دکوراسیون روستیک چیست؟

دکوراسیون روستیک چیست؟


موضوع این مقاله ما به دکوراسیون روستیک اختصاص یافته است. حال شاید برای شما هم سوال باشد که اصلا دکوراسیون روستیک چیست؟

در واقع سبک روستیک یک سبک بسیار زیبای منازل خصوصا ویلاهاست که برگرفته از دل طبیعت می باشد. این سبک به این دلیل متفاوت است که متریالش از دل طبیعت به وجود می ﺁید. برای هر ساختمانی سبک های مختلف ساختمانی وجود دارد که هر کدام از آن سبک ها به دلیل متریال به کار رفته یا نوع چیدمانشان به نام خاصی معروف هستند.

یکی از این سبک های دکوراسیون ساختمانی سبک روستیک است که به این نوع سبک، سبک چوبی یا روستایی نیز می گویند. در این سبک بیشتر متریال استفاده شده از دل طبیعت است. برای آشنایی بیشتر با این نوع سبک با ما همراه باشید.

 

دکوراسیون روستیک چیست؟

روستیک یک کلمه لاتین است و به معنی روستا می باشد. ولی روستیک در معماری دارای دو تعریف جداگانه است. اولین تعریف آن در واقع منظور یک روش سنگ تراشی است که معمولا در در معماری رنسانس استفاده می شود و دومین تعریف روستیک در واقع یک سبک معماری غیر رسمی است که در کشورهای آمریکا و کانادا متداول است البته امروزه تغییرات زیادی کرده است.

در این مقاله منظور ما همان سبک روستیک یا همان سبک دکوراسیون خانه های روستایی است. در واقع همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم سبک روستیک سبکی است که الهام گرفته از طبیعت است و متریال بکار رفته در ان نیز حتی الامکان طبیعی می باشد.

 

امروزه به دلیل خلاقیت و تخیلی که طراحان دکوراسیون در این نوع سبک داشته اند افراد زیادی علاقه مند به این نوع دکوراسیون شده اند. در واقع سبک دکوراسیون روستیک امروزی تلفیقی از مدرنیته و طبیعت است این مساله سبب شد که این سبک بسیار دلنشین باشد و تعادل بی نظیر بین طبیعت و مدرنیته افراد زیادی را به سوی خود جذب کند.

حال اگر شما نیز علاقه مند به سبک روستیک هستید و دوست دارید منزلتان دارای دکوراسیون روستیک باشد در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

در واقع باید بدانید که برای رسیدن به دکوراسیون روستیک عوامل و عناصر مختلفی احتیاج می باشد که ما در این مطلب به برخی از این عناصر که سبب می شود شما دارای خانه زیبا و پر زرق و برق اما روستایی و جذاب باشید اشاره می کنیم.

 

عناصر مورد نیاز برای دکوراسیون روستیک

ست های روستیک یا ست کردن خانه به سبک روستایی:

یکی از عواملی که سبک خانه شما به دکوراسیون روستیک بدست یابد این است که عوامل طبیعت را وارد منزل خود کنید. این یعنی اینکه از عوامل طبیعی در منزل خود استفاده کنید. از جمله اولین و ابتدایی ترین عوامل طبیعی درختان یا تنه درختان و یا حتی چوب های برش خورده می باشند که می توانند در خانه های جای بگیرند و حس و حال خانه های روستایی را به وجود آورند.

المان های طبیعی خام و دست نخورده:

از دیگر عناصری که می توانید از آن در منزل خود استفاده کنید تا سبک خانه شما به دکوراسیون روستیک نزدیک تر شود استفاده از المان ها و مولفه های خام طبیعی و دست نخورده است. از جمله این مولفه های طبیعی چوب های برش خورده برای دیوارپوش و پشم گوسفندان برای ساخت بالشت و یا زیر انداز و مواردی از این قبیل می باشد.

 

استفاده از الوارهای پهن و قطور در جاهای مختلف خانه:

استفاده از الوارهای بزرگ و پهن از دیگر عناصری هستند که رسیدن به دکوراسیون روستیک خانه ها کمک می کند. شاید در نظر اول این الوارهای نامتعارف برای خانه غیر عادی باشد ولی پس از جاگذاری این الوارهای بزرگ نمایی خاص و روستیک به خانه می بخشند. این الوارهای عظیم می تواند یک زیرپایی در حمام یا یک کفپوش در برای ﺁشپزخانه باشد. این مورد از مواردی است که در همه خانه ها امکان پذیر نمی باشد و بیشتر در ویلاها و خانه های جنگلی بکار برده می شود.

شومینه:

امروزه از شومینه ها در همه سبک خانه ها اعم از مینیمال و مدرن و سنتی استفاده می شود. این شومینه ها از نوع گازی و برقی و .. می باشد. اما منظور ما از شومینه در سبک روستیک چیزی فراتر از این موارد است. شومینه در دکوراسیون روستیک باید حس و حال طبیعی را منتقل کند. از این رو باید کاملا طبیعی ساخته شود و با عوامل گرما بخش طبیعی گرما تولید کند. مثلا یک شومینه سنگی که با سوختن چوب گرما تولید می کند.

داشتن دیوارهای سفید، سقف های چوبی مقطع، استفاده از رنگ های طبیعی، استفاده از پوست حیوانات و تلفیق چوب و سنگ از دیگر مواردی است که کمک می کند خانه شما دارای سبک دکوراسیون روستیک باشد.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند، دستگیره دیجیتال، کلید و پریز لمسی، تجهیزات هتلی، اکسس کنترل تردد، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و… می باشد. این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ، میلره، فیلیپس، ای لاک، کاداس، یوکا، فیلتا، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است، فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است. کافی است با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!