب با گروه سنی در این باره می‌تواند به شما کمک کند.

به طور مثال، دکوراسیون اتاق مطالعه دخترانه با پسرانه متفاوت است.
همچنین برای چیدمان اتاق دانش آموزانی که قرار است در کنکور دانشگاه شرکت کنند با کودکان دبستانی فرق دارد.

وسایل خود را در دسترس قرار دهید

وسایل مورد نظر خود را باید به شکلی قرار دهید که در صورت لزوم به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. این بدان معناست که نوعی نظم و ترتیب در محل قرارگیری وسایل وجود داشته باشد. وسایل و لوازم التحریر مورد نیاز نظیر خودکار, کاغذ, خط کش و … باید جای مشخصی داشته باشند, برای مثال آنها را یا در کشو میز یا روی آن قرار دهید. علاوه بر این موارد ممکن است دیکشنری یا ماشین حساب نیز جزء ضروری ترین وسایل شما باشند, هر چند امروزه به دلیل حضور گوشی های موبایل افراد کمتر از آنها استفاده می کنند. موبایل برای کارهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد اما بهتر است هنگام مطالعه برای جلوگیری از حواس پرتی آن را کنار بگذارید.

جهت طراحی یک اتاق مطالعه ایده آل, راهکارهایپایین را به شما پیشنهاد می کنیم, راهکارهایی که می توانند شما را در طراحی یک اتاق مطالعه هدفمند یاری رسانند:
  • اتاق مطالعه شما باید از یک سیستم تهویه خوب برخوردار باشد.
  • اجازه دهید نور طبیعی در طول روز به اتاق شما وارد شود.
  • استفاده از رنگ های روشن پاستیلی فضایی صمیمی و آرام در اتاق ایجاد می کند.
  • استفاده از لامپ با نور پراکنده یا صرفاً یک چراغ مطالعه می تواند نور کافی برای اتاق در شب فراهم کند.
  • میز مطالعه خود را با مرتب نگه داشتن کتاب ها, دفترها, دیکشنری و سایر وسایل تمیز نگه دارید. در این صورت اثری از بهم ریختگی و آشفتگی در فضا دیده نمی شود.
  • افزودن گل و گیاه به اتاق مطالعه هم به پاکیزگی هوای آن کمک می کند و هم رنگ سبز گیاهان طراوت و تازگی ایجاد کرده و انگیزه شما را تقویت می بخشد.
  • برای داشتن یک اتاق مطالعه هدفمند تمام اهداف و انگیزه های خود را روی یک چارت دیواری آماده داشته باشید. علاوه بر آن یادداشت تاریخ ها, امتحانات و برنامه ریزی ها بر روی پانل های دیواری, ماهیت اتاق شما را هدفمند نشان خواهند داد.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!