نکات بازسازی ملک موفق

نکات بازسازی ملک موفق


اگر نگاهی به قیمت املاک و وضعیت بازار مسکن بیندازید، احتمالا شما هم با ما موافق خواهید بود که بازسازی ملک جایگزینی مناسب برای خرید خانه و اسباب‌کشی است.نکات بازسازی ملک

اگر شما با برنامه و اجرایی مناسب دست به بازسازی ملک خود بزنید مطمئنا هم ارزش خانه‌تان افزایش پیدا می‌کند و هم به طرز قابل‌توجهی در منزلتان احساس راحتی بیشتری می‌کنید. در این مطلب می‌خواهیم چند نکته در مورد فرآیند بازسازی ملک را برایتان شرح دهیم که می‌تواند در این کار کمکتان کند.

بودجه‌ منطقی نکات بازسازی ملک

مهم‌ترین نکته پیش از شروع هر عملیات بازسازی، تعیین بودجه‌ای منطقی برای آن است.
اگر قرار باشد عملیات بازسازی ملک شما آنقدر خرج بردارد
که نتوانید از پس هزینه‌هایش بربیایید، شروع کردنش اصلا منطقی نیست.

در مورد اینکه چقدر می‌توانید هزینه کنید با خودتان روراست باشید و بودجه واقعی خودتان را مشخص کنید. بعد از آن تنها ۹۰ درصد از بودجه‌تان را به عملیات بازسازی اختصاص داده و ۱۰ درصد باقیمانده را برای مخارج پیش‌بینی‌نشده ذخیره کنید.
هنگام تعیین بودجه منطقی باشید و رویایی فکر نکنید.
تنها روی پولی حساب کنید که از داشتنش مطمئن هستید و به امید پول‌هایی که معلوم نیست کی به دستتان برسد بازسازی را شروع نکنید.

ارزیابی

شاید تصمیم به احداث استخری بزرگ در خانه‌تان بگیرید، اما آیا این تصمیم منطقی است؟ یا مثلا بخواهید کل دکوراسیون خانه‌تان را با چوب‌های اعلا طراحی کنید، آیا باید دست به چنین کاری بزنید؟ سوال اصلی که پیش از طراحی باید از خودتان بپرسید این است که اگر من این تغییرات را در خانه‌ام اعمال کنم، آیا در بازار کسی حاضر می‌شود آن را بخرد؟ نکات بازسازی ملک

اگر همسایه‌هایتان دکوراسیون چوبی یا استخر ندارند، احتمالا در آن منطقه‌ای که زندگی می‌کنید چنین ویژگی‌هایی خواهان ندارد. بدین‌ترتیب اگر زمانی بخواهید خانه‌تان را بفروشید به سختی هزینه‌های بازسازی به جیبتان برمی‌گردد.

طراحی

حالا که بودجه‌تان را مشخص کرده و ایده‌ای کلی از بازسازی ملک
پیدا کرده‌اید زمان طراحی فرا رسیده است. در طراحی اصلا نباید عجول باشید و اجازه دهید به مرور زمان طرح بازسازی شکل گرفته و پخته شود. از روی فرصت لیستی از نیازهایتان و اهدافتان از بازسازی ملک تهیه کنید. پس از آن کمی تحقیق کنید
و طرح‌های مختلف را بررسی کنید تا به یک طرح مشخص برسید.
طبیعی است که اگر می‌خواهید یک بازسازی اساسی انجام دهید لازم است که از یک طراح داخلی یا معمار نیز کمک بگیرید.

در زمینه طراحی داخلی کتابچه‌های زیادی وجود دارد که در آن‌ها می‌توانید طرح‌های متنوعی پیدا کنید. هرچه پیش از شروع عملیات بازسازی بیشتر صبر و حوصله به خرج دهید احتمال اینکه پولتان هدر برود کمتر است و نتیجه نهایی شما را راضی‌تر خواهد کرد. برای اینکه ایده‌ای داشته باشید می‌توانید درباره‌ طراحی آشپزخانه، طراحی کمدهای دیواری، طراحی اتاق خواب، حمام و مواردی مانند این در اینترنت جست‌و‌جو کنید.

اگر در مرحله طراحی عجله نکنید و مشخص کنید که دقیقا چه می‌خواهید، هم در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی خواهد شد و هم نتیجه نهایی برایتان دلپذیر خواهد بود.

 

محدوده اجرا نکات بازسازی ملک

وقتی که مرحله طراحی به پایان رسید باید به دقت محدوده اجرا را مشخص کنید.
اگر بخواهید یک مجری برای بازسازی ملک استخدام کنید باید دقیقا
برایش مشخص کنید که از او چه می‌خواهید. هرچه محدوده اجرا و خواسته‌های شما واضح‌تر باشد، احتمال اینکه حین عملیات با مجری به اختلاف بخورید کمتر است.

زمان‌بندی

از زمان‌بندی عملیات بازسازی ملک انتظاری معقول داشته باشید.
اکثر پروژه‌ها برای به سرانجام رسیدن چندین هفته زمان نیاز دارند.
حتی یک بازسازی ساده آشپزخانه گاهی می‌تواند یک ماه یا بیشتر شما را درگیر کند. بنابراین خودتان را برای این شرایط که ممکن است طولانی شود آماده کنید. تعطیلی‌ها،
وضعیت آب و هوا و اتفاقات غیرمنتظره را در برنامه‌ریزی‌هایتان در نظر بگیرید تا انتظاری منطقی از زمان پایان عملیات داشته باشید.

با مجری‌های مختلف صحبت کنید

اگر خودتان مسئولیت بازسازی را بر عهده بگیرید احتمالا در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی زیادی می‌شود.
ولی اگر مشغله‌های کاری‌تان اجازه نمی‌دهد چنین کاری بکنید باید سراغ افرادی بروید که می‌توانند بازسازی ملک را برای شما انجام دهند.

حتما پیش از بستن قرارداد با چند مجری مختلف ملاقات کنید.
پروژه‌تان را برایشان شرح دهید، از آن‌ها قیمت بگیرید و نمونه‌
کارهای قبلی‌شان را بررسی کنید. این کار به شما کمک می‌کند
هم در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید و هم اینکه مطمئن شوید
مجری از پس خواسته‌های شما به خوبی برمی‌آید. بدین‌ترتیب احتمال اینکه نتیجه نهایی راضی‌کننده‌ باشد بیشتر است.

در بازار هم پیمانکار خوب وجود دارد و هم پیمانکار بد. هیچ‌وقت کیفیت را فدای هزینه نکنید و بدانید که اگر کار خوبی می‌خواهید باید پول خوبی هم خرج کنید.

 

قرارداد

اگر می‌خواهید کل عملیات بازسازی را به یک مجری بسپارید
حتما با او قرارداد کتبی امضا کنید. اگر مجری مورد نظر شما
فرد معتبری باشد مشکلی با این موضوع نخواهد داشت،
اما اگر به این درخواست شما روی خوش نشان نداد کمی در بستن قرارداد با او شک کنید.
لازم نیست قراردادتان پیچیده باشد. اما حتما درخواست‌هایتان، نحوه پرداخت هزینه‌ها، نحوه اعمال تغییرات احتمالی در پروژه و جریمه تاخیر را در آن به وضوح ذکر کنید. با این کار هم خیالتان راحت می‌شود و هم مجری کارتان را جدی‌تر می‌گیرد.

بستن قرارداد بخش مهمی از عملیات بازسازی است.
وقتی که تمام تعهدات طرفین در قرارداد به وضوح ذکر شده باشد، احتمال به مشکل خوردنشان به حداقل می‌رسد.

 

 صرفه‌جویی کن!

گاهی اوقات ممکن است توانایی‌هایی داشته باشید که می‌توانید در بازسازی ملک از آن‌ها کمک بگیرید و در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. مثلا ممکن است بتوانید اتاق را خودتان رنگ بزنید. یا در سیم‌کشی خانه مهارت داشته باشید یا آشنایی داشته باشید که بتواند این کارها را با دریافت هزینه‌ای کمتر برایتان انجام دهد.

هر کار می‌توانید بکنید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید،
زیرا هرچه کمتر از بودجه‌تان خرج کنید در انتهای پروژه دستتان برای تغییرات احتمالی بازتر است.

جمع‌بندی نکات بازسازی ملک

  • بازسازی ملک در بسیاری از موارد جایگزینی مناسب و کم‌هزینه‌تر برای خرید خانه جدید است.
  • مهم‌ترین نکته پیش از شروع عملیات بازسازی تعیین بودجه‌ای منطقی برای کار است.نکات بازسازی ملک
  • در مرحله طراحی تا می‌توانید صبر به خرج دهید تا طرح پخته‌تر و نتیجه نهایی بهتر و با کیفیت‌تر شود.
  • در تعیین زمان‌بندی منطقی باشید و تعطیلات و اتفاقات غیرمترقبه را نیز در نظر بگیرید.
  • اگر می‌‌خواهید برای اجرای پروژه پیمانکار بگیرید حتما
    در قرارداد تمامی خواسته‌ها، نحوه پرداخت هزینه‌ها، نحوه اعمال تغییرات در پروژه و جریمه تاخیر را ذکر کنید.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!