نحوه تعمیرات قفل دیجیتال و قفل الکترونیکی به چه شکل است؟

تعمیرات قفل دیجیتال

بارها پیش آمده است که وسیله‌‌ای را که مدت‌ها از آن استفاده کرده‌ایم پس از مدتی نیاز به سرویس داشته باشد. گاهی تعمیر و سرویس کردن بسیار راحت و در عرض چند دقیقه توسط خود شخص انجام می‌گیرد اما ممکن است ایراد پیش آمده نیاز به تعمیرات اساسی و نیروی متخصص داشته باشد. قفل دیجیتال نوعی قفل الکترونیکی است که هوشمندانه بازگشایی می‌شود و در بالا بردن امنیت ساختمان نقش بسیار مهمی دارد. قفل هوشمند دیجیتال ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشد.

تعمیرات قفل دیجیتال

تشخیص و عیب یابی

هر نوع مشکل پیش آمده در قفل‌های دیجیتال نیاز به تشخیص و عیب یابی دارد زیرا نوع اختلال با اختلال دیگر متفاوت است که نیاز به روش تعمیر خاص خود دارد. اگر تشخیص و عیب یابی با دقت و به درستی انجام شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعمیر قفل‌های دیجیتال  انجام خواهد شد. در غیر این صورت زمان صرف شده هدر رفته و ممکن است به بدتر شدن مشکل بینجامد.

پس بهتر است کار را به کسی سپرد که در تعمیر انواع قفل‌های هوشمند دیجیتالی تخصص دارد تا با تشخیص درست، امر تعمیر به درستی انجام شود تا عیب یابی از نظر زمانی و اقتصادی صرف داشته باشد. تعمیر کار برای عیب یابی قفل دیجیتال یک یا چند مورد از مراحل زیر را دنبال می‌کند:

 

مورد بررسی قرار دادن چارچوب در

متخصص درها را از نظر اینکه آیا پنل قفل به درستی در جای خود قرار گرفته است یا خیر مورد بررسی قرار می‌دهد. نحوه باز و بسته شدن درب ورودی، لولا، رنگ، زبانه و … در این مرحله چک می‌شوند. ممکن است گاهی به جای تعمیر خود قفل دیجیتال نیاز به تمیز کردن درب باشد زیرا قسمت زبانه بر اثر چربی یا غبارها مسدود شده‌اند که باعث گیر کردن قفل می‌شود.

 

شکته شدن مکانیزم داخلی

هنگامی که بخش داخلی زبانه شکسته می‌شود ممکن است قطعه بسیار ریز در ساختار داخلی قفل دیجیتال گیر کرده باشد یا اینکه داخل پنل قفل دچار زنگ زدگی شده باشد که همچون شی‌ء اضافه مانع از عملکرد صحیح قفل‌ها می‌شود.

 

تمام شدن باتری

منبع تغذیه قفل دیجیتال باتری است که از بیرون به آن دسترسی وجود ندارد. قفل‌های دیجیتالی با چند عدد باتری کار می‌کنند که تعداد آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. با وارد کردن رمز درب و چک کردن باتری‌ها می‌توان مجدد قفل را به کار انداخت.

 

چک کردن کابل

کابل‌ها جریان الکتریکی را از خود عبور می‌دهند که باید میزان ولتاژ آن سنجیده شود. هنگامی که کابل‌ها به درستی کار نکنند در کارکرد قفل دیجیتال اختلال ایجاد می‌شود. در کنار کابل‌ها باید شل و سفت بودن پیچ‌ها و ظاهر قفل نیز بررسی شود زیرا همین ایرادهای به ظاهر کوچک باعث اختلال در کارکرد چنین قفل‌هایی می‌شوند.

 

تعمیرات قفل دیجیتال

عوامل موثر بر خرابی قفل دیجیتال

قفل‌های دیجیتال هوشمند از متریال‌های مختلفی ساخته شده‌اند که از نظر کیفیت و میزان ایمنی با یکدیگر فرق دارند. هر کدام از قفل‌ها به دلایل مختلفی معیوب می‌شوند که از مهم‌ترین عوامل موثر بر خرابی قفل‌های دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم آگاهی کافی درمورد چگونگی استفاده از آن
  • آب و هوا در فصول مختلف سال
  • نظارت نادرست
  • میزان استفاده
  • لوازم ناکافی

 

تعمیر قفل‌های دیجیتال

برای تعمیر قفل‌های دیجیتال  دو راه وجود دارد. اگر سر رشته‌ای در کارهای فنی دارید و متوجه ایرادات شده‌اید می‌توانید به سادگی تعمیر قفل را شخصا انجام دهید اما اگر اطلاعی ندارید بهتر است کار را به کاردان بسپارید.

شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید قفل دیجیتال فعالیت دارند از این رو قفل‌های هوشمند دیجیتالی توسط برندهای مختلفی ساخته و عرضه شده‌اند. تعمیر قفل دیجیتال سامسونگ، فیلتا، میلره، ای لاک و … بارها انجام شده که کاملا عادی و جا افتاده است. در اینجا اهمیت گارانتی و داشتن خدمات پس از فروش مشخص می‌شود. تیم متخصص با داشتن اطلاعات لازم و تجربه می‌توانند عیب یابی محصول گارانتی شده را انجام داده و اقدام به تعمیر نمایند.

 

تعمیر قفل دیجیتال با رایکا هوم

شرکت رایکا هوم نماینده انواع قفل‌های هوشمند دیجیتال مفتخر است از زمان نصب، گارانتی تعمیر و تعویض قطعات را ارائه دهد. پس از نصب و راه اندازی قفل دیجیتال توسط رایکا هوم می‌توانید از طریق وبسایت نسبت به فعال نمودن گارانتی اقدام نمایید. فعال کردن گارانتی در تعمیر قفل‌های دیجیتال توسط تیم متخصص بسیار موثر بوده و آسودگی خاطر را به دنبال دارد.

 

قیمت دکوراسیون خود را چگونه محاسبه کنیم

تعمیر قفل دیجیتال

قفل هوشمند درب ورودی ضد سرقت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.