همه چیز درباره میز روستیک

همه چیز درباره میز روستیک


همه چیز درباره میز روستیک

در این مقاله ما به دنبال معرفی میز روستیک هستیم تا شما را با تعریف و کاربرد آن آشنا کنیم. روستیک نوعی سبک هنری می باشد که در آن سادگی، کلاسیک بودن و روستایی بودن در اولویت قرار دارد و برای ساخت میز روستیک یا هر نوع ساخت هنری دیگری در این سبک، از چوب استفاده می کنند.

می توان گفت میز روستیک از ترکیب چوب خام، فلز و شیشه به دست می آید که زمان تولید آن به سبک هنری روستیک اهمیت زیادی می دهند و باعث به وجود آوردن میزی منحصر به فرد و زیبا می شوند.

بهتر است قبل از توضیح در مورد میز روستیک و کاربرد بیشتر آن، ابتدا با سبک روستیک آشنا شوید.

سبک روستیک چیست؟ آن را توضیح دهید؟

سبک میز روستیک یک سبک متفاوت و بسیار زیبا از دل طبیعت است. سبک های مختلفی در طراحی میز وجود دارد که یکی از آنها به دلیل نوع متریال و چیدمان به روستیک معروف است که به این سبک، سبک چوبی و روستایی نیز می گویند. برای طراحی روستیک به دلیل متریال و مواد و مصالح بکار گرفته شده از طبیعت فضای صمیمی و راحتی بیشتری ایجاد کرده است.

هر یک از سبک های دکوراسیون با توجه به متریال و نوع چیدمان به یک نام معروف می باشند که سبک روستیک یکی از این سبک های دکوراسیون است که نوعی سبک چوبی و روستایی می باشد و برای ساخت آن از متریالی که در طبیعت وجود دارد، استفاده می کنند. وجود متریال از طبیعت در این سبک، صمیمیت و راحتی را در این فضا چند برابر می کند.

چیزهای ضروری در سبک روستیک مشاهده می شود که این عوامل اساسی سبب جذابیت بیشتر می شوند. با ایجاد فضای به سبک روستیک از طریق مبلمان و میز و صندلی های قدیمی چوبی که دستی بر رویش کشیده شده با روکشی از پارچه چهارخانه یا شطرنجی روش بسیار خوبی است برای رسیدن به محیطی روستایی و صمیمی که خواهان زیادی دارد.

محصولات Rustic هرگز جلا خورده و درخشان نیستند چون باید آن سبک طبیعی و سازنده خاص را که در ذات این سبک است را حفظ نماید. ولی این بدان معنی نیست که تنها از وسایل قدیمی برای این تزئین در نظر گرفته شود بلکه می توان ترکیب و تلفیقی از مجموعه های مختلف را که طبیعت را مدنظر داشته باشد در طراحی دکوراسیون روستیک به کار برد.

به همین دلیل بافت سبک روستیک قابل لمس بوده و متریال و مصالح به کار رفته در آن چه از لحاظ ظاهر و چه از نظر کیفیت ساختاری بسیار مطمئن می باشد. زیرا از آجر یا چوب های طبیعی که توپر می باشند، برای ساخت استفاده می کنند. برای داخل خانه هم می توان از همین سبک کمک گرفت و میز روستیک را تولید کرد تا زیبایی بیشتری به فضای خانه ببخشد.

 

البته پیشنهاد می شود قفسه ها و میزهایی از جنس چوب را برای قسمت آشپزخانه و دیگر بخش هایی که نیاز است، به کار برده شود. همچنین وجود فرش هایی که از الیاف طبیعی مانند فرش کرکی یا پشمی تولید شده اند، باعث زیبا تر شدن این ترکیب طبیعت گرایانه با سبکی روستایی می شود.

سبک طراحی میز روستیک چگونه است ؟

در سبک به کار برده شده در طراحی میز روستیک استفاده از رنگ ها معمولا خاموش است و آرامش بخش که از طبیعت برداشت شده است. ترکیب رنگ کرم و طیف روشن سفید یا خاکستری یا ترکیب رنگهای خاکی مانند آجری, قهوه ای, زیتونی و… با ترکیب رنگ های قوی شکلاتی یا خاکستری تیره الهام میگیرند.

برای متنوع کردن سبک دکور روستیک از سبز خزه ای تیره یا سبز مایل به آبی و حتی قرمز سرد مثل شاتوتی و آلبالویی یا قرمز گرم مثل خرمالویی یا قرمز – قهوه ای استفاده و بکار گرفته می شود فیروزه ای هم رنگ مناسب و ایرانی زیبایی است که مکمل کار است.
از جمله ویژگی میز روستیک سطوح ناصاف و بافت دار است. می توانید برای این سبک بجای روغن جلا از روغن تقویت کننده چوب برای افزایش عمراین محصولات استفاده نمود.

برای بکار بردن سبک دکوراسیون روستیک از جمله میز روستیک در طراحی خانه که حال و هوای جنگلی پیدا کند و نزدیک به این فضا شود از درختان, تنه درختان و چوب برش خورده در جای جای خانه استفاده کنید تا خانه ی شما حس و حال روستایی پیدا کند .با چیدن یک ست صندلی و میز چوبی تفریحی بیرون منزل بر روی تراس و بالکن حال و هوای خانه روستایی را تداعی می کند.

برای ساخت میز چوبی یا Rustic از چوب خام استفاده می شود در سایز و مدل های مختلف عرضه می شود. می توانید با توجه به سلیقه و اصول دکوراسیون داخلی خود نوعی چوب را انتخاب کنید تا میز روستیک شما با آن چوب طراحی بشود.

فرض مثال اگر بدنبال چوب رنگی روشن باشید از چوب درختان بلوط, کاج و توس یا چوب دلخواه خودتان می توانید استفاده کنید. اما اگر دنبال رنگهای تیره باشید از درختان گردو و ماهگونی بهره بگیرید.

میز روستیک چه کاربردهایی دارد ؟

بکار بردن میز روستیک چرخدار برای خانه ها بسیار منحصر بفرد است زیرا در هر خانه ای یافت نمی شود. استفاده از این میز در تزئین منزل زمانی جلوه دارد که دکوراسیون روستیک و دکوراسیون سنتی با هم تلفیق شود.

میز روستیک چرخدار با استفاده از چوب های بازیافتی طراحی می شود. چوب بازیافتی یعنی چوبی که قبلا استفاده شده است و مجددا با کاربری جدید قابل استفاده است.در واقع استفاده از چوبهای بازیافتی تکنولوژی است که دوست داران محیط زیست و بروز دنیا امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است و برای مردم اهمیت دارد.

از قابلیت میز روستیک چرخدار جابجایی و انتقال راحت است که می شود به آسانی از مهمانان پذیرایی کرد.با جابجایی این میز علاقه میهمانان به مواد غذایی ارائه شده رو میز دوچندان می شود و جلوه خاصی دارد برای زمانی که خانه نیاز به تمیز کاری دارد این میز چرخدار به شما کمک می کند.

مزایای میز روستیک چرخ دار را نام ببرید؟

میز روستیک چرخدار و هماهنگی آن با دکوراسیون روستیک و سنتی:

میز چرخدار روستیک جلوه بیشتری به دکوراسیون با سبک روستیک و سنتی می بخشد و زمان استفاده از میز چرخدار باید توجه داشته باشید که جلوه آن، مبلمان و اثاثیه دیگر منزل را تحت تاثیر قرار ندهد. همچنین زمانی که قصد خرید میز چرخدار را دارید، چوب و متریال به کار رفته در لوازم منزل خود را در نظر بگیرید تا با هم تناسب داشته باشند.

قابلیت ساخت میز روستیک با استفاده از انواع چوب درختان:

برای ساخت میز روستیک، چوب خام را به کار می برند و در مدل و اندازه های مختلف آن ها را عرضه می کنند. هر فردی با توجه دکوراسیون داخلی خود، می تواند چوب میز را انتخاب کند. مثلا اگر به دنبال چوب های تیره هستید، چوب درخت گردو و ماهگونی پیشنهاد می شود.

ایجاد تضاد در دکوراسیون داخلی با استفاده از کانتر چرخدار:

اگر میز چرخدار با توجه به دکوراسیون روستیک تولید شود، باعث به وجود آوردن تضاد و کنتراست شگفت انگیزی در خانه می شود. البته طراحی همچین میزی که توانایی جلب توجه افراد مختلف را داشته باشد، کاری به مراتب سخت می باشد که باید آن را به دست کاربلد آن سپرد.

علاوه بر قدرت جابجایی اسباب و اثاثیه زیبایی و جلوه خاصی به دکوراسیون شما می دهد.
میز چرخدار ویژه مدلی است که برای دکوراسیون سبک روستیک بنا شده است. و می تواند یک تضاد و شگفتی در منزل ایجاد کند. طراحی  که متفاوت به نظر بیاید و توجه افراد را جلب نماید کار راحتی نیست و با بکار بردن چرخ در میز روستیک خارج از چارچوب آن جلوه و زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی می بخشید.

قابلیت جا به جایی میز روستیک چرخدار:

از آنجایی که میز چرخدار از قابلیت جابه جایی برخوردار است، به راحتی می توان آن را در هر محلی برای پذیرایی از مهمان قرار داد. جا به جایی آن علاقه مهمانان را با استفاده از خوراکی های روی آن بیشتر می کند. همچنین زمان نظافت خانه، جا به جایی میز به فرد مورد نظر کمک زیادی می کند.

استفاده از چوب بازیافتی در میز بار چرخدار:

استفاده از چوب هایی که قبلا یک بار مورد استفاده قرار گرفته و دوباره با کاربری جدید قابلیت استفاده دارد، برای ساخت میز روستیک پیشنهاد می شود. استفاده از چوب های بازیافت شده برای محیط زیست اهمیت زیادی دارد و امروزه مردم هم برای آن ارزش زیادی قائل هستند.

برای ساخت دکوراسیون داخلی به سبک روستیک چه متریالی مورد نیاز است؟

  • چوب
  • سنگ
  • منسوجات
  • فلز و سفال
  • فرش با الیاف طبیعی
  • مبلمان هماهنگ با سبک روستیک

 

استفاده لوازم متناسب با سبک روستیک چه کاربردی دارد؟

از آنجایی که هر سبک از دکوراسیون داخلی لوازم و اکسسوری های خاص خود را می طلبد و به نوعی ماهیت آن سبک را مشخص می کند، برای سبک روستیک هم دکوری هایی از دل طبیعت را باید در نظر گرفت تا با ماهیت این سبک هماهنگی داشته باشد.

رایکا هوم با تنوع خدمات در طراحی و اجرای دکوراسیون روستیک

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند، دستگیره دیجیتال، کلید و پریز لمسی، تجهیزات هتلی، اکسس کنترل تردد، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و… می باشد. این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ، میلره، فیلیپس، ای لاک، کاداس، یوکا، فیلتا، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است، فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است. کافی است با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!