قفل هوشمند چیست قیمت نصب و اجرای قفل هوشمند

قفل هوشمند چیست قیمت نصب و اجرای قفل هوشمند


قفل هوشمند چیست؟ قفل هوشمند وسیله ای الکترونیکی است که برای محافظت از درب ورودی ساختمان ها استفاده می شود و با استفاده از فناوری وای فای و بلوتوث این امکان را برای کاربران فراهم می کند که با ارسال سیگنال های امن و کلیدهای دیجیتالی که از طریق نصب برنامه بر روی گوشی هوشمند، کامپیوتر و یا هر وسیله دیگری صورت می گیرد، قفل درب ورودی ساختمان را از راه دور کنترل نمایند و حتی باز و بسته کنند.

باید بدانید که قفل هوشمند نه تنها باعث می شود امنیت خانه ها و اماکن تجاری افزایش یابد، بلکه می تواند آسایش و راحتی را در رفت و آمد کاربران به ارمغان آورد. همچنین قفل هوشمند می تواند درب را برای مراجعه کنندگان از هر فاصله ای باز کند. با استفاده از گوشی هوشمند، ورود و خروج افراد مختلف را کنترل می کند و اگر نیاز شود می تواند دسترسی متفاوت و برنامه ریزی شده ای را برای کاربران عملی کند. قفل هوشمند هر نوع ورودی و خروجی را ثبت می کند که از ویژگی های مثبت آن به شمار می رود.

رایکا هوم از برندهایی می باشد که می توانید از کیفیت مطلوب، دقت در سرعت عمل و عدم دریافت هزینه جانبی آن مطمئن باشید و برای محیط و فضای ساختمان خود در جهت تهیه قفل هوشمند از آن استفاده کنید.

مقاله مرتبط : اجزاء قفل هوشمند

قفل هوشمند چیست قیمت نصب و اجرای قفل هوشمند

قفل هوشمند دیجیتال چگونه کار می کند؟

 آیا تا به حال به  زندگی در دنیایی که دیگر هرگز نگران از بین رفتن کلیدهای خانه خود نباشید فکر کرده اید، چه خواهد بود؟ قفل درب دیجیتال یک رویا برای کسانی است که کمی دچار “فراموشی” هستند، اما چیزهای بهتری در مورد این وسایل جدید وجود دارد: آنها می توانند خانه شما را امن تر کنند.

قفل درب دیجیتال قفلی است که به صورت برقی کار می کند. اما چگونه بدون کلید؟ و چگونه غیر قابل هک ؟

بیشتر قفل های سنتی درهای ورودی با مکانیسمی ساخته شده اند که به اصطلاح “سنجاق و پله” شناخته می شود. در داخل قفل پین ها و سیلندرهای با فنر قرار دارند که فقط در صورت داشتن  کلید صحیح به داخل سوراخ فعال می شوند ، به این معنی که درب  به راحتی قابل باز شدن است.

بهترین قفل هوشمند مانند قفل درب پیشرفته از راه دور قفل شده و دسترسی به درب را از تلفن همراه خود کنترل می کنید. با طیف وسیعی از ویژگی های پیشرفته، قفل های دیجیتال هوشمند به شیوه ای شیک از دوستان و خانواده شما استقبال می کنند و در عین حال در تمام ساعات از  ورود مزاحمان ناخواسته محافظت می کنند. قفل هوشمند مانند قفل الکترونیکی درب ویژگی های پیچیده “کنترل دسترسی” را به هر خانه یا شغلی ارائه می دهد. این قفل ها دارای حسگرهای مجاورت هستند و این امکان را به شما می دهد تا در هنگام نزدیک شدن به درب با تلفن هوشمند کاربر مجاز، قفل درب  را باز کنید.

اصل اساسی فن آوری قفل هوشمند

اصل اساسی فن آوری قفل هوشمند این است که دو دستگاه الکترونیکی به صورت جفت هستند. یک دستگاه نمی تواند بدون دستگاه دیگر کار کند. همانطور که شما یا یک کاربر مجاز به درب نزدیک می شوید، یک سیگنال از تلفن همراه، ساعت هوشمند یا .. منتقل می شود. هنگامی که قفل،  سیگنال را دریافت می کند، به طور خودکار درب را باز می کند، نیاز به حمل یا استفاده از یک کلید سنتی را از بین می برد. دستگاههای قفل هوشمند دیجیتال کاملاً کاربردی “هوشمند” هستند همچنین دارای اتصال Wi-Fi با سیستم امنیتی خانگی متصل به دستگاه مرکزی  هستند.

قفل هوشمند را می توان پس از نصب و جفت شدن (Pairing) از طریق بلوتوث با تلفن همراه، بدون کلید باز و بسته کرد. بسته به نوع و مدل و مجموعه ویژگی های این نوع قفل، می توان با تکان دادن یا چرخاندن تلفن همراه جلوی قفل، لمس قفل با انگشت، نزدیک شدن به درب یا حتی صحبت کردن، قفل را باز کرد. قفل هوشمند را می توان طوری برنامه ریزی کرد که هنگام ترک خانه به طور خودکار پشت سر شما قفل شود.

جالب است بدانید قفل هوشمند از قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است که هیچ یک از قفل های قدیمی و مکانیکی این قابلیت ها را ندارند. در صورتی که از گوشی های هوشمند و یا دیگر روش ها دسترسی مانند رمز، کارت و اثر انگشت استفاده کنید، به کلید های مکانیکی نیازی پیدا نمی کنید.

ویژگی کنترل از راه دور قفل هوشمند باعث می شود که در صورت باز بودن درب منزل و پشت در ماندن اعضای خانواده و …هیچ مشکلی پیش نیاید و با داشتن این قفل حل همه آن ها از راه دور امکان پذیر است.

به طور معمول قفل های هوشمند ترکیبی از گزینه های بالا را ارائه می دهند. همچنین همه برنامه های این نوع قفل به شما امکان می دهند کلیدهای مجازی ایجاد کنید که فقط برای مدت زمان مشخصی توسط خانواده، دوستان، مراجعین و یا کارمندان شما قابل استفاده باشد (گیرنده باید برنامه قفل را در تلفن همراه خود نصب کند). این قفل همچنین می تواند در مورد افرادی که رفت و آمد می کنند به شما هشدار دهد و سابقه اینکه چه کسی وارد یا چه زمانی می شود را نگه دارند.

اگر زنگ درب خانه شما تصویری است، می توانید مراجعین را به صورت تصویری مشاهده نموده و اجازه ورود دهید.یک قفل هوشمند برای جایگزینی کمتر از یک ساعت زمان می برد. با کمال تعجب هزینه های این نوع قفل بیشتر از یک قفل کلید استاندارد با کیفیت نیست.

این مدل قفل ها با باتری کار می کنند. باتری ها به طور معمول از شش ماه تا یک سال دوام می آورند. قبل از نیاز به تعویض باتری، قفل با هوشمندی هر چه تمام به شما اخطار می دهد تا قبل از اتمام باتری آن را تعویض کنید. حتی قفل های جدیدتر دارای جک های خارجی برای اتصال یک باتری 9 ولتی به منظور فعالیت اضطراری هستند.

اگر خانه، اداره، دفتر و یا ساختمانی با رفت و آمد بالا دارید، استفاده از یک قفل هوشمند مناسب ممکن است یک ایده هوشمندانه باشد.

مقاله پیشنهادی : چرا باید قفل هوشمند دیجیتال را انتخاب کرد؟

قفل هوشمند چیست قفل هوشمند چگونه کار می کند

ویژگی های قفل هوشمند چیست؟

قفل هوشمند فراتر از یک وسیله خانگی هوشمند می باشد. قفل هوشمند لیست کاملی از ویژگی ها و قابلیت هایی را که هیچ قفل معمولی نمی تواند با آن هماهنگ باشد برای شما فراهم می آورد.

باز کردن درب بدون کلید مکانیکی:

در صورت داشتن قفل هوشمند، مشکلات استفاده از کلیدها از بین رفته و با رمز، کارت، ریموت، اثر انگشت و تلفن همراه می توان هر قفلی را باز کرد.

اتصال آن به تلفن همراه:

 همان طور که قبلا گفته شد اتصال این قفل به تلفن همراه باعث کنترل از راه دور می شود و با استفاده از آن امکان ثبت ورود و خروج افراد وجود دارد.

بسته شدن اتوماتیک قفل هوشمند:

اگر مکانیزم قفل اتوماتیک در این قفل به نوعی فعال گردد، می توان با بسته شدن در از قفل بودن آن مطمئن بود.

 استفاده از رمزهای امنیتی و یکبار مصرف:

رمز امنیتی یکبار مصرف در قفل هوشمند برای افرادی فعال می شود که می خواهند در صورت نبود افراد در منزل درب را باز کنند و از کسانی که حق استفاده از این رمز را دارند، می توان به مهمانان، نظافت چی و … اشاره کرد. بعد از یک بار استفاده از رمز، رمز به طور خودکار از حافظه قفل مورد نظر پاک می شود.

قابلیت اتصال به آیفون تصویری:

با اتصال این قفل با آیفون تصویری، امکان باز شدن درب داخلی هر یک از واحدها، به غیر از درب اصلی و ورودی فراهم می شود.

مجهز به سیستم امنیتی پیشرفته و آلارم های هشدار:

 سیستم های امنیتی منحصر به فردی بر روی قفل هوشمند فعال می باشد که می تواند در صورت سرقت، آتش سوزی و ….آلارم را به صدا درآورد تا کاربران برای جلوگیری از این حوادث اقدامات لازم را انجام دهند.

از دیگر ویژگیهای این قفل ها میتوان به عدم امکان ورود افراد فاقد مجوز ورود اشاره داشت، بر خلاف قفل های مکانیکی که هر کسی کلید را در دست داشته باشد به راحتی قادر به باز کردن درب خواهد بود، در این سیستم ها به دلیل بکارگیری سیستم های بیومتریک این امکان وجود ندارد، و تنها در صورتی که فرد مجوز دسترسی داشته باشد میتواند درب را باز کند.

بیشتر بخوانید : قفل دیجیتال بلوتوث دار یا قفل دیجیتال وای فای دار؟

قفل هوشمند چیست هزینه نصب قفل هوشمند

روش های باز کردن قفل هوشمند چیست؟

زمانی که این دستگیره ها را روی درب نصب میکنید دیگر لازم نیست نگران پشت درب ماندن و یا جاگذاشتن کلیدهای خود باشید. به این دلیل که این قفل ها از دسترسی کاملا بدون کلید استفاده میکنند. و میتوانید از روش هایی که پایین توضیح میدهیم برای باز کردن درب استفاده نمایید. قفل های دیجیتال دارای روش های متعددی جهت باز کردن درب میباشند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. باز کردن درب با اثر انگشت، برای این قفل ها می توان اثر انگشت افراد خانواده را تعریف کرد تا بوسیله آن درب باز شده و از امنیت بالا برخوردار باشد.
  2. باز کردن درب با رمز عبور دیجیتال، این قفل ها توسط کد باز می شوند. می توان برای هر یک از افراد خانواده کد تعریف کرده و در صورت نیاز می توان آنها را پاک و یا تغییر داد.
  3. باز کردن درب با کارت یا تگ
  4. باز کردن درب از طریق قفل مکانیکی
  5. باز کردن درب از طریق اپلیکیشن موبایل (نسل قفل دیجیتال هوشمند)
  6. قفل هوشمند می توانند به صورت ترکیبی، کد و اثر انگشت کار کنند.
  7. امنیت با کنترل صدا : در این قابلیت می توان با قفل خود، از طریق استفاده از گوگل هوم یا آمازون، صحبت کرد.
  8. تشخیص چهره : قفل که از طریق تشخیص چهره، باز می شوند.
  9. قفل های استخری و باشگاه ها می توانند از طریق کلید نرم افزاری در کامپیوتر عمل کنند. قفل مچ بند، بر اساس رادیو فرکانس کار می کنند. از جنس سیلیکون هستند و می توان برای کابینت و کمد های استخر و باشگاه ها استفاده نمود و ضد آب هستند.
  10. قفل آنلاین

مزایای قفل هوشمند چیست؟

قفل‌های هوشمند اولین قدم برای محافظت از خانه و کم کردن نگرانی‌های شما هستند. شما قادر خواهید بود حتی بدون این که درب را قفل کنید، خانه را ترک کنید.  این قفل‌ها را می‌توان به صورتی تنظیم کرد که بعد از چند لحظه به طور اتوماتیک قفل شوند. اگر زیاد کلیدهای خود را جا می‌گذارید، با نصب این قفل‌ها دیگر نیازی به همراه داشتن کلید نخواهید داشت. با وجود گزینه‌های مختلف و ویژگی‌های متنوع برای انتخاب، چند مزیت بزرگ وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

1- ورود بدون کلید با نصب قفل ضد سرقت هوشمند

با قفل‌های هوشمند، می‌توانید درب را بدون کلید قفل و یا باز کنید. قفل هوشمند درب ورودی به گونه‌ای طراحی شده که استفاده از آن راحت است. بدون کلید و با امنیت بالا مانع ورودهای غیرمجاز می‌شود و حتی می‌توانید از راه دور باز و یا قفل بودن درب ورودی را کنترل کنید. با استفاده از این قفل‌ها، به راحتی می‌توانید از راه دور برای مهمانان یک کد ورود ایجاد کنید، تا بتوانند وارد خانه شوند.

2- ایمنی و امنیت اضافی

سارقان به زمان بیشتری برای شکستن کد‌های رمز عبور و یا شکستن ساختار مقاوم قفل نیاز دارند. برای آنها باز کردن این قفل‌ها از انواع سنتی سخت‌تر خواهد بود. شما به راحتی می‌توانید در هر لحظه‌ای کدهای جدیدی برای این قفل‌ها در نظر بگیرید و همیشه می‌توانید ورود افراد مختلف را از طریق گوشی هوشمند خود و با استفاده از این قفل‌ها کنترل کنید.

همان‌طور که اشاره شد قفل های هوشمند به اینترنت می‌تواند متصل شود و از این طریق باز و بسته شود. علاوه بر این، این قفل می‌تواند باز و بسته شدن درب را به گوشی صاحب‌خانه اعلام کند. با این ویژگی دیگر نباید نگران دزدان سنتی که ساده‌لوحانه در تلاش باز کردن قفل درب شما تلاش می‌کنند، باشید.

3- با قفل‌های هوشمند، خانه‌ای باهوش‌تر داشته باشید

اتصال قفل ضد سرقت هوشمند با سیستم امنیتی خانه، حتی در صورت دور بودن شما از محل، باعث ایمنی بیشتر می‌شود. به راحتی با دیگر تجهیزات خانه. هماهنگ شده و شما می‌توانید با استفاده از تلفن هوشمند خود کنترل بیشتری بر قسمت‌های مختلف خانه داشته باشید.

حداقل سه ارمغان بسیار ارزشمند قفل هوشمند برای مصرف کننده به همراه دارد، اولین مورد آن راحتی در استفاده است چراکه مسائل و مشکلات دستگیره‌های معمولی را به راحتی حل کرده است. دومین مورد آن زیبایی است که به‌روز بودن و لاکچری بودن را در ذهن متبادر می‌نماید. سومین هدیه ارزشمند این محصول کارآمد امنیت است که باعث احساس آرامش بسیار بیشتری نسبت به قفل‌های معمولی می‌گردد.

4-قابلیت برنامه‌ریزی

قفل  قابلیت برنامه‌ریزی شدن دارد. به این صورت که شما می‌توانید به این قفل بر اساس برنامه‌ای که تنظیم کرده‌اید، زمان‌های مشخصی برای باز شدن درب تعریف کنید تا بدون نیاز به کلید، درب باز بماند. این ویژگی برای درب شرکت می‌تواند یک امتیاز برتر باشد.

5- زیبایی

قفل  می‌تواند بر روی درب‌های مختلف بدون نیاز به تغییر درب نصب شود. بر روی در خانه شما بر زیبایی آن دو چندان خواهد افزود.

پیشنهاد می کنیم مقاله نحوه تعمیر قفل دیجیتال و قفل الکترونیکی به چه شکل است؟ را مطالعه کنید . 

قفل هوشمند چیست مرکز معتبر فروش قفل هوشمند

پاسخ به سوالات رایج در مورد قفل هوشمند

شما اگر تصمیم دارید تا منزل و یا محیط کار خود را به دنیای مدرن امروز نزدیک تر کنید می توانید با مراجعه به سایت اینترنتی معتبر نظیر رایکاهوم بهترین و مدرن ترین ترین قفل هوشمند را  انتخاب کنید.

این دستگیره های الکترونیکی دارای گارانتی هستند و مدت زمان گارانتی آن ها متفاوت است و حتی بعضی از نمایندگی ها این امکان را برای شما فراهم کرده اند تا هر زمان که بخواهید برای هرگونه مشکلی در قفل الکترونیکی خود از نمایندگی کمک بخواهید و کارشناس ، شما را در رفع مشکل یاری خواهند کرد.

استفاده از باتری در قفل هوشمند چه امکانی را فراهم می کند؟

باید بدانید که قفل هوشمند به وسیله باتری تغذیه می شود که استفاده از آن دارای چند مزیت می باشد. یکی از این مزیت ها عدم سیم کشی برق در قسمت در می باشد که اگر سیم کشی صورت گیرد ، تاثیر خوبی بر ظاهر درب شما بر جای نمی گذارد.

همچنین باتری هایی که برای این قفل نیاز است از باتری هایی می باشد که همیشه برای خرید در دسترس قرار دارد و در صورت اتمام باتری، قفل هوشمند با آلارمی شما را متوجه می کند تا در صدد تعویض باتری بر آیید.

اگر اتصال اینترنت یا برق قطع گردد، چگونه می توانم وارد خانه خود شوم؟

بسیاری از مدل های قفل هوشمند دارای درگاه کلید سنتی نیز هستند. که در صورت نیاز می توانید از آن به عنوان یک قفل استاندارد. استفاده کنید. علاوه بر این، استفاده از اتصال بلوتوث در قفل هوشمند در هنگام قطع برق و یا اینترنت بسیار کاربردی می باشد.

چرا باید حتما یک قفل هوشمند درب بخرید؟

برای اکثر مردم ، مهمترین دغدغه آنها بیش از هر چیز دیگری در زندگی ، محافظت و مصون ماندن خانواده آنها از خطر و آسیب است. بهترین راه برای محافظت از خانه و اهالی آن یا هر وسیله دیگری در آن ، خرید قفل هوشمند است. حتی با وجود یک سیستم امنیتی مثل دوربین های مدار بسته، نصب یک قفل دیجیتال و هوشمند می تواند یک لایه دیگر به امنیت خانه شما اضافه کند.

فروشگاه رایکا هوم

رایکا هوم عرضه کننده انواع دستگیره و قفل هوشمند دیجیتال ، تجهیزات هتلی ، انواع سیستم های امنیتی برای منازل ، شرکتها و ادارات می باشد. کلیه محصولات این فروشگاه با قیمت مناسب و کیفیت تضمینی به مشتریان محترم عرضه می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان رایکا هوم در تماس باشید .

در اینستاگرام ما را دنبال کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *