تعمیر قفل دیجیتال فروشگاه رایکا هوم

تعمیر قفل دیجیتال فروشگاه رایکا هوم


بارها پیش آمده است که وسیله‌‌ای را که مدت‌ها از آن استفاده کرده‌ایم پس از مدتی نیاز به سرویس داشته باشد. گاهی تعمیر و سرویس کردن بسیار راحت و در عرض چند دقیقه توسط خود شخص انجام می‌گیرد اما ممکن است ایراد پیش آمده نیاز به تعمیرات اساسی و نیروی متخصص داشته باشد. قفل دیجیتال نوعی قفل الکترونیکی است که هوشمندانه بازگشایی می‌شود و در بالا بردن امنیت ساختمان نقش بسیار مهمی دارد. قفل هوشمند دیجیتال ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به موضوع نحوه تعمیر قفل دیجیتال و قفل الکترونیکی بپردازیم. پس تا پایان مطلب با فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده انواع قفل و دستگیره هوشمند ، تجهیزات امنیتی و … همراه باشید.

تعمیر قفل دیجیتال با رایکا هوم

همانطور که گفتیم، این قفل ها از سیستم های پیچیده تری ساخته شده اند پس برای تعمیرات آنها نیاز به فرد متخصص است که از آنها اطلاع داشته باشد. برای همین تمام قفل های دیجیتالی رایکاهوم دارای خدمات پس از فروش هستند که در صورت خرابی احتمالی قفل دغدغه تعمیر آنها وجود نداشته باشد.

شرکت رایکا هوم نماینده انواع قفل‌های هوشمند دیجیتال مفتخر است از زمان نصب، گارانتی تعمیر و تعویض قطعات را ارائه دهد. پس از نصب و راه اندازی قفل دیجیتال توسط رایکاهوم می‌توانید از طریق وبسایت نسبت به فعال نمودن گارانتی اقدام نمایید. فعال کردن گارانتی در تعمیر قفل‌ دیجیتال توسط تیم متخصص بسیار موثر بوده و آسودگی خاطر را به دنبال دارد. در این پست به موارد خرابی و نحوه تعمیر قفل دیجیتال میپردازیم، نکاتی را با هم بررسی میکنیم که امیدواریم مورد استفاده قرار بگیرد.

تعمیر قفل‌ دیجیتال

برای تعمیر قفل‌ دیجیتال دو راه وجود دارد. اگر سر رشته‌ای در کارهای فنی دارید و متوجه ایرادات شده‌اید می‌توانید به سادگی تعمیر قفل دیجیتال را شخصا انجام دهید. اما اگر اطلاعی ندارید بهتر است کار را به کاردان بسپارید.

شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید قفل دیجیتال فعالیت دارند از این رو قفل‌های هوشمند دیجیتالی توسط برندهای مختلفی ساخته و عرضه شده‌اند. تعمیر قفل دیجیتال سامسونگ، فیلتا، میلره، ای لاک و … بارها انجام شده که کاملا عادی و جا افتاده است. در اینجا اهمیت گارانتی و داشتن خدمات پس از فروش مشخص می‌شود. تیم متخصص با داشتن اطلاعات لازم و تجربه می‌توانند عیب یابی محصول گارانتی شده را انجام داده و اقدام به تعمیر نمایند.

مقاله پیشنهادی : بهترین برند قفل هوشمند چیست؟

تعمیر قفل هوشمند تعمیرات قفل هوشمند با رایکا هوم

مراحل تعمیر قفل دیجیتال

 تعمیر قفل دیجیتال یا اتوماتیک مانند دیگر لوازم الکترونیکی نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. لازم به ذکر است که در صورت بروز هرگونه مشکل برای قفل دیجیتال شما حتما باید با متخصصین این امر مشورت نموده و کار تعمیر قفل دیجیتال را به آنان بسپارید.

تشخیص و عیب یابی

در رابطه با بروز مشکلات احتمالی و تعمیر قفل دیجیتال، اولین مرحله تشخیص و عیب یابی درست در خصوص خطاهای عملکردی قفل دیجیتال است. زیرا اگر این مرحله به درستی انجام نگیرد و مشکل به درستی شناخته نشود، راه حل درستی ارائه نخواهد شد. بنابراین نه تنها امر تعمیر به درستی انجام نخواهد گرفت بلکه منجر به صرف هزینه های بالایی از لحاظ اقتصادی و زمانی برای مصرف کننده خواهد شد.

پس بهتر است کار را به کسی سپرد که در تعمیر قفل دیجیتال تخصص دارد تا با تشخیص درست، امر تعمیر به درستی انجام شود. به این صورت عیب یابی از نظر زمانی و اقتصادی صرفه خواهد داشت. تعمیرکار برای عیب یابی قفل دیجیتال یک یا چند مورد از مراحل زیر را دنبال می‌کند:

بررسی قرار دادن چارچوب در

متخصص درها را از نظر اینکه آیا پنل قفل به درستی در جای خود قرار گرفته است یا خیر مورد بررسی قرار می‌دهد. نحوه باز و بسته شدن درب ورودی، لولا، رنگ، زبانه و … در این مرحله چک می‌شوند. ممکن است گاهی به جای تعمیر قفل دیجیتال نیاز به تمیز کردن درب باشد. زیرا قسمت زبانه بر اثر چربی یا غبارها مسدود شده‌اند که باعث گیر کردن قفل می‌شود.

آسیب فیزیکی

ممکن است زبانه قفل به صورت صحیح در قفل الکتریکی جای نگرفته باشد و قفل برقی به دلیل مکانیزم هایی که دارد به خوبی کار نکند و یا جریان برق الکتریکی به صورت کامل به آن نرسد. مشکلاتی مانند شرایط آب و هوایی و اقلیمی ، دماهای بالا و یا پایین ، رطوبت و زنگ زدگی قفل، مشکلات چهارچوب و یا درب ، می تواند بر مشکلات احتمالی قفل الکتریکی و برقی اثر بگذارد.

چک کردن کابل

از کابل هایی که دارای عرض بیشتر از ۰.۲ میلی متر می باشند استفاده نمایید که بتوانند جریان الکتریکی را به اندازه کافی از خود عبور دهند و جریان برق در حد لازم به زبانه قفل برسد و عملیات قفل شدن را به خوبی انجام دهد.

سپس در حالت قفل بودن در ، با استفاده از دستگاه ولتاژ آن را اندازه بگیرید و سپس از یک باتری بک آپ یا پشتیبان ، برای هر در استفاده فرمایید تا در صورت قطعی جریان برق بتواند انرژی و نیروی لازم را برای بازو و بسته شدن تامین فرمایید.

قطع جریان برق

مشکلات جریان الکتریکی که به صورت مستقیم می تواند بر روی قفل الکتریکی اثر گذار باشند عبارتند از :

 • جریان برق ضعیف باشد .
 • مشکلاتی در قطعات برقی وجود داشته باشد.
 • استفاده از کابل های بی کیفیتی که نتوانند جریان را به خوبی از خود عبور دهند و یا بیش از حد باریک یا شکننده باشد.

خارج نشدن زبانه قفل

 ممکن است به دلیل کابل نامناسبی که استفاده شده است نیروی کافی از سمت منبع به قفل نرسد .

باز نشدن زبانه، مشکلات مربوط به منبع جریان و قفل نشدن از جمله مشکلات مربوط به در هستند که در خوب باز نمی شود، چارچوب آسیب میبیند و یا اینکه لولاها مانع باز و بسته شدن در می شوند.

شکسته شدن مکانیزم داخلی

هنگامی که بخش داخلی زبانه شکسته می‌شود ممکن است قطعه بسیار ریز در ساختار داخلی قفل دیجیتال گیر کرده باشد یا اینکه داخل پنل قفل دچار زنگ زدگی شده باشد که همچون شی‌ء اضافه مانع از عملکرد صحیح قفل‌ها می‌شود.

تمام شدن باتری

منبع تغذیه قفل دیجیتال باتری است که از بیرون به آن دسترسی وجود ندارد. قفل‌های دیجیتالی با چند عدد باتری کار می‌کنند که تعداد آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. با وارد کردن رمز درب و چک کردن باتری‌ها می‌توان مجدد قفل را به کار انداخت.

بیشتر بخوانید : اجزاء قفل هوشمند : قفل ها چگونه کار می کنند؟

تعمیر قفل دیجیتال مراحل تعمیر قفل هوشمند

عوامل موثر بر خرابی قفل دیجیتال

درهای مغناطیسی موجود در بازار از متریال و لوازم مختلفی ساخته شده اند که حاوی آهن، آلومینیوم، روی، مس یا ترکیبی از آلیاژها و فلزات هستند و از مجموعه ای از پیچ، لولا و قطعات مغناطیسی با اندازه های مختلف ترکیب شده اند.

اگر به کارکرد قفل ها آگاه باشید خیلی زود در می یابید که چرا آن قطعه خراب شده است و یا چگونه عیب یابی قفل دیجیتال را می توانید در زمان هایی که بودجه کافی برای تعمیر آن وجود ندارد انجام دهید. از آنجایی که قفل ها به درهای چوبی، پلاستیکی یا فلزی وصل می شوند، استفاده از قطعات مختلف ممکن است امنیت لازم را ایجاد نکرده و مشکل سازی کند.

از جمله موارد موثر بر خرابی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فصل، آب و هوا
 • استفاده مداوم
 • نظارت غیرصحیح
 • لوازم ناکافی
 • نبود جریان برق یا نا آگاهی کافی استفاده کنندگان

می توانند عملکرد این درها را مختل کند گرچه این درها گزینه های امنیتی زیادی دارد اما به دلیل هزینه های وارده ممکن است نتوانید از اغلب آنها استفاده کنید.

نحوه کارکرد قفل دیجیتالی درب آپارتمان

به طور کلی قفل دیجیتال درب آپارتمان از یک مگنت ، یک رشته سیم مارپیچ استوانه ای شکل و یک موتور تشکیل شده است . موتور قفل ، نیروی لازم را برای باز یا بسته شدن قفل هوشمند فراهم می سازد .

هنگامی که سوئیچ قفل روشن می شود ، یک حرکت بیومتریک یا حرکت قطعات داخل قفل انجام می گیرد و به این ترتیب ، تمام قسمت های قفل ، کنترل می شود .

دو مکانیسم اصلی برای انواع قفل هوشمند درب خانه  وجود دارد :

اول ، مکانیسم عمل بر اساس قفل شدن ( عامل بازدارنده ورود به آپارتمان )

دوم ، مکانیسم عمل بر اساس باز شدن قفل هوشمند .

نگهداری از قفل های دیجیتال

 • به صورت متناوب بر عملکرد صحیح در نظارت داشته باشید.
 • در صورتی که ذرات چربی بر روی آن ها مشاهده کردید اقدام به تعویض قفل ها فرمایید.
 • اگر زبانه قفل پایین آمده باشد می بایست آن را تعویض کنید.
 • هنگام بسته شدن سریع در باید پیچ های آن تنظیم شود .
 • قفل ها از نظر ظاهری مشکل پیدا کرده باشند هرچه سریعتر آن ها را تعویض نمایید .
 • به طور منظم در را بررسی کنید تا در صورت وجود مشکل آن را رفع کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای خرید قفل هوشمند را مطالعه کنید. 

تعمیر قفل دیجیتال خرید قفل دیجیتال هوشمند

تعمیرات انواع قفل و دستگیره دیجیتال با رایکا هوم

شرکت رایکا هوم نماینده انواع قفل‌های هوشمند دیجیتال مفتخر است از زمان نصب، گارانتی تعمیر و تعویض قطعات را ارائه دهد. علاوه بر تعمیر قفل دیجیتال سامسونگ از برندهای دیگر نیاز پشتیبانی میکند، پس از نصب و راه اندازی قفل دیجیتال توسط رایکا هوم می‌توانید از طریق وبسایت نسبت به فعال نمودن گارانتی اقدام نمایید. فعال کردن گارانتی در تعمیر قفل‌ دیجیتال توسط تیم متخصص بسیار موثر بوده و آسودگی خاطر را به دنبال دارد.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده انواع دستگیره و قفل هوشمند دیجیتال ، تجهیزات هتلی ، انواع سیستم های امنیتی برای منازل ، شرکت ها و ادارات می باشد. کلیه محصولات این فروشگاه با قیمت مناسب و کیفیت تضمینی به مشتریان محترم عرضه می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان رایکا هوم در تماس باشید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *