دکوراسیون خانه های کلاسیک با رایکا دکور

دکوراسیون خانه های کلاسیک با رایکا دکور


خانه های کلاسیک

اولین بار سبک کلاسیک در زمان های بسیار قدیم بیش از 2 هزار سال پیش در معماری های رومیان و یونانیان باستان مورد استفاده قرار گرفت..در سبک کلاسیک از طراحی های پر نقش و نگار که در عین حال تقارن خود را به نمایش می گذارند استفاده شده است.سبک کلاسیک.در معماری سرشار از پیچیدگی، آنتیک و کهنگی، تقارن و از همه مهم‌تر نمایندۀ رنگ‌های شفاف و روشن است. این سبک از آن جهت که دارای جزئیات بسیار زیاد و تزئینات خاص خود است یادآور فضاهای شاهانه و مجلل است. از این رو باید بخاطر داشته باشیم که استفاده از آن مناسب کدام دسته از فضاها بوده و چه پیش‌نیازهایی را پیش روی معماری و طراحی داخلی قرار می‌دهد.

این طراحی ها در مکان های سلطنتی و لوکس مورد استفاده قرار می گرفته است و رنگ و لعابی اشرافی به همراه داشته است..نمونه های بارز این نوع سبک را می توانید در مکان هایی مانند کلیسا ها و عمارت های رومی و یونانی و حتی اروپایی مشاهده کنید..سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی نیز از طرح ها و نقش های پر نقش و نگار و زرق و برق دار طراحی شده است.خانه کلاسیک با دکوراسیون اشرافی، موادی با کیفیت استثنائی و اشکال هندسی صاف مشخص می‌شود.

امروزه افراد برای دکوراسیون منزل خود بیشتر سراغ طرح های جدید و امروزی.و سبک های مدرن و مینیمال می روند..سادگی تبدیل به ترند سال جدید شده است و همه به دنبال مکانی زیبا ساده و مدرن هستند..البته در کنار تمامی علاقه مندی ها به سبک های مدرن و ساده هنوز افرادی هستند که سبک های کلاسیک را برای خانه هایشان می پسندند.

معماری کلاسیک خانه های کلاسیک

برای آشنایی با دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک ابتدا.به تعریف.معماری کلاسیک می‌‌پردازیم..معماری کلاسیک به سبکی الهام گرفته‌شده.از.معماری یونان و روم باستان گفته می‌‌شود و ستون‌‌ها و سقف‌‌های مرتفع، خطوط و نقش و نگار منحنی شکل و پنجره‌‌های قدی و.بلند از خصوصیات اصلی.آن به شمار می‌‌روند. بسیاری از سبک‌‌های معماری از شیوه کلاسیک برگرفته‌شده‌اند، لذا برخی، این سبک را به‌عنوان نخستین سبک معماری می‌‌شناسند.

ویژگی‌های سبک کلاسیک خانه های کلاسیک

بعلاوه پس از مصالح مبلمان و فرم کلی الحاقات.فضا نیز حائز اهمیت هستند. اگر به‌صورت کلی در نظر داشته باشیم.که ویژگی‌های بارز این دسته از.الحاقات را عنوان کنیم باید خاطر نشان کرد که فرم‌های منحنی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این سبک خواهند بود.سبک.کلاسیک در قرن هفدهم میلادی در فرانسه.به وجود آمد و به سرعت در سراسر اروپا گسترش یافت و توانست بیش از دو قرن به عنوان سبک غالب دکوراسیون مطرح باشد. این سبک در آن زمان، با الهام از هنر یونان باستان و رم و برای بازگشت به اصول و ارزش‌های زیبایی‌شناسی آنان به وجود آمد.

مبلمان‌ها نیز همچون دیگر الحاقات دارای فرم‌های منحنی با حکاکی‌ها و شکاف‌های تزئیناتی هستند..این فرم‌ها در طراحی داخلی.بسیار جذاب هستند اما از طرف دیگر موانعی همچون سختی تمیزکاری را پیش روی کاربران قرار.می‌دهد.خانه های کلاسیک

تمیزکاری خانه‌ها و فضاهای زندگی امروزه یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زندگی ساکنین به‌شمار می‌آید که باتوجه.به افزایش موج صنعتی شدن.در شهرهای کشورمان حجم آلودگی و دوده، این فاکتور را از همیشه حیاتی‌تر کرده‌ است. بسته به نوع مبلمان و تزئینات آن و بعلاوه نوع پوشش و پارچه فرآیند پالایش مشخص شده و گاه ممکن است نیاز به مواد شوینده خاص و افراد متخصص باشد که این عامل یکی از چالش‌های انتخاب این سبک خواهد بود.

خانه‌ای با سبک کلاسیک معمولا دارای رنگ‌های ملایم و آرامش.‌بخش، فضای باشکوه و باعظمت است .که همه‌ی نگاه‌ها را به خود جذب می‌کند. مطمئنا برای طراحی سبک کلاسیک باید هزینه‌ی بالایی را بپردازید و به همین دلیل این سبک بیشتر توسط ثروتمندان انتخاب می‌شود.

تفاوت خانه مدرن و کلاسیک

یکی از تفاوت های اصلی خانه های مدرن و سنتی در شکل معماری آنها است. بهتر است بدانید که در خانه های سنتی از اشکال منحنی استفاده می شود. اما در خانه ای که با سبک مدرن ساخته شده باشد، اشکال مکعبی و گوشه دار و حتی اشکال هندسی زاویه دار غیر معمول مانند مثلث و شش ضلعی هم دیده می شود. در خانه های مدرن باید از چیدمان ساده تری استفاده شود و حتی استفاده از رنگ های ساده و روشن هم پیشنهاد ایده الی برای این سبک خانه ها می باشد، تا ظاهر خانه شلوغ و عجیب به نظر نرسد. اما آنچه که در دو سبک یکسان است، نور داخلی می باشد که به طور معمول در هر دو سبک باعث بزرگ تر نشان دادن فضا می شود.

همان طور که می دانید آشپزخانه فضایی از خانه است. که معمولا به سبک سنتی دکوراسیون می شود،.اما شما این امکان را دارید که با انتخاب وسایلی با رنگ نقره ای و دودی و حتی وجود لامپ های سقفی شیشه ای آن را تبدیل به آشپزخانه ای مدرن نمایید. البته می توانید به و جای چوب از سنگ برای سطوح کابینت ها استفاده کنید و وسایل آشپزخانه را از استیل انتخاب کنید.خانه های کلاسیک

با استفاده از دکورهایی  به شکل جعبه می توانید ظاهر اتاق خود را مدرن .کرده و برای اینکه جلوه.اتاق نشیمن را مدرن سازید،.بهتر است از مبلمانی با طراحی.غیرمتعارف و تضاد رنگی تیره و روشن استفاده کنید. البته بهتر است که مبلمان طوری چیده شود.که حس صمیمیت را هم در بین.اعضای خانه در اتاق نشیمن القا کند.

ترکیب دکوراسیون مدرن و کلاسیک

شما این امکان را دارید که در خانه خود از هر دو سبک مدرن. و سنتی استفاده کنید. اما بهتر است بدانید.. که برای ترکیب این دو سبک باید در هنگام چیدمان. اصولی را رعایت کنید. برای مثال در کنار میزهای مربع شکل مدرن از مبلمان چوبی. کلاسیک استفاده کنید یا برعکس..حتی می توانید برای مبلمان کلاسیک.منزل خود از کوسن.هایی با رنگ متضاد و طراحی مدرن بهره بگیرید. در مورد انتخاب پرده هم می توانید از ترکیب این دو سک استفاده کنید..برای مثال می توانید با ترکیب پارچه های گلدار و پارچه های .ساده و مات مدرن ترکیب بسیار زیبایی به وجود بیاورید. ایده دیگری که می توانید از آن استفاده نمایید، وجود یک میز براق در کنار مبلمانی مات است. البته توجه داشته باشید که اگر بر روی هر میزی در اتاق نشیمن شیشه قرار دهید، آن را براق جلوه می دهد.

تصمیم گیری برای انتخاب کف پوش بسیار متفاوت می باشد. بعضی از افراد.با اینکه تمام وسایل آنها مدرن است،. اما ترجیح می دهند از فرش ایرانی برای. کفپوش منزل خود استفاده کنند. البته شایان ذکر است که امروزه فرش های مدرن که دارای طرح های ساده و  اشکال. هندسی مختلف هستند، به صورت تک رنگ و. در اندازه های نسبتا” کوچک در بازار موجود است و شما می توانید به راحتی آنها را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید. نکته مهم این است که قرار دادن .فرش ایرانی در کنار دکوراسیون مدرن جلوه .خوبی پیدا می کند، چون فرش ایرانی نقش و نگار بسیاری دارد و رنگ های متنوع و شاد آن در کنار رنگ های خاکستری و سفید فضای مدرن می تواند روح و تازگی به فضا ببخشد.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!