بازسازی داخلی منازل

بازسازی داخلی منازل


بازسازی داخلی منزل

بازسازی داخلی منازل یا مرمت یک بنا به مجموعه فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که با انجام دادن آن بر روی یک بنا عمر آن سازه را افزایش داده و با انجام تعمیرات در آن به حفظ و ماندگاری آن بنا کمک می‌کند. بازسازی خانه و ساختمان قوانین و روش‌های خود را دارد. خانه‌های فرسوده و قدیمی کلنگی بیشتر از دیگر خانه‌ها به بازسازی نیاز دارند.

همانطور که همه ما می‌دانیم اقدام برای بازسازی داخلی منزل و نوسازی آن تصمیم بزرگی است که با توجه به عوامل مختلفی مانند میزان بودجه در دسترس شما و نیازهایتان باید گرفته شود. شما باید در درجه اول این موضوع را مشخص کنید که چه فضاهایی از منزل شما نیاز به بازسازی دارد و آیا این بازسازی به زیر ساخت‌ها مانند تاسیسات هم مربوط می‌شود یا خیر؟

بازسازی داخلی منزلداخلی 

الویت ها در طراحی و بازسازی داخلی منزل قدیمی

هدف و بودجه خود را برای بازسازی داخلی منازل قدیمی مشخص کنید. تمامی اهدافی که قصد دارید پس از تغییر در فضای داخلی و نمای بیرونی ساختمان ببینید را در ذهن جمع آوری کنید. پس از آن طراحی یک طرح مناسب، کارآمد و زیبا اولین الویت برای آغاز کردن کار بازسازی خانه قدیمی است. هر زمانی که برای بازسازی دکوراسیون داخلی منزل قدیمی اقدام کنید، می توانید مطابق با ایده های مدرن، تکنولوژی های جدید، سلیقه و نیازی که دارید و در عین حال با رعایت استاندارها و قوانین در این کار، کار را آغاز کنید. تمامی کار بازسازی و طراحی داخلی منزل قدیمی از طراحی نقشه شروع می شود.

مراحل بازسازی داخلی منازل

پس از آنکه هدف خود را از بازسازی داخلی منزل، با توجه به بودجه و نیازهایتان مشخص کردید حالا باید به سراغ فرآیند اصلی بازسازی بروید که این پروسه شامل دو مرحله کلی است: بازسازی زیر ساخت ساختمان و بازسازی دکوراسیون بنا.

بازسازی زیر ساخت ساختمان شامل تغییر یا تعمییر قسمت‌های حیاتی خانه مانند لوله کشی و برق می‌شود که به نیازهای روزانه شما مربوط می‌شود. بازسازی دکوراسیون نیز شامل مواردی می‌شود که مربوط به ظاهر و زیبایی دیزاین داخلی خانه شما است و همه فضاهای خانه که می‌خواهید آن را نوسازی کنید، در بر می‌گیرد.

برآورد هزینه بازسازی داخلی منازل

به منظور برآورد .هزینه بازسازی داخلی منازل قدیمی از هزینه‌های دیگری که باید
انجام دهید مطمئن شوید و پس از آن به سراغ تهیه یک لیست جامع از قسمت‌هایی
که می‌خواهید بازسازی منزل را در آن انجام دهید بروید. پس از آن هزینه هر کدام را به صورت
حدودی برآورد کرده و زمانی که هر کدام از این بخش‌ها برای بازسازی نیاز دارند را نیز معین کنید.

البته در مرحله برآورد هزینه بازسازی منزل کلنگی و در همه مراحل دیگر نباید فراموش کرد .
که مشورت گرفتن. از کارشناسان در زمینه بازسازی خانه‌های فرسوده بسیار ضرورت دارد.
هزینه‌های بازسازی خانه‌های فرسوده در حالت کلی شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه خرید مصالح
 • هزینه حمل و نقل زباله
 • هزینه تعمیرات (در صورت نیاز شما)
 • هزینه تغییر دکوراسیون (در صورت نیاز شما)
 • هزینه مجریان، پیمانکاران، کارگران و نیروهای حضور یافته در پروژه بازسازی

مراحل شروع طراحی داخلی و بازسازی منزل

کافی است تنها نقاطی را که احساس می کنید به . تغییر احتیاج دارند را به شکلی مدرن یا متناسب با سایر نقاط تغییر دهید. پس از آن مطابق با نیازها، فضای موجود، هزینه ها و ایده هایی که در ذهن دارید، با طراح وارد کار شوید. می توانید در هر مرحله از طراحی دکوراسیون، نتیجه کار را ببینید و تغییرات مورد نیاز را اعمال کنید. .

مواردی که می توانید برای بازسازی داخلی منزل  اقدام کنید

 • نحوه چیدمان و طراحی منزل به سبک مدرن، کلاسیک یا سنتی
 • طراحی و بازسازی داخلی آشپزخانه
 • بازسازی و نو کردن. درب های کابینت آشپزخانه
 • نوسازی کفپوش آشپزخانه
 • هماهنگ کردن دیزاین و لوازم آشپزخانه با سایر قسمت های منزل
 • ساخت یک کانتر یا جزیره کابینت آشپزخانه
 • نوسازی کفپوش منزل
 • رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری سقف و دیوارها
 • انتخاب نوع پوشش دیوارها مثل دیوارکوب یا دیوارچوبی
 • بازسازی و طراحی داخلی اتاق خواب
 • بازساری و طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی
 • طراحی و ساخت کمد دیواری
 • ایده های خلاقانه در نورپردازی منزل
طراحی داخلی :

طراحی داخلی تأثیر زیادی در زیبایی و انرژی فضای داخلی ساختمان دارد،
ولی همیشه طراحی داخلی شامل نحوه چینش مبلمان و بازسازی خانه نیست؛
بلکه برای اینکه طراحی داخلی خانه به بهترین صورت انجام شود باید به دنبال خلاقیت و ایجاد
یک فضای جدید و منحصر به فرد در داخل خانه باشید و با نور پردازی های مناسب و قرار دادن اشیا در سر جای مناسب خود این هدف حاصل می شود.

انتخاب وسایل با ارتفاع و شکل مشخص می تواند تاثیر زیادی در فرم کلی فضا داشته باشد و شما می توانید با انتخاب درست وسایل و طراحی فضای داخلی ساختمان به هر قسمت از آن شخصیت ببخشید و شخصیت فضای آن را تعیین کنید، به شکلی که حتی بدون قرار دادن وسایل اصلی با نگاه به ساختمان متوجه تفکیک قسمت های مختلف از یکدیگر باشید.

.

موارد مختلفی مثل شکل پنجره، رنگ فضا، مبل هایی که در آن قرار می گیرد، انتخاب نوع مصالح و بافتی که در قسمت های مختلف وجود دارد ؛ همگی در طراحی داخلی دکوراسیون منزل شما تاثیر گذار خواهد بود. با رعایت تمامی موارد و به کار گرفتن سلیقه و خلاقیت می توانید یک اثر ماندگار در خانه خود خلق کنید.

فردی که طراحی داخلی یک ساختمان را برعهده می‌گیرد با تمام این اصول آشنایی دارد و می تواند با انتخاب درست رنگ ها، نورپردازی مناسب و خرید وسایل به بهترین شکل مثل مبلمان و غیره یک اتاق ساده و معمولی را به یک دفتر کار ، یک اتاق خواب کودک و یا هر محیط دیگری تبدیل کند.

بازسازی یک خانه در گرو تغییر و تحول و بازسازی در قسمت های مختلف آن است که شامل بازسازی آشپزخانه، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام، بازسازی اتاق خواب و بازسازی قسمت پذیرایی خانه می باشد و شما با آگاهی نسبت به قوانین مهم در رابطه با ایجاد تغییر و تحول و بازسازی در هرکدام از این قسمت ها می توانید در نهایت طراحی داخلی خانه خود را به سلیقه خود در آورید و بازسازی را به صورت هدفمند تر انجام دهید ؛ زیرا وقتی که معمار و طراح داخلی هم به خوبی متوجه چیزی که شما می‌خواهید باشد، روند کار را سریعتر و بدون دغدغه انجام میدهد.

بازسازی خانه

بازسازی خانه باعث تغییر در محیط زندگی و ایجاد تنوع در روحیه ساکنان می‌شود. در واقع با بازسازی منزل محیط زندگی با صرف هزینه کم، تغییرات اساسی ایجاد می‌شود. مراحل بازسازی خانه های قدیمی‌می‌تواند شامل تغییر تیغه بندی دیوارها، کف سازی، اجرای سقف کاذب، تعویض درب کمد دیواری و کابینت های آشپزخانه، کاغذ دیواری، لمینیت، تعویض پنجره ها، تعویض درب ها باشد. علاوه بر این در مراحل بازسازی خانه های قدیمی‌سیستم های سرمایش و گرمایش، تأسیسات و لوله کشی ها، رطوبت دیوارهای منزل هم بررسی می‌شوند تا در صورت وجود مشکل، آن‌ها هم تعمیر شوند.

در نهایت فراموش نکنید که برای بازسازی اماکن مختلف و مخصوصاً منازل خود در طول مدت مشخص نیاز دارید که برای کار خود مجوز بگیرید و اگر قوانین را رعایت نکنید، ممکن است کار شما متوقف شود و هزینه هایی که بابت تیم بازسازی و خرید وسایل در نظر گرفته بودید هدر شود.

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند ، دستگیره دیجیتال ، کلید و پریز لمسی ، تجهیزات هتلی ، اکسس کنترل تردد ، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و … می باشد . این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ ، میلره ، فیلیپس ، ای لاک ، کاداس ، یوکا ، فیلتا ، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است . فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است . کافیست با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!