قفل الکترونیکی درب منزل چیست ؟

قفل الکترونیکی درب منزل چیست ؟


آیا تا به حال فکر کرده‌اید که زندگی در دنیایی که در آن هرگز نگران گم‌شدن کلید خانه خود نباشید؛ چگونه خواهد بود؟ قفل الکترونیکی درب منزل برای ما که کمی فراموش‌کار هستیم؛ رؤیایی است که به حقیقت ‌پیوسته است؛ اما چیز بهتری که در مورد این قفل‌های الکترونیکی جدید وجود دارد این است که آن‌ها می‌توانند خانه شما را ایمن‌تر کنند.
ایمنی که قفل‌های الکترونیکی ارائه می‌دهند از ایمنی عموم درب‌ها مانند قفل الکترونیکی درب منزل تا ایمنی اموال خصوصی را شامل می‌شود. این قفل‌ها مانند تمام لوازم الکترونیکی هستند و طیف وسیعی از نیازها را برآورده می‌کنند. در ادامه این مقاله، به بررسی این مدل قفل برای درب منزل می‌پردازیم.

قفل‌های الکترونیکی در منزل چیست؟

قفل‌های الکترونیکی با کمک جریان الکتریکی قفل یا باز می‌شوند. جریان الکتریکی برای تغذیه یک آهنربای الکتریکی، از یک سلونوئید (الکترومغناطیس با یک سیم‌پیچ) یا یک موتور استفاده می‌کند. این دستگاه‌ها قفل را به‌گونه‌ای فعال می‌کنند که در برابر خرابی ایمن باشد.
اکثر قفل‌های سنتی روی درهای ورودی با مکانیزم‌های سنتی ساخته می‌شوند. در داخل قفل، پین‌ها و سیلندرهای فنری وجود دارند که تنها زمانی فعال می‌شوند که کلید صحیح داخل سوراخ کلید قرار گیرد.

اگر کلید اشتباه را در آن وارد کنید؛ قفل نمی‌چرخد و در باز نمی‌شود.
از سوی دیگر، یک قفل الکترونیکی درب منزل با قفل الکترونیکی درب یک ماشین تفاوت چندانی ندارد. این قفل‌ها یک موتور کوچک در خود دارند که توسط یک دستور الکتریکی فعال می‌شود. در واقع شبیه همان وقتی است که دکمه سوییچ ماشین را فشار می‌دهید و درب باز می‌شود.
اما برخلاف ماشین، لزوماً برای این کار نیازی به سوییچ ندارید. حتی بهتر از آن، قفل‌های برقی امروزی برای خانه‌ها گزینه‌های قفل پیچیده‌تری هم ارائه می‌دهند. از تایمرهایی که درها را در زمان‌های خاصی از روز باز یا قفل می‌کنند تا توانایی استفاده از گوشی هوشمند برای باز کردن در از هر جایی که هستید!

انواع قفل الکتریکی درب منزل

قفل ورودی رمزی

 یکی از رایج‌ترین انواع قفل‌های‌ الکترونیکی درب منزل، ورودی رمزی است. یک صفحه‌کلید بیرون در قرار داده شده است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند عدد را وارد کنید تا وارد خانه شوید.

قفل هوشمند با تلفن

 قفل‌کردن و بازکردن قفل درهای خود را به لیست کارهایی که این روزها می‌توانید با تلفن هوشمند خود انجام دهید اضافه کنید. قفل‌های هوشمند با تلفن را می‌توان از هر جایی فعال کرد؛ بنابراین تنها چیزی که برای واردشدن به خانه خود نیاز دارید تلفن خود است.

اما این همه‌چیز نیست. قفل هوشمند امکان چک کردن از هر جایی که هستید را ارائه می‌دهد تا ببینید آیا فراموش کرده‌اید در را قفل کنید یا نه. حتی در زمانی که در سفر هستید قفل در پشتی را باز می‌کنید تا نقاشان بتوانند وارد خانه شوند و آشپزخانه شما را رنگ کنند.

