دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی


انواع سبک های دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

 سبک دکوراسیون مدرن :

مدرن یک واژه بسیار گسترده و عمیقی است که در زمینه دکوراسیون معمولا به یک منزل که با خطوط صاف و منظم، پالت رنگی ساده و موادی مانند استیل و شیشه طراحی شده است گفته می‌شود. در دکوراسیون مدرن حس سادگی در همه المان‌های منزل از جمله مبلمان القا می‌شود. صیقلی ، صاف،براق و شفاف از جمله ویژگی‌هایی هستند که در سبک مدرن شاهد آن هستیم. این سبک، با الهام گرفتن از تحولات هنر مدرنیسم، در اوایل قرن 20 به وجود آمد. سبک دکوراسیون مدرن بر خلاف سبک های قدیمی تر ، از تجمل و استفاده بیش از حد جزئیات دوری می کند و با در نظر گرفتن کارایی و کاربرد اثاثیه و وسایل خانه، فضایی ساده و به دور از آشفتگی ایجاد می کند. از اینرو اگر شما به خانه های منظم، مرتب و بدون زرق و برق علاقه دارید، سبک مدرن برای شما سبکی ایده آل خواهد بود.

سبک دکوراسیون داخلی مینیمال :

مینیمالیسم چیزی فراتر از یک گزینه طراحی است؛ این یک سبک زندگی است.
در واقع یکی از مدرن ترین سبک های طراحی داخلی سبک مینیمال است.

بسیاری از افراد متوجه تفاوت میان سبک مینیمال و بی روحی آزاردهنده و بسردی آن نمی شوند که البته این موضوع مورد بحث ما نیست.
گونه ی روحدار تر و گرم تر طراحی داخلی مینیمالی( مینیمالیسم گرم) که بسیار زیبا و جذاب است.
این سبک را تا حدودی می توان ترکیبی از پیراستگی، سادگی و زیبایی در آرامش تمام دانست.
نکته ی قابل توجه در این بخش سادگی اتاق ها و استفاده از پارچه های بدون طرح و دکوری هایی با کاربرد دوگانه می باشد.
آسان ترین روش برای شروع استفاده از نقاشی های سیاه و سفید روی بوم تقریبا به روشی ویژه است.
فضایی سفید همیشه اتاق ها را بزرگ تر و تمیزتر نشان می دهد و افزودن رنگ سیاه به آن بُعد می دهد.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی :

سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی برای هرنوع فضایی مناسب میباشد. این سبک برای اشخاصی که می خواهند خانه ای ساده و کلاسیک داشته باشند توصیه می شود. استفاده از گیاهان سبز طبیعی نیز در این سبک دکوراسیون بسیار به کاربرده میشود .

از دیگر ویژگی های معمول شامل ترکیبی از رنگ سفید و ترکیب عناصر طبیعی مثل چوب فشرده، پلاستیک روشن و کاشی های میناکاری شده، فولاد و کفپوش چوبی عریض می شوند.اگر نکته ای از رنگ وجود داشته باشد، اغلب به خاطر استفاده از هنر، الیاف طبیعی، یا خز، و یا یک تکه از مبل ایجاد می شود.بزرگی، روشنایی طبیعی، لوازم جانبی کم و اسباب و اثاثیه کاربردی از طرح های اسکاندیناویایی هستند.

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک :

این سبک از دکوراسیون داخلی یک سبک توسعه یافته و با جزئیات و ریزه کاری های بسیار است که در ساختار مبلمان و وسایل روشنایی و غیره یافت می شود. مبلمان و لوازم دیگر حکاکی شده و منبت کاری شده هستند. یک منزل با طراحی داخلی کلاسیک با وسایل گلدار، و باگل و گیاه و اشکال افسانه ای مزین شده است.

سبک دکوراسیون داخلی شرق دور :

مقصود از شرق دور، سرزمین‌هایی مانند چین و ژاپن هستند. دکوراسیون سنتی این سرزمنین‌ها بسیار ساده طراحی شده و این سادگی نمایانگر سبک زندگی فروتنانه و به دور از تجملات مردمان این سرزمین‌ها است. میزها و صندلی‌های کوتاه و مربع شکل، تشک به جای تخت، درب‌ها و پنجره‌های کشویی و نقوش مینیاتوری ژاپنی همگی احساس نوستالژیک فیلم‌های شرقی را تداعی می‌کنند.

تمیز بودن، کم کردن جزئیات و توجه به سادگی ازخصوصیات بارز سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی است فریم غالب در آن مربع است. وجود عناصر خاصی مانند: تاتامی مت(کف پوش حصیری بافته شده از ساقه برنج) واشیتسو(اتاقی پوشیده شده از تاتامی مت) درهای کشویی، میز کوتاه و صندلی آن به نام زابوتن. توکونرما: اتاقک آلاچیق مانند و همینطور کاکمونو. سوئی سکی، ایکبانا، بن سای، توری از ویژگی های این سبک است. باغ آرایی ژاپنی که تحت تأثیر آئین های شینتووذن بوده جلوه خاصی به آن بخشیده است.

سبک دکوراسیون داخلی پالم بیچ :

یک دفتر کار دلپسند، سبک پالم بیچ وابستگی زیادی به رنگ صورتی هزاره دارد.
برپا کردن اساس کار ساده است: با یک اتاق دیوار سفید شروع کنید و
مجموعه کوچک کارهای هنری، کتاب ها و قطعات رو به نابودی خود را سازماندهی کنید.
برای رنگ های برجسته همیشه از پالت رنگ سبز متمایل به آبی، سفید و فیروزه ای استفاده کنید.
سراغ رنگی تیره تر از صورتی هزاره نروید اگرچه به یک میزان نباشند.
یک دیوار خاص از نقاشی ها و عکس ها درست کنید آنها را به شکلی نامعمول آویزان کنید شما یک جدول نمی خواهید.
با ترکه بید، کمی برگشاخه یک ریزه کاری از بویی که در مناطق گرمسیری حس می شود را
اضافه کنید و مقدار زیادی نور چون شما می خواهید دلبازی و فضای آزاد حس شود.

سبک دکوراسیون داخلی انتقالی :

طراحی انتقالی یک سبک بسیار محبوب است، زیرا از طراحی سنتی و مدرن برای تسهیل بخشیدن به فضایی استفاده می کند که “بیش از حد” از یک سبک استفاده نمی کند. یک حس تعادل وجود دارد که جذاب و غیرمنتظره است.

یک طراحی انتقالی می تواند مواد سبک مدرن مانند فولاد و شیشه را در بر داشته باشد و سپس آن ها را با اثاثیه لوکس جمع کند.طراحی انتقالی همچنین شامل پالتی از رنگ های نسبتا خنثی، ایجاد یک فضای آرام و آرامش بخش است که با مدیریت، هم حس شیکی و هم گرما و هم دعوت را مدیریت می کند.

دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی :

دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی، یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون جهت استفاده ایرانیان است که بسیاری از افراد، این سبک را به خاطر آرامش و راحتی غیر قابل وصف آن، در منازلشان استفاده می کنند. بد نیست بدانید که فرش ایرانی قلب این نوع دکوراسیون است و حتما باید از آن در دیزاین خانه استفاده کرد. همچنین در چیدمان و دکوراسیون به سبک ایرانی، اغلب مبل های کلاسیک و یا تخت های چوبی، گیلاس های شاه عباسی، ظروف سفالی، قاب های خطاطی شده، ترمه و گلیم کاربرد دارد. البته ناگفته نماند که استفاده از رنگ قرمز لاکی در کنار رنگ آبی لاجودی نیز بسیار در این سبک به چشم می خورد.

سبک سلطنتی هالیوود :

این سبک از دهه ی ۴۰ و ۶۰ تا اواسط دهه ی ۹۰ از محبوبیت بالایی برخوردار بود.
سبک سلطنتی هالیوود یکی از نامحدودترین(از نظر زمانی) و در عین حال جذاب ترین
سبک های طراحی داخلی است که به خوبی با عناصر هنر دکو و سیاه و سفید های براق ادغام شده است.
برای شفافیت بیشتر مبلمان فرانسوی، خطوط مرتب، برخورد پر جنبش و رنگ ها و
شفافیت برآمده از کریستال ها، آینه ها و سطوح درخشان در نظر بگیرید.
گرچه ممکن است این سبک شبیه به سبک سنتی به نظر رسد اما در حقیقت همیشه انرژی مدرن و بالایی دارد.

سبک جالب دکوراسیون داخلی بوهمی :

بوهمی، یک سبک محبوب برای طراحی خانگی و مد است. این نشان دهنده سبک زندگی بی خیال با قوانین کوچک است، به جز پیروی از میل قلبی خودتان.خانه های بوهمی ممکن است شامل اثاثیه و وسایل سبک، که در سطح جهانی الهام بخش منسوجات و فرش، نمایش مجموعه ها، و اقلام یافت شده در منابع بسیار متنوع است، از جمله بازارهای کهنه فروشان.

در هنگام استفاده از سبک بوهمی، گذاشتن چند بالشت روی زمین برای تشکیل یک جای نشستن راحت اصلا غیر معمول نیست. این سبک گلچین شده می تواند یک لوستر بی اندازه بزرگ با یک قالیچه کهنه و یک صندلی در اواسط قرن را باهم ترکیب کند. در سبک بوهمی، دیدگاه آزادی عمل وجود دارد که هر چیزی تا زمانی که شما آن را دوست دارید، وجود دارد.

سبک دکوراسیون داخلی آرت دکو :

سبک دکوراسیون داخلی آرت دکو یکی از سبک های برجسته قرن بیست است که فضایی ظریف و پر زرق و برق در خانه به وجود می آورد. این سبک در آن زمان انقلابی در دکوراسیون داخلی بوجود آورد که از سنگینی و سختی سبک دکوراسیون قدیمی ویکتوریایی فاصله گرفت. از ویژگی های اساسی سبک دکوراسیون آرت دکو می توان به استفاده از اشکال هندسی مختلف و مواد و مصالح خاص اشاره کرد که به فضای خانه حس مدرن بودن را می دهد. همچنین در این سبک لوازم برنجی، نقاشی های جذاب و خوش نما و دکوریجات شیشه ای و آینه ای به وفور دیده می شود.

سبک مدرن اواسط قرن بیستم :

این سبک شاید یکی از بهترین سبک های طراحی داخلی باشد که از بهترین های دهه ی
۵۰ یا ۶۰ با حال و هوای شهرنشینی دانمارک است.
سیاه و سفیدهای ساده ی مستقیم، اشکال ارگانیک، پارچه های ساده و تاکید بر کاربرد از
نشانه های سبک مدرن اواسط قرن بیستم می باشد.
به این معنی که انعطاف جنبش های مینیمال، آن را تبدیل به
گزینه ی مناسبی برای ارتقا سبک طراحی داخلی سنتی نموده است.
علاوه بر این، مبلمان مدرن اواسط قرن بیستم تقریبا مناسب هر اتاقی بوده و با عناصر
فوق العاده سبک های طراحی داخلی غنی و متنوعی شکل می دهند.

طراحی سبک دکوراسیون شابی شیک :

سبک شابی شیک یک سبک پرنشاط و گرم است، اما در مقایسه با سبک های بوهمی
و باقی، تمایل به زنانگی، نرمی و لطافت دارد.اثاثیه شابی
شیک اغلب درهم و پریشان هستند، و یا به این شکل ظاهر می شوند؛
اجزای رنگی شابی شیک شامل سفید، کرم و پاستلی هستند. پارچه ها و پرده های دیوار روشن و مزین هستند.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!