مراحل بازسازی ویلا

مراحل بازسازی ویلا


مراحل بازسازی ویلا

همانطور که می دانید ویلا یکی از سازه هایی است که اکثر مردم در آن زندگی راحت تری دارند. اکثر افراد به قصد اجاره و یا رهن اقدام به ساخت یا خرید ویلا می کنند. علاوه بر این گروهی دیگر از مردم ترجیح می دهند یک ویلا در یکی از روستاهای دور از شهر به عنوان خانه دوم خود داشته باشند. این کار به آنها این امکان را می دهد تا هر زمان از هیاهوی شهر احساس خستگی کردند به ویلای خود رفته و در آنجا کمی استراحت کنند.

روزهای تعطیل یکی از بهترین فرصت هایی است که می توان ویلا را با قیمت خوب کرایه داد چرا که فصل مسافرت و گردش و تفریح می باشد. در کنار کرایه دادن و یا سفر کردن به خانه دوم خود، شما باید اقداماتی در مورد مراحل بازسازی ویلا خود انجام دهید.

 

زمانی که ویلا میخرید و یا آن را می سازید، باید به آخرین بازسازی و یا مصالح مورد استفاده در آن و همچنین بروز بودن تمام امکانات و تجهیزات آن دقت کنید. بروزترین امکانات می تواند نیازهای تمامی افراد را با هر سلیقه ای پوشش دهد. هر چه ویلای شما بروزتر و مدرن تر باشد، تعداد افراد بیشتری نسبت به کرایه کردن آن اشتیاق خواهند داشت. بهتر است هر 10 سال و یا هر 15 سال یکبار با یک مهندس معمار در مورد بازسازی ویلا و تغییرات ویلا مشورت کنید. چرا که آنها در مورد طراحی داخلی و خارجی ساختمان ها اطلاعات کافی دارند و بهتر می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

در صورتی که بخواهید برای بازسازی ویلا اقدام کنید، باید از یک مهندس معمار درخواست همکاری کنید. مدل و سبک مدنظرتان را برای بازسازی ویلا و مراحل بازسازی ویلا به او اطلاع دهید تا او اقدامات مورد نیاز را برای شما بررسی نماید. طبق بررسی های انجام شده، بازسازی ویلا مراحلی دارد که به ترتیب زیر می باشند.

1-  طراحی و مدلسازی برای بازسازی ویلا

این کار توسط شرکت های بازسازی ساختمان صورت می گیرد که با توجه به فضا، موقعیت و بافت انجام می شود. هر یک از این شرکت ها دارای بخش طراحی می باشد که کار مدلسازی و طراحی ویلا را به سبک دلخواه شما و همچنین سبک مناسب آن را انجام می دهند. این کار به نوعی شبیه سازی ساخت جدید می باشد که به شما این امکان را می دهد تا طراحی آن را پیش از ساخت ببینید و در صورت عدم رضایت تغییرات لازم روی ان صورت گیرد.

در این مرحله نقشه برداری از ساختمان با تمام محاسبات فنی با استفاده از نرم افزارهای مخصوص این کار انجام می شود. از جمله این نرم افزارها می توان به Flash و 3DMax که یکی از نرم افزارهای قدیمی است که تا به امروز توانسته با بروزترین تغییرات، خدمات لازم را ارائه کند.

 

2- محاسبات اصلی با استفاده از نقشه در بازسازی ویلا

پس از آماده سازی طرح اولیه از سبک و مدل دلخواه مشتری، نقشه اصلی به مهندس معماری سپرده می شود تا محاسبات اصلی آن را انجام دهد. این محاسبات شامل میزان مصالح مورد نیاز و تخمین هزینه های اولیه و همچنین نقشه برداری و محاسبات دقیق ساختمانی ویلا می باشد.

3-  تخریب و رنگ ریزی در بازسازی ویلا

پس از انجام محاسبات اساسی برای بازسازی ویلا، اقدامات لازم جهت تخریب برخی از قسمت های ویلا و یا تخریب کل آن صورت می گیرد. پس از تخریب و پاکسازی فضا، به مرحله رنگ ریزی می رسیم. در این مرحله بر اساس نوع ساخت و اسکلتی که باید در آن به کار رود و بر اساس اندازه های آن، رنگ ریزی به صورت دقیق انجام می شود. تمامی این کارها زیر نظر مهندس ناظر و همکاران انجام می شود.

پس از رنگ ریزی باید پی کنی انجام شود که پی کنی با توجه به نوع ساختمان متفاوت می باشد.

4- فوندانسیون و اجرای ساخت در بازسازی ویلا

فونداسیون پس از پی کنی انجام می شود. این کار توسط آرماتوربند انجام می شود. در این مرحله اسکلت ساختمان توسط کارگران، بر اساس محاسبات نقشه و با نظارت مهندس ناظر انجام می شود. این محاسبات بر اساس متراژ ساختمان یا زمین و میزان طبقات مورد نیاز برای ساخت انجام می شود. پس از آن اجرای ستونها، سقف و دیوارها صورت می گیرد.

به دنبال آن دیوار چینی، سربندی یا سفت کاری ویلا، نازک کاری، برقکاری و سیم کشی، لوله کشی ها، عایق کاری، کاشی کاری، سفیدکاری و اجرای طرح های تزئینی سقف و دیوارها به ترتیب مراحلی هستند که انجام می شوند.

5- نصب تجهیزات و رنگ آمیزی در بازسازی ویلا

پس از انجام تمامی اقدامات بالا، تجهیزات مورد نیاز ساختمان از قبیل شیرآلات، درب و پنجره ها، قفل ها و تجهیزات الکتریکی انجام می شود. پس از آن رنگ آمیزی های مورد نیاز در فضا و برخی اقدامات از قبیل پتینه کاری انجام می شود.

تمامی این خدمات توسط متخصصان خبره گروه دکوراسیون رایکا هوم انجام می گیرند. با ما در تماس باشید.

فروشگاه رایکا هوم عرضه کننده بهترین برند قفل هوشمند، دستگیره دیجیتال، کلید و پریز لمسی، تجهیزات هتلی، اکسس کنترل تردد، گاو صندوق و سیف باکس هتلی و… می باشد. این مجموعه محصولات خود را از برندهای معتبر و روز دنیا با نام های سامسونگ، میلره، فیلیپس، ای لاک، کاداس، یوکا، فیلتا، رایکالاک و بوش انتخاب و به مشتریان محترم عرضه نموده است، فروش محصول به صورت آنلاین و حضوری انجام شده و ارسال به سرتاسر کشور امکان پذیر است. کافی است با مجموعه رایکا هوم تماس بگیرید تا به دنیای پیشرفته تجهیزات امنیتی هوشمند وارد شوید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!