مشخصات مبل کلاسیک خوب چیست ؟

مشخصات مبل کلاسیک خوب چیست ؟


مشخصات مبل کلاسیک خوب

کیفیت یک مبل کلاسیک بسیار فراتر از چیزی است که در ظاهر به ما نشان می دهد. به همین دلیل است که دو مبل کاملا مشابه می توانند دو کیفیت کاملا متفاوت داشته باشند.

مسلما زیبایی و ظاهر مبل اهمیت بسیار زیادی دارد اما در نهایت آن چه که در مراحل ساختش اتفاق می افتد کیفیت آن را مشخص می کند. با وجود تنوع طرحها و مدلهای مبلمان کلاسیک و عرضۀ آن توسط فروشگاهها و تولیدیهای متعدد بحث کیفیت مبل کلاسیک بسیار اهمیت پیدا کرده است.

مهمترین سوالی که برای کسانی که قصد خرید این مبل را دارند پیش می آید این است که :

مشخصات مبل کلاسیک خوب چیست و چطور می توان یک مبل کلاسیک خوب را از بین انبوه مدلها و فروشگاهها انتخاب کرد.

برای آن که بتوانید کیفیت یک مبل را بسنجید باید معیارهای مختلفی از جمله کلاف یا فریم، نشیمن گاه، تکیه گاه و همین طور پارچه و تودوزی آن را بررسی نمایید. قیمت نیز عامل مهمی است. هستند جاهایی که قیمت یک سرویس مبلمان کلاسیک را با غذاخوری بسیار پایین اعلام می کنند هرچند قیمت بالا در نمایشگاههای پُر زرق و برق هم عاملی بر کیفیت بالای یک مبل نیست.

کلاف یا فریم مبل کلاسیک 

اولین و مهمترین فاکتور در کیفیت یک مبل کلاسیک خوب، کلاف یا استخوانبندی آن است. دوام و ماندگاری یک مبل کلاسیک خوب در طول مدت استفاده، به فریم و چهارچوب آن بستگی دارد. فراموش نکنید که یک مبل با کیفیت همیشه محکم خواهد بود. چوب راش، گردو، چنار، افرا و بلوط به ترتیب بهترین چوب هایی هستند که در ساخت کلاف مبل در ایران بکار می روند. چوب راش ایرانی کیفیت بالایی نسبت به سایر چوب ها دارد.

برخلاف تصور عموم که فکر می کنند چوب راش گرجستان خوب است. راش گرجستان هم بصورت صنعتی کِشت و هم خشک می شود در صورتیکه این فرآیند در ایران بصورت کاملا طبیعی انجام می گیرد. چوب گردو نیز کیفیت قابل قبولی دارد و تولید داخل کشور است. رنگ آن نسبت به راش تیره است و برای مبلهایی که رنگهای پوششی دارند مانند سفید یا طلایی مناسبتر است.

در مورد کلاف مبل بیشتر بدانید

چیزی که باید خیلی به آن توجه شود تَرَک بر روی آن است. مبلی که دارای ترک خوردگی است یا از چوب خوبی در ساخت آن استفاده نشده یا خوب خشک نشده است که در هر دو حالت عمر مبل شما را پایین می آورد.

پس اگر در نمای ظاهری مبل کلاسیک تَرَک مشاهده کردید قید آن را بزنید. مبلی که در کف نمایشگاه ترک بخورد بطور یقین در طول مدت یک یا دو سال استفاده از آن کاملا پُر از ترک خوردگی خواهد شد دقت کنید بعضی از ترک خوردگیها در زیر رنگ هستند و هنوز خود را به سطح کار نرسانده اند که کاملا نمایان باشند.

برای پیدا کردن تَرَک بهترین کار این است که به سراغ کاناپه بروید. کاناپه بخاطر وزن سنگینی که دراد و چوب بیشتری که در آن کار شده است زودتر تَرَک می خورد.

سعی کنید از رنگهای آستری مانند گردویی، فندقی یا ماهگونی برای مبل کلاسیک خود استفاده کنید. چوب بکار رفته در رنگهای آستری براحتی از روی موج، رنگ و شکل چوب قابل تشخیص هستند. در رنگهای پوششی مانند سفید یا طلایی هیچ راهی برای تشخیص چوب وجود ندارد. در این حالت می توانید از کلاف مبل خود قبل از رنگ بازدید کنید و یا از فروشنده بخواهید که در فاکتور فروشگاه چوب بکار رفته در کلاف را هم قید کند.

در یک فریم با کیفیت خوب، اتصالات اهمیت ویژه ای پیدا می کنند. گاهی اوقات از اتصالات جانبی برای تقویت اتصالات اصلی استفاده می شود. بنابراین مبل نباید صدایی در حین تکان خوردن داشته و باید به صورت متعادل روی زمین بایستد.

باز هم در این مورد می توانید به سرغ کاناپه بروید. کاناپه بخاظر وزن سنگینی که دارد می تواند معیار مناسبی برای سنجش کیفیت اتصالات مبل باشد. می توانید روبروی کاناپه بایستید و یکی از پایه های کناری را 20 سانت از سطح زمین بالا ببرید در این حالت پایه های دیگر کاناپه در قسمت جلو هم باید دقیقا به همان میزان بالا بیایند. این تست را از کنار کاناپه هم می توانید انجام دهید.

از مشخصات مبل کلاسیک خوب  :

پایه های قطور آن است. پایه ها در کاناپه، مبل و صندلی بعنوان ستون تمام وزن و فشار  را تحمل می کنند به همین خاطر باید از قطر مناسبی برخوردار باشند. دیده شده است.
در مبل هایی که بنابر نوع طراحی پایه های آنها بسیار ظریف هستند، شکستگی ها در این نقطه بنابر تحمیل وزن زیاد و یا بی احتیاطی در حمل و نقل ایجاد شده اند. در کاناپه مخصوصا در قسمت جلوی آن که فشار بیشتر است باید از 4 تا پایه استفاده شود.

تاج کاناپه در مبل کلاسیک خوب نباید دارای بازی باشد. در کلاف تاج کاناپه بخاطر طول زیادی که دارد باید از تیرک هایی استفاده شود که بازی آن را بگیرد.
در هنگام نشستن بر روی کاناپه نباید تکیه گاه پشتی تکان یا لرزش داشته باشد. وزن کاناپه هم مدنظر قرار دهید. کاناپه مبل کلاسیک توسط دونفر باید جابجا شود سنگینی بیش از حد باعث صدمه خوردن به کاناپه و سبکی آن دلیل استفاده از چوب و مصالح نامرغوب است.

نشیمنگاه و تکیه گاه نیز عناصر مهمی در تعیین کیفیت یک مبل کلاسیک خوب هستند. در ابتدا باید با نشستن بر روی مبل از استاندارد بودن اندازه ها و ارگونومی آن مطمئن شوید.

یک مبل خوب باید در هنگام نشستن پاها و کمر را در یک زاویه مناسب قرار دهد.علاوه بر این که فریم به خوبی تکیه گاه را نگاه می دارد، کمر را نیز در یک پوزیشن راحت نگه می دارد. شیب یا به اصطلاح فنی آن یَلِه در تکیه گاه و پشتی مبل کلاسیک باید استاندارد باشد. هنگام نشستن بر روی مبل نباید حس کنید که از عقب در حال افتادن هستید این یعنی اینکه یَله مبل زیاد است و یا اینکه هنگام نشستن خیلی سیخ شوید این یعنی یله مبل کم است.

مدل و طرحهای مبل کلاسیک

بدون هیچ تعارفی، مدل و طرح مبلمان کلاسیک کانون تعادل، تناسب و هماهنگی است که در هر زمانی می تواند چشم خریداران و علاقه مندان را حتی از پشت ویترین فروشگاه بقاپد
و می تواند نقطۀ قوت یک مبل کلاسیک خوب باشد. مدل های مبل های کلاسیک بسرعت در حال تغییر و بروز رسانی هستند و این شاید یکی از تفاوتهای آن با مبل استیل و مبلهای دیگر باشد.

تنها راه برای انتخاب یک مدل زیبا و جدید گشت و گذار در بازار مبلمان است. اینترنت و فضای مجازی می تواند ایده های خوبی در این زمینه به شما دهند و کاملا ذهن شما را در این مورد باز می کنند. مدل مبلهای کلاسیک در حالت کلی در 2حالت طراحی می شوند که در ادامه به آنها می پردازیم.

مبل کلاسیک دسته متکایی :

از قدیمی ترین مدلهای مبل کلاسیک هستند. مبلهای این مدل تماما پارچه می شوند و به همین خاطر به این اسن معروف شده اند. اگر بدنبال مُد روز هستید باید قید این طرح را بزنید اما هستن کسانی که هنوز به این مدل علاقه مند هستند. مدلهای دسته متکایی اکثرا تشک دوبل هستند.

مبل کلاسیک دسته چوبی :

جدیدترین مدلهای مبل کلاسیک با دسته های تمام چوب طراحی و تولید می شوند که ظاهر زیبا و جذابی دارند. مبلها در این مدل تشک ثابت هستند. دسته ها نیز معمولا بدون منبت ولی دارای پیچ و قوس زیبا هستند. پیشنهاد می کنیم که اگر دنبال طرحهای مُد روز هستید سراغ این مدلها بروید.

  • تعمیرات مبل چگونه است؟
  • انواع دکوراسیون داخلی مدرن و دکوراسیون جدید
  • بازسازی دکوراسیون و دکوراسیون

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!