با برنامه قفل هوشمند، می‌توانید زمان قفل و باز کردن قفل را از قبل تنظیم کنید. برخی از قفل‌های هوشمند نیز روی امنیت خانه شما نظارت می‌کنند؛ بنابراین می‌توانید هشدارهایی را در صورتی که فردی قصد نفوذ به خانه شما را داشته باشد از آن دریافت کنید. حتی پس از بازگشت فرزندانتان از مدرسه به خانه، این قفل‌ها به شما اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

قفل الکترونیکی درب منزل بیومتریک

احتمالاً قفل درهای اثر انگشتی را در تلویزیون دیده‌اید؛ اما آیا می‌دانستید که می‌توانید در خانه خود چنین قفلی داشته باشید؟ اکثر قفل‌های بیومتریک درب، تصویر اثر انگشت شما را ذخیره می‌کنند؛ بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که انگشت خود را روی قفل قرار دهید تا وارد خانه خود شوید. حتی گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد مانند اسکنرهای صدا و چشم (البته ممکن است هزینه اسکنر چشم بسیار زیاد باشد).

قفل کارتی

اگر تمایلی به استفاده از گوشی هوشمند ندارید و هم‌زمان نمی‌خواهید که قفل درب منزلتان از نوع سنتی باشد؛ می‌توانید از قفل‌های کارتی برای درب منزل خود استفاده کنید. کافی است کارت خود را وارد کنید تا درب خانه برای شما باز شود.

قفل الکترونیکی درب منزل

مزایای قفل الکترونیکی درب منزل

شما مجبور نیستید کلیدهای خود را همواره به دنبال خود حمل کنید یا به دلیل فراموش کردن آن‌ها در خانه یا مکان‌های دیگر نگران باشید؛ مگر اینکه گزینه‌ای مانند قفل‌های کارتی را انتخاب کنید. قرار دادن قفل‌ الکتریکی برای درب به این معنی است که دیگر هرگز نباید برداشتن کلیدهای خود را به خاطر بسپارید.

دسترسی آسان است. یک ورودی کدگذاری شده به این معنی است که شما مجبور نیستید کلید خانه‌های اضافی بسازید یا نگران باشید که چه کسی از کلید خانه شما کپی می‌سازد. می‌توانید کد منزل را تنها با فرزندانتان و همسر خود در میان بگذارید.

دسترسی به فعال‌سازی قفل‌های هوشمند با تلفن نیز آسان است؛ زیرا اعضای خانواده می‌توانند برنامه را به اشتراک بگذارند و حتی می‌توانید از راه دور قفل درهای خود را برای هر کسی باز کرده و دوباره قفل کنید.

لغو دسترسی نیز آسان است. کلیدهای فیزیکی به‌راحتی قابل کپی هستند و این امر باعث می‌شود که واقعاً ندانید چه کسی از کلید خانه شما استفاده کرده و از آن کپی ساخته است؛ اما کدها را می‌توان تغییر داد و حتی برخی از قفل‌ها کدهای دسترسی یک بار مصرف را ایجاد می‌کنند.

بنابراین لازم نیست نگران باشید که کسی با استفاده از کد قبلی وارد منزل شما شود. هم‌چنین اگر قفل درب خود را از راه دور برای شخصی باز می‌کنید (و بعد از خروج دوباره قفل می‌کنید)؛ نیازی نیست که حتی یک کلید یا کد به او بدهید.

امنیت مزیت دیگری است که این قفل‌های ارائه می‌کنند. قفل‌های هوشمند دزدها را از خانه شما دور می‌کنند. درست است که برخی از سارقین ممکن است در باز کردن این قفل‌ها هم مهارت داشته باشند؛ اما این قفل‌ها می‌توانند حسابی افراد را سرگرم کنند و حتی به شما اطلاع بدهند که کسی قصد ورود به منزلتان را دارد.

سخن آخر
قفل‌های الکترونیکی درب منزل امنیت بسیار خوبی را برای خانه‌ها ایجاد می‌کنند؛ اما ممکن است به خاطر ایراد پیدا کردن آن‌ها در هنگام قطعی برق نگران باشید. به این منظور، می‌توانید یک قفل سنتی را به‌صورت پشتیبان برای درب منزل خود قرار دهید. برخی از قفل‌ها نیز در صورت قطعی برق، پشتیبان الکتریکی دارند که تا زمان وصل شدن برق خانه، از باطری استفاده می‌کنند.
رایکا هوم، یکی از بهترین فروشگاه‌های ارائه‌دهنده قفل‌های الکترونیکی است. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت رایکاهوم، این قفل‌ها را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه بفرمایید.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند، دستگیره دیجیتال، کلید و پریز لمسی، تجهیزات هتلی، اکسس کنترل تردد، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و… می باشد. این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ، میلره، فیلیپس، ای لاک، کاداس، یوکا، فیلتا، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است، فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است. کافی است با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *