دستگیره هوشمند چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگیره هوشمند چیست و چه کاربردی دارد؟


دستگیره هوشمند چیست؟

دستگیره هوشمند یک دستگاه هوشمند خانگی مجهز به Wi-Fi یا بلوتوث است که به شما امکان می دهد با روش های مختلفی مثل ضربه زدن با انگشت یا یک دستور صوتی ساده درب ها را باز و بسته کنید. دستگیره هوشمند حتی امکان دسترسی از راه دور را فراهم می کنند، بنابراین می توانید در حالی که از منزل خود دور می باشید، درب را باز کرده و به مراجعان اجازه ورود دهید.

دستگیره هوشمند با ویژگی ها و قابلیت سفارشی سازی، طرحی جدیدی برای ایجاد امنیت در خانه ایجاد کرده است که به شما امکان می دهد آنچه را که برای خانه شما اتفاق می افتد کنترل کنید. در ادامه نگاهی به آنچه این دستگیره ها می توانند انجام دهند و نحوه کار آنها خواهیم دید.

نصب و استفاده از دستگیره هوشمند نشان داده خوش سلیقگی شما است، با نصب قفل های دیجیتالی به دنیای مدرن قدم می گذارید.
اگر می خواهید که امنیت خانه خود و عزیزانتان را تضمین کنید می توانید از قفل ها و سیستم های هوشمند استفاده کنید، شما می توانید قفل های سنتی و قدیمی را با قفل های جدید تعویض کنید.
بارها ممکن است که برایتان پیش آمده باشد که دسته کلید درب منزل را به همراه نداشته باشید و یا حتی ممکن است دسته کلید خود را گم کنید و از این نظر منجر به بروز مشکلات بسیار برایتان خواهد شد، حال رایکا هوم و یا رایکا دکور این امکان را برایتان فراهم کرده اند تا قفل های هوشمند در خانه های خود داشته باشید و دیگر نیازی به دسته کلید نخواهید داشت.

بدون شک دستگیره هوشمند مهمترین قسمت یک خانه واقعاً دیجیتال است. دستگیره هوشمند نه تنها به شما اجازه می دهد که بدون نیاز به هیچ وسیله ای به خانه خود رفت و آمد داشته باشید، بلکه بر افرادی که به خانه شما رفت و آمد دارند نیز نظارت خواهد کرد. برخی از مدل ها به شما این امکان را می دهند که از تلفن همراه خود برای باز و بسته شدن درب ها استفاده کنید و یا می توانید با استفاده از صدای خود یا بلوتوث یا وای فای نسبت به باز یا بسته نمودن درب اقدام نمایید.

خرید و نصب دستگیره هوشمند میتواند یک انتخاب بسیار شیک و دل چسب باشد، طراح و قابلیت این دستگیره های دیجیتالی آنقدر خاص و مدرن هستند که شما با نصب این دستگیره هوشمند در  منزل خود یک تجربه بسیار جدید را خواهید چشید.

طرح و سبک دستگیره هوشمند بسیار متنوع و جدید هستند و هر فردی با هر سلیقه ای با مراجعه به سایت رایکا دکور و یا رایکا هوم می تواند دستگیره هوشمند مدنظر خود را انتخاب کند و از استفاده آن لذت ببرد.

انتخاب دستگیره هوشمند نشان دهنده حسن سلیقه شما خواهد بود، هر فردی هنگام باز کردن درب منزل شما وقتی دستگیره دیجیتالی را مشاهده کند حتما به آن جذب خواهد شد، درب ورودی منزل با انتخاب یک طرح زیبا از دستگیره می تواند بسیار تغییر کند، شاید انتخاب دستگیره در نظر اول بسیار ساده و جزئی بیاید اما همین انتخاب جزئی می تواند فضای ورودی منزل شما را بسیار زیباتر و مدرن تر کند.

برای بسیاری از افراد داشتن خانه ای شیک با دکوراسیون مدرن و امروزی بسیار اهمیت دارد، نصب دستگیره هوشمند و یا سیستم های امنیتی جدید یک تجربه جدید میتواند برای شما باشد، در نظر داشته باشید که شما با نصب یک سیستم هوشمند هنگام باز کردن درب منزل به جای استفاده از کلید و سبک قدیمی از یک صفحه کلید شیک و مدرن استفاده خواهید کرد.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد خرید دستگیره هوشمند، مورد بررسی قرار بگیرد.

قفل دیجیتال چیست

شکل ظاهری دستگیره هوشمند

شکل و طرح دستگیره هوشمند بسیار جذاب است، و می تواند درب ورودی شما را بسیار شیک و مدرن تر نشان دهد، شاید به نظر برسد که سیستم های هوشمند نیاز به جریان برق با ولتاژ بالا باشد ولی حال باید گفت که این سیستم های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که تنها با یک باتری در درون آنها کارکرد خود را خواهند داشت.

تنوع قفل ها و سیستم های هوشمند

رایکا هوم و یا رایکا دکور همواره آماده ارائه بهترین خدمت رسانی برای شما عزیزان هستند، زیباترین و جدیدترین انواع دستگیره های هوشمند در سایت رایکا هوم موجود است و شما قدرت انتخاب بالایی خواهید داشت.
بسته به نوع سلیقه و نوع دکوراسیون منزل خود می توانید دستگیره هوشمند سفارش دهید. شاید خیال کنید که نصب قفل ها و سیستم های هوشمند بسیار وقت گیر و دشوار است، اما در واقعیت اصلا اینگونه نیست و افراد ماهر برای نصب قفل های هوشمند به منزل و یا محیط کار شما فرستاده میشوند و نسبت به نصب سیستم ها و دستگیره هوشمند هیچگونه نگرانی نداشته باشید.
هرکسی که به منزل شما بیاید در نگاه اول با دیدن درب منزل شما و دستگیره هوشمند نصب شده برروی آن جذب خواهد شد و شما با نصب دستگیره هوشمند نسبت به دیگران یک قدم به دنیای مدرن و جدید نزدیک تر شده اید.
جایگزین کردن قفل و سیستم هوشمند به جای قفل های قدیمی هم باعث تغییر فضای ورودی منزل شما خواهد شد و هم اینکه زیبایی ورودی منزل شما را دو برابر خواهد کرد، این سیستم های هوشمند دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند و از این بابت نگرانی نداشته باشید.
قفل ها و سیستم های هوشمند تنها مربوط به منازل مسکونی نیست بلکه از این سیستم های هوشمند می توانید در محیط کار خود و یا حتی در محل هایی که حضور همگان به آنجا امکان پذیر نیست نیز استفاده شود.

مزایای نصب دستگیره دیجیتالی

رایکا هوم و یا رایکا دکور تولید کننده انواع سیستم های هوشمند و بروز هستند با مراجعه به این سایت ها بهترین انتخاب خود را داشته باشید.
تنوع دستگیره هوشمند بسیار زیاد است و انواع این دستگیره ها کاربرد های مختلفی دارند، بعضی از این دستگیره ها تنها با وارد کردن اثر انگشت شما باز می شوند و بعضی دیگر ممکن است با وارد کردن کارت های مخصوص و مشخصی گشوده شوند، باز شما بر حسب سلیقه و حسن انتخاب خود می توانید تنظیمات این سیستم ها را کنترل کنید.

این قفل ها و سیستم های دیجیتالی قابلیت کنترل از راه دور را نیز می توانند داشته باشند، به گونه ای که شما از راه دور و بدون تماس مستقیم می توانید قفل درب خود را باز کنید و یا حتی آن را مجدد قفل نمایید، تمامی این امکانات با نصب سیستم هوشمند بر روی درب شما امکان پذیر است.

دستگیره هوشمند چه کاری می تواند انجام دهد؟

دستگیره هوشمند فراتر از یک قفل معمولی است. بسیاری از آنها دارای دو اتصال بلوتوث و Wi-Fi هستند که امکان استفاده از قابلیت های از راه دور را میسر می کنند. اگر یک دستگیره فقط از طریق بلوتوث متصل باشد و خانه شما بزرگ بوده و درب ورودی از شما فاصله داشته باشد، با مشکل اتصال بلوتوث مواجه خواهید شد.

در ادامه برخی از قابلیت های مهم و جدید دستگیره هوشمند به اختصار بیان شده است:

  • قابلیت پشتیبانی از برنامه نرم افزاری

بیشتر دستگیره ها دارای برنامه های اختصاصی رو پلتفرم های iOS و Android هستند که به شما امکان می دهند آنها را از راه دور و از طریق تلفن همراه خود مدیریت کنید.

  • قابلیت اتصال دستگیره به Wi-Fi

اتصال این دستگیره به Wi-Fi به شما امکان می دهد اطلاعات مرتبط با ورود و خروج افراد را به صورت آنلاین مشاهده کنید.

  • قابلیت اتصال دستگیره به بلوتوث

اتصال این مدل دستگیره ها به بلوتوث تلفن همراه، موجب باز شدن قفل درب هنگام نزدیک شدن تلفن به آن می شود.

  • روش های متفاوت ورود بدون استفاده از کلید

چندین روش دیگر هم برای ورود بدون استفاده از کلید وجود دارد من جمله دستورات صوتی، اثر انگشت، لمس دستگیره، و قابلیت تشخیص چهره و …

  • ایجاد کدهای ورودی دائمی یا موقت

بسیاری از دستگیره هوشمند این امکان را برای شما مهیا می کند که کدهای ورود دائمی یا موقت را برای ورود مراجعین مهمان، ایجاد کنید.

  • محدودیت های دسترسی برای ورود ایجاد کنید

شما می توانید به هر کد دسترسی دائمی و یا موقت، اجازه دهید که فقط در ساعات و روزهای خاصی بتوانند تردد کنند.

  • زمانبندی برای قفل شدن خودکار دستگیره

شما می توانید یک دستگیره را به گونه ای برنامه ریزی کنید تا پس از باز شدن در صورتی که برای مدت زمان مشخصی درب بسته نشد، دستگیره، درب را به طور اتوماتیک قفل کند.

  • قفل شدن خودکار درب در صورت خروج از منزل

اگر برنامه نصب شده بر روی تلفن همراه، مکان فعلی شما را خارج از محدوده منزل شناسایی کند با ارسال پیامی به دستگیره، درب منزل را به صورت خودکار خواهد بست. یعنی به محض خروج شما از منزل، درب بسته خواهد شد.

  • دریافت نوتیفیکیشن بر روی تلفن همراه خود

با استفاده از این قابلیت، اگر کسی اقدام به ورود به سیستم دستگیره و یا درب منزل شما کند، پیامی از طریق تلفن همراه دریافت خواهید کرد و یا با اعمال تنظیماتی، دستگیره می تواند به طور خودکار با پلیس ارتباط برقرار کند.

 

همگام سازی دستگیره هوشمند با خانه هوشمند!

دستگیره هوشمند را به خانه هوشمند متصل کرده و همگام سازی کنید. به عنوان مثال، می توانید چراغ های خانه خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید تا موقع باز شدن درب، به طور خودکار روشن شوند.

دستگیره هوشمند را به دوربین مدار بسته متصل نمایید

برای امنیت بیشتر، می توانید دستگیره هوشمند خود را به زنگ ویدیویی درب منزل و یا دوربین مدار بسته خانه خود متصل نمایید تا بتوانید هر کسی که به خانه شما وارد می شود را به صورت آنلاین ببینید.

دستگیره ها و قفل های دیجیتالی قابلیت های بسیار جدید و قابل توجه ای دارند با آشنایی کامل با طرح و نوع کارکرد این سیستم های هوشمند می توانید از تمام امکانات آنها بهره ببرید تنها کافی است که با امکانات این سیستم ها به طور کامل آشنا باشید.

قیمت خرید دستگیره هوشمند

یکی از اولین مواردی که می توانید در نظر بگیرید این است که هزینه ارتقا دستگیره  شما چقدر است. از این گذشته، هزینه دستگیره هوشمند بیشتر از قفل استاندارد است بسیاری از این دستگیره ها برنامه مخصوص به خود را دارند که به شما این امکان را می دهد درب ها را با لمس آیکون قفل روی تلفن همراه خود باز و بسته کنید. برخی از آنها یک برنامه تحت وب ارائه می دهند که به شما امکان می دهد از طریق رایانه شخصی خود مواردی مانند افزودن کاربران دائمی و موقت، بررسی ورود و خروج افراد، زمانبندی فعال یا غیرفعال شدن دستگیره دیجیتال و … را تنظیم کنید.

اگر دستگیره شما از بلوتوث پشتیبانی کند، برای برقراری ارتباط با آن باید در محدوده آن (حدود 10 متر) قرار داشته باشید، اما دستگیره هایی را که از وای فای پشتیبانی می کنند می توان از هر جایی کنترل کرد. کافیست که به اینترنت دسترسی داشته باشید.

جدیدترین دستگیره های دیجیتال مواردی مانند فعال سازی صدا، تشخیص چهره و قابلیت قفل خودکار را نیز به امکانات خود اضافه کرده اند. با فعال کردن صدا، باز و بسته کردن درب ها به راحتی انجام می شود کافیست مانند علی بابا در چهل دزد بغداد به تلفن خود بگویید “درب را باز کن” تا درب مورد نظر باز گردد. همچنین می توانید ویژگی قفل خودکار را فعال کنید. به طوری که درب برای مدت زمان مشخصی باز مانده و پس از آن به طور خودکار بسته می شود.

مزایای نصب دستگیره هوشمند

آسانی نصب دستگیره دیجیتال

نصب دستگیره دیجیتال دشوار نیست، اما برخی از آنها آسان تر از بقیه هستند. قفل جدید شما دارای یک محفظه داخلی باشد (محفظه ای که داخل درب خود نصب می کنید) و یک قطعه خارجی (معمولاً صفحه لمسی یا یک سیلندر کلید دار) برای جابجایی می بایستی با باز و بسته کردن دو پیچ اینکار را انجام بدهید. شاید زمانی که اسم سیستم هوشمند را میشنوید گمان کنید که نصب این سیستم ها بسیار دشوار هستند اما حال باید گفت که اصلا اینگونه نیست و طراحی این سیستم ها به گونه ای هستند که هم نصب آسانی دارند و هم کارایی بسیار بالایی دارند.

مزایای نصب سیستم های هوشمند و دیجیتالی بسیار متنوع و زیاد است یکی از بارزترین و اولین فواید این سیستم های هوشمند برتری آنها نسبت به نمونه قفل ها و دستگیره های سنتی است، شما بارها ممکن است که برایتان پیش بیاید که دسته کلید خود را جا گذاشته باشید و یا اینکه آن را گم کرده باشید و این اتفاق شاید بارها شما را آزار داده باشد.

عدم نیاز به کلیدهای سنتی

با نصب این قفل ها و سیستم های هوشمند شما دیگر نیازی به همراهی دسته کلیدی حجیم ندارید و تنها حتی با وارد کردن یک اثر انگشت ساده نیز می توانید درب منزل خود را باز کنید، این سیستم های هوشمند با جهت حفظ آرامش و آسان تر کردن کارها برای شما است و شما با نصب این دستگیره های زیبا و جدید می توانید تجربه لذت بخش بدون کلید را در هنگام باز کردن درب منزل خود تجربه کنید.

امنیت ضد هک

صفحه کلید این سیستم ها هوشمند ضد هک است و از امنیت بسیار بالایی برخوردارند یکی از دلایل استفاده این سیستم ها در مراکز بانک و سایر اداره های مهم به دلیل افزایش امنیت و کارایی این سیستم ها می باشد.این سیستم های امنیتی میتوانند از راه دور نیز باز و بسته شوند و یا حتی امکان قفل مجدد این سیستم ها از راه دور نیز امکان پذیر است و یا حتی شما می توانید با اعمال یکسری تغییراتی سبب شوید که این قفل های دیجیتالی به طور اتوماتیک باز و بسته شوند و یا حتی امکان تغییر اتوماتیک قفل ها نیز امکان پذیر است.

کاربری آسان دستگیره های هوشمند

از دیگر ویژگی های دستگیره هوشمند می توان به استفاده از صفحه های لمسی بدون کلید یا اثر انگشت و یا تشخیص چهره (برای آن زمان هایی که تلفن همراه تان، همراه شما نیست!) و ارسال هشدار از طریق ایمیل یا پیامک به شما هنگام ورود به ساختمان اشاره نمود.

ارتباط با وسایل خانه هوشمند

برخی از دستگیره های هوشمند می توانند با سایر دستگاه های موجود در خانه مانند سرویس اعلان حریق و یا سرویس هایی مانند Amazon Alexa ، Apple HomeKit ، Google Assistant و If This then That (IFTTT) ادغام می شوند.

به عنوان مثال، می توانید در صورت فعال شدن اعلان حریق و یا منواکسیدکربن قفل درب های به صورت خودکار باز گردد، یا هنگام باز شدن درب ، چراغ های خانه روشن شوند. حتی می توانید قفل خود را با زنگ در ویدئو جفت کنید ، بنابراین قبل از باز کردن قفل می توانید ببینید که چه کسی جلوی درب است یا هنگام باز شدن قفل درب، یک دوربین امنیتی داخلی شروع به ضبط می کند.

 این صنعت نوپا مدام در حال پیشرفت است و قابلیت های جدیدتری در حال اضافه شدن به آن است. نصب این قفل ها و دستگیره هوشمند بسیار سودمند و بسیار کارآمد هستند و با این اساس شما با نصب این سیستم های هوشمند کلی سود خواهید کرد.

دستگیره هوشمند - رایکا هوم

معرفی برند رایکا دکور دستگیره هوشمند

از جمله برند های معروفی که امروزه می توانید برای خرید انواعی از سیستم های هوشمند بهش مراجعه کنید، رایکا دکور و یا رایکا هوم هستند، این دو برند بسیار فعال هستند و همواره می توانید جدیدترین طرح ها و مدل های قفل های هوشمند و دستگیره های دیجیتالی را در این سایت های معتبر مشاهده کنید و آنها را سفارش دهید.

انواع طرح های قفل های هوشمند در سایت های معتبر رایکا هوم و یا رایکا دکور موجود است، شما می توانید زیباترین و جدیدترین انواع قفل ها وسیستم های هوشمند را از این سایت سفارش دهید.

با ما در تماس باشید

فروشگاه رایکا هوم

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند، دستگیره دیجیتال، کلید و پریز لمسی، تجهیزات هتلی، اکسس کنترل تردد، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و… می باشد. این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ، میلره، فیلیپس، ای لاک، کاداس، یوکا، فیلتا، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است، فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است. کافی است با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!