همه چیز درباره ی میز روستیک
بهمن 9, 1398 0

در این مقاله ما به دنبال معرفی میز روستیک هستیم تا شما را با تعریف و کاربرد آن آشنا کنیم. روستیک نوعی سبک هنری می باشد که در آن سادگی، کلاسیک بودن و روستایی بودن در اولویت قرار دارد و برای ساخت میز روستیک یا هر نوع ساخت هنری دیگری در این سبک، از چوب استفاده می کنند.

می توان گفت میز روستیک از ترکیب چوب خام، فلز و شیشه به دست می آید که زمان تولید آن به سبک هنری روستیک اهمیت زیادی می دهند و باعث به وجود آوردن میزی منحصر به فرد و زیبا می شوند.

بهتر است قبل از توضیح در مورد میز روستیک و کاربرد بیشتر آن، ابتدا با سبک روستیک آشنا شوید.

سبک روستیک چیست؟ آن را توضیح دهید؟

هر یک از سبک های دکوراسیون با توجه به متریال و نوع چیدمان به یک نام معروف می باشند که سبک روستیک یکی از این سبک های دکوراسیون است که نوعی سبک چوبی و روستایی می باشد و برای ساخت آن از متریالی که در طبیعت وجود دارد، استفاده می کنند. وجود متریال از طبیعت در این سبک، صمیمیت و راحتی را در این فضا چند برابر می کند.

به همین دلیل بافت سبک روستیک قابل لمس بوده و متریال و مصالح به کار رفته در آن چه از لحاظ ظاهر و چه از نظر کیفیت ساختاری بسیار مطمئن می باشد. زیرا از آجر یا چوب های طبیعی که توپر می باشند، برای ساخت استفاده می کنند. برای داخل خانه هم می توان از همین سبک کمک گرفت و میز روستیک را تولید کرد تا زیبایی بیشتری به فضای خانه ببخشد.

میز روستیک - رایکا هوم

البته پیشنهاد می شود قفسه ها و میزهایی از جنس چوب را برای قسمت آشپزخانه و دیگر بخش هایی که نیاز است، به کار برده شود. همچنین وجود فرش هایی که از الیاف طبیعی مانند فرش کرکی یا پشمی تولید شده اند، باعث زیبا تر شدن این ترکیب طبیعت گرایانه با سبکی روستایی می شود.

مزایای میز روستیک چرخ دار را نام ببرید؟

میز روستیک چرخدار و هماهنگی آن با دکوراسیون روستیک و سنتی:

میز چرخدار روستیک جلوه بیشتری به دکوراسیون با سبک روستیک و سنتی می بخشد و زمان استفاده از میز چرخدار باید توجه داشته باشید که جلوه آن، مبلمان و اثاثیه دیگر منزل را تحت تاثیر قرار ندهد. همچنین زمانی که قصد خرید میز چرخدار را دارید، چوب و متریال به کار رفته در لوازم منزل خود را در نظر بگیرید تا با هم تناسب داشته باشند.

قابلیت ساخت میز روستیک با استفاده از انواع چوب درختان:

برای ساخت میز روستیک، چوب خام را به کار می برند و در مدل و اندازه های مختلف آن ها را عرضه می کنند. هر فردی با توجه دکوراسیون داخلی خود، می تواند چوب میز را انتخاب کند. مثلا اگر به دنبال چوب های تیره هستید، چوب درخت گردو و ماهگونی پیشنهاد می شود.

ایجاد تضاد در دکوراسیون داخلی با استفاده از کانتر چرخدار:

اگر میز چرخدار با توجه به دکوراسیون روستیک تولید شود، باعث به وجود آوردن تضاد و کنتراست شگفت انگیزی در خانه می شود. البته طراحی همچین میزی که توانایی جلب توجه افراد مختلف را داشته باشد، کاری به مراتب سخت می باشد که باید آن را به دست کاربلد آن سپرد.

میز روستیک - رایکا هوم

قابلیت جا به جایی میز روستیک چرخدار:

از آنجایی که میز چرخدار از قابلیت جابه جایی برخوردار است، به راحتی می توان آن را در هر محلی برای پذیرایی از مهمان قرار داد. جا به جایی آن علاقه مهمانان را با استفاده از خوراکی های روی آن بیشتر می کند. همچنین زمان نظافت خانه، جا به جایی میز به فرد مورد نظر کمک زیادی می کند.

استفاده از چوب بازیافتی در میز بار چرخدار:

استفاده از چوب هایی که قبلا یک بار مورد استفاده قرار گرفته و دوباره با کاربری جدید قابلیت استفاده دارد، برای ساخت میز روستیک پیشنهاد می شود. استفاده از چوب های بازیافت شده برای محیط زیست اهمیت زیادی دارد و امروزه مردم هم برای آن ارزش زیادی قائل هستند.

برای ساخت دکوراسیون داخلی به سبک روستیک چه متریالی مورد نیاز است؟

  • چوب
  • سنگ
  • منسوجات
  • فلز و سفال
  • فرش با الیاف طبیعی
  • مبلمان هماهنگ با سبک روستیک

 

استفاده لوازم متناسب با سبک روستیک چه کاربردی دارد؟

از آنجایی که هر سبک از دکوراسیون داخلی لوازم و اکسسوری های خاص خود را می طلبد و به نوعی ماهیت آن سبک را مشخص می کند، برای سبک روستیک هم دکوری هایی از دل طبیعت را باید در نظر گرفت تا با ماهیت این سبک هماهنگی داشته باشد.

رایکا هوم با تنوع خدمات در طراحی و اجرای دکوراسیون روستیک

با ما تماس بگیرید