حفاظ آکاردئونی یا قفل دیجیتال

حفاظ آکاردئونی یا قفل دیجیتال

در بحث ایمنی منازل برای دربهای ورودی یکی از گزینه های مرسوم در کشور استفاده ازحفاظ آکاردئون آهنی میباشد. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در حال حاظر قفلهای دیجیتال کره ای و چینی موجود در بازار کشور گزینه های جدیدی برای حفظ ایمنی دربهای ورودی به شمار می آیند .
از این رو این سوال مطرح میشود که کدام یک از گزینه های حفاظ آکاردئونی یا قفل دیجیتال، از امنیت بیشتری برخوردار است . سایت رایکا هوم در این مقاله ضمن توضیح در مورد مزایای قفل دیجیتال و حفاظ آکاردئونی، با جمع بندی در انتهای مقاله سعی در کمک به هم میهنان گرامی در اتخاذ بهترین تصمیم موجود دارد .

برای پاسخ به این سوال لازم است که ابتدا مزایا و معایب هر کدام از گزینه های قفل دیجیتال و حفاظ آکاردئونی مورد بررسی قرار بگیرد .

قفل الکترونیکی درب منزل
مزایای قفل دیجیتال درب

قفلهای دیجیتال موجود در کشور به دو صورت آنلاین و افلاین میباشد که در مقاله ای جدا به بررسی آنها خواهیم پرداخت، از این رو در این مقاله تنها به مزایای مشترک بین قفلهای دیجیتال میپردازیم .

  1.  مغزی ضد دیلم : مغزی های ضد دیلم مغزی های تمام فولادی هستند که در قفهای معمولی استفاده نمیشوند . ضمن اینکه مشتری میتواند از مغزی های مولتی تمام فولادی ضد دیلم به عنوان جایگزین این مغزی ها برای امنیت بیشتر استفاده کند
  2.  ضد شوک بودن : یکی از ویژگیهای منحصر به فرد در قفلهای دیجیتال ضد شوک بودن آنها از بیرون قفل میباشد که حتی با وصل کردن ولتاژ برق نیز امکان باز کردن آنها نیست .
  3.  کلیدهای مکانیکی : این کلیدها که فقط در قفلهای دیجیتال استفاده میشود به هیچ عنوان قابل ساخت مجدد و کپی نمیباشد و با ابزار مرسوم باز کردن قفل، باز نمیشوند .
  4.  راحتی در استفاده : به علت وجود اثرانگشت، کارت ، رمز و تشخیص چهره، استفاده از قفل های دیجیتال بسیار راحت تر از قفلهای دیگر است و نگرانیهای جا ماندن و گم کردن کلید وجود ندارد.

حفاظ آکاردئونی درب
مزایای حفاظ آکاردئونی

آکاردئون ها حفاظ های فلزی هستند که به تنهایی امنیت خاصی را تامین نمیکنند و برای استفاده ایمن از آنها نیاز به قفلهای آویز میباشد .
قفلهای آویز مرسوم در بازار به چند نوع مختلف وجود دارد که نیازی به معرفی تمام آنها نمیباشد و تنها به چند نکته در مورد قفلهای مرسوم تر بسنده میکنیم .

قفل های آویز ساده :

این قفلها شایع ترین قفلهای موجود در بازار هستند باز کردن این قفلها بدون کلید کار بسیار راحتی میباشد .
به صورتی که تنها با استفاده از چند آهنربا میتوان زبانه این قفلها را به عقب کشید .

ایمنی قفل کامپیوتری ساده
قفلهای کامپیوتری :

این قفلها در ابتدای ورود به بازار قفلهای ایمنی معرفی گردیدند اما با گذشت زمان نقاط ضعف آنها مشخص شد . این قفلها را میتوان با وسایل نازک فلزی مانند سوزن در صورت مهارت داشتن این کار باز کرد .
ضمن اینکه هر دو قفل معرفی شده دارای مغزی برنجی هستند که نقطه ضعفی در ایمنی آنها محسوب میشود

پیشنهاد متخصصان رایکاهوم برای امینت بیشتر استفاده از قفلهای دیجیتال و حفاظ آکاردئون به صورت همزمان است و برای امینت بیشتر میتوان از قفلهای آویز دیجیتال استفاده کرد .
در انتها امیدواریم که این مقاله برای هم میهنان عزیز مفید واقع شده باشد .
رایکاهوم

 

تفاوت قفل الکترونیکی و قفل مکانیکی

قفل های کارتی

دستگیره دیجیتال رمزی 89P-AB برند ALOCK

صفر تا صد دستگیره دیجیتال

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